Intriky

TÝDEN.CZ

14. 12. 2018
Rubrika: O politice

Senát se zbláznil aneb vstali noví bojovníci.

Autor: Jan Piegl

22.09.2007 13:45

O zbytečnosti Senátu se už popsalo spousty papíru. O nebezpečné hlouposti některých senátorů si cvrlikají vrabci na střeše. Zdá se, že na některé senátory působí konírna, kde je sídlo jaksi psychicky špatně.

Když dnes vystupují Štětina a Mejstřík jako pravověrní bolševici a navrhují zrušení prvního máje a mezinárodního dne žen tvrdíce, že tyto svátky komunisti zneužívali a jaksi po mejstříkovsku znesvětili začíná to vypadat jako v Bohnické léčebně. Za to přece nemohou žádné svátky, ale lidé stejní jako je Štětina a Mejstřík. Říká se, že s blbostí se bojovat nedá, ale nepochopím proč se dá zvolit blbec do Senátu. Bohužel lidem s mdlým rozumem, nečistým svědomím a bolševickým myšlením to vysvětlit nelze.

Teď ještě ti dva hlupáci – senátoři přidali paragraf za symboly. Srp a kladivo a kdo si dovolí je nosit nebo snad i používat může dostat až pět let dokonce to odnese i rudá hvězda a to jen proto, že se také jaksi připletla mezi symboly, které Štětina s Mejstříkem v době nedaleké vyznávali. Pokud by to bylo jen v rovině tuposti dvou senátorů dalo by se to pochopit, ale poté co to Senát většinou senátorů schválil je namístě položit si otázku zda se nám nevrací padesátá léta se vším všudy? Už jen ten trest smrti bude chybět pro mnohé recesisty, kteří si stejně neodpustí navléci si na sebe tričko s rudou hvězdou nebo srpem a kladivem.

Přesně takto to vždy začínalo v letech třicátých, v letech čtyřicátých i padesátých. Vždy vstali noví bojovníci, kteří měli touhu zakazovat a trestat. Velkou chybou bylo, že je nikdy lidé včas nezastavili a vždy na to doplatili. Poté se vždy objevili noví bojovníci i když většinou ti samí a zakázali nošení symbolů, propagaci všeho možného, podvracení republiky a pobuřování, lidé opět mlčeli.

Dnes bývalí svazáci a cestovatelé po Sovětském svazu používají stejné metody jako fašisté a bolševici. Co od nich také čekat, když se nic jiného nenaučili. Právě oni chtějí po lidech vyrovnání s minulostí se kterou se sami vyrovnat neumějí. Takoví fanatici jsou nebezpeční v každém režimu. Chápu, že se mezi senátory vždy najde nějaký blb, ale že se zblázní skoro celý Senát je z hlediska lékařského i lidského problém. To opravdu sedí v Senátu lidé, kteří si neuvědomují, že to už tady všechno bylo? Zakazování a trestání symbolů a politických názorů? Nikdy to nic dobrého nepřineslo ba naopak. Nejhorší je když opět vládnou a na mnoha důležitých místech sedí lidé, kteří neznají nic jiného než zakázat a zavřít.

V době, kdy vrahové se svým obětem smějí do očí, zloději a šmelináři chodí po svobodě a po silnici nám jezdí v autech opilci, kterým neumíme ani sebrat řidičák, když někoho zabijí je starost Senátu o symboly a svátky opravdu úsměvná. Nevím co by pomohlo, ale srp a kladivo i s pěticípou hvězdou bych pověsil nad hlavy senátorů a hákový kříž bych dal do čela kde sedí vedení této parlamentní nestvůry, aby viděli, že jsou to právě oni kteří svými zákazy, tresty a hloupým žvaněním přivolávají opět kriminál na politické vězně. Nejhorší na všem je, že tyto pitomce si sami volíme. Nemůže být omluvou pro nás, že je volí jen dvacet procent lidí. Buď by jsme měli jít k volbám a nedopustit, aby tito lidé mohli být zvoleni anebo by jsme si měli vynutit zákonnými prostředky, které jsou v demokracii k dispozici zákaz Senátu.

 Diskuze

Jan Piegl

Politika převážně vážně a jiná legrace.
portret.jpg
Oblíbenost autora: 8.43

O autorovi

Jsem starý a ubrblaný dědek, sociální demokrat, kterého štvou politici.

Kalendář

<<   prosinec 2018

PoÚtStČtSoNe
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

TÉMATA
 
OSOBNÍ TÉMATA
 
 
ODKAZY