Intriky

TÝDEN.CZ

14. 12. 2018
Rubrika: O politice

Začíná hon na ženy, schovejte se.

Autor: Jan Piegl

12.09.2007 22:30

V dobách dávných a minulých to bylo velmi jednoduché. Pračlověk vzal kyj a pro ženu si došel. Věřím i tomu, pokud tehdy bylo něco jako zastupitelstvo, že ji za vlasy dotáhl až tam a žena byla politicky činná.

 

Dnes už se snad doba trochu od té minulé liší a také politika je více složitější i když netvrdím, že v ní není spousta lidí s rozumem pračlověka. Proto mi přijde docela zábavné, že ČSSD začíná v politice razit heslo pro ženy velmi milé a pro feministky přímo úžasné: „Však mi vás do té politiky dokopeme i když nechcete“. Nevím jak kdo, ale já si myslím, že systém kvót a soutěží o větší počet žen v politice je slušně řečeno totální blbost.

 

Nikdo neupírá ženám jejich právo být v politice, ale politika není fabrika ani soukromý podnik kde možná platy špatně dělajících mužů jsou větší než platy dobře dělajících žen. To však spíše vypovídá o hlouposti vedení fabriky nebo o tom soukromníkovi, protože takto se chová jen hlupák. Ba naopak mělo by se platit za dobře vykonanou práci a ne za pohlaví. I když zase je pravdou, že je obor ve kterém si některé ženy vydělají daleko více než muži a dokonce bez placení daní jako např. na E55, ale to neřeším.

 

Politika je však o něčem jiném, zde se každý musí prosadit sám ať je pohlaví ženského nebo mužského. Tak jako se nedají určit kvóty pro počet zpěvaček, hereček nedají se určit ani pro ženy byť by se jednalo o politiku. Pro výše jmenované obory musí mít člověk nadání od Boha. Taky v politice mi to přijde nějak podobné, že bez schopností a nadání být politikem stává se člověk obvykle šaškem. V historii dávné i blízké známe ženy, které svou schopností a autoritou dokázaly věci nevídané v daleko horších podmínkách než jsou dnes. Některé z nich se staly premiérkami a dokonce i prezidentkami.

 

Je nutné však říci, že mezi našimi ženami v politice žádný objev, který by mohl něco takového dokázat není ba naopak některé jsou pro politiku neštěstím. Např. paní ministryně obrany by mohla být dobrou ministryní spravedlnosti, ale z ministerstva obrany dělá tyátr.

 

Prostě žena schopná nemá problém něco dokázat a i v tuhé konkurenci mužů je schopna obstát pokud se nedá a nebojí se jít za svým cílem. Hnát však ženy do politiky za každou cenu je blouzněním některých mužů, kteří už tolikrát udělali vše proto, aby jim nějaká mladá a vzdělaná nesebrala funkci. Myslím si však stejně, že ty ženy, které mají už v sobě schopnost být političkami to nakonec dokáží.

 

Jiné ženy jsou ty, které jsou sice členkami ČSSD, ale do politiky nízké ani vysoké nechtějí a přesto udělaly a dělají kus poctivé práce v životě pro děti a rodinu. Prostě nemají se za co stydět. Proto mě soutěž o získávání žen připadá jako za pračlověka. Budeme lovit. Copak o to lovců je dost, ale jak to udělat? Mám návrh prostě každý z nás přitáhne do politiky ženu i kdyby k tomu měl použít svůj pyj promiňte mi to předchozí neslušné slovo myslel jsem kyj.

 

 

Jan Piegl

 Diskuze

Jan Piegl

Politika převážně vážně a jiná legrace.
portret.jpg
Oblíbenost autora: 8.43

O autorovi

Jsem starý a ubrblaný dědek, sociální demokrat, kterého štvou politici.

Kalendář

<<   prosinec 2018

PoÚtStČtSoNe
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

TÉMATA
 
OSOBNÍ TÉMATA
 
 
ODKAZY