Intriky

TÝDEN.CZ

23. 3. 2019
Rubrika: O politice

Jsme skutečně nepoučitelní?

Autor: Jan Piegl

22.02.2010 06:00

Na počátku padesátých let jsem začal chodit do školy a přesto si pamatuji, když se ve škole, ze školního rozhlasu přímým přenosem přenášely procesy proti podvratným živlům, přisluhovačům imperialismu a sionismu a nepřátelům socialistického zřízení. Když jsem si přečetl rozsudek a zdůvodnění, proč byla zrušena DS, vzpomněl jsem si na některé rozsudky, které jsem si mohl přečíst a pocházeli z let padesátých. Stejně dlouhý elaborát a stejně dlouhé zdůvodnění. Chystali, připravovali a propagovali. Mají v úmyslu rozvrátit stát a naše kapitalistické zřízení, používají nacistické symboly a dopouští se protistátních činů.

Rozumím tomu, že jsou jednotlivci, kteří jsou schopni dopustit se velmi nebezpečných činů, jako příklad lze uvést útok na romskou rodinu ve Vítkově. Když vidíte tělo popálené Natálky, nelze pochopit, že mezi námi jsou takoví lidé, kteří jsou schopni dopustit se něčeho, tak hrůzného. Vycházím z faktů o vyšetřování a je skutečností, že obžalovaní se přiznali. Pak nemám vůbec žádný problém s co nejpřísnějším trestem, který náš zákon umožňuje. S čím nesouhlasím, aby to byl monstrproces a nebylo přiznání z některých lidí, kteří se k tomu hodí vynucené. Naprosto však nesouhlasím s tím, aby se s tímto činem spojovala nějaká strana.Používat kolektivní vinu ve 21 století je neomluvitelné. Přináší to sebou nebezpečí, že takto se dá postupovat i vůči jiným stranám, které dnes jsou na politické scéně. A mnohé se tváří demokraticky, ale dopouští se mafiánských praktik a jsou nebezpečné pro demokracii. Vždy však je třeba odsoudit jednotlivce a ne celou stranu. To by měl pan soudce Šimíček při svém vzdělání vědět.

V rozsudku je několik argumentů, které nejen že stojí na vodě, ale přímo vyvolávají podobnost právě s rozsudky z padesátých let. V rozsudku se hovoří o propojení DS s neonacisty, ale vždy se jedná o jednotlivce ne o celou stranu. Pokud strana sama není nacistická, pak je třeba odsoudit ty, kteří se podobných činů dopouští. Každý člověk odpovídá za sebe a nemůže za něho odpovídat žádná strana, neboť v této zemi už nikdo z nás není majetkem žádné strany. Dalo by se říci, že DS posloužila Pecinovi a jeho poskokům, včetně zbabělé vlády k demonstraci síly a zastrašování občanů. Naprostou hloupostí, která hraničí s duševní chorobou je tvrzení o nebezpečnosti symbolů. Symbol ať už je to zahnutý hákový kříž, modrý pták, srp a kladivo, oranžová růže nebo zelená květinka, ty nejsou nebezpečné. Nebezpeční jsou lidé, kteří těmito symboly zakrývají své lumpárny. Přiznejme si upřímně, že v době krize se hodí útok proti DS a  lidé dostali další hry místo chleba.

Představa mnoha lidí, že zákaz DS je vítězstvím,  je představa mylná. Ti lidé nikam nezmizí, ale přijdou na to, že se musí chovat stejně, jako mnozí naši politici.  Budou opatrnější na slova a budou přibírat stále více hlasů. Na mnoha reakcích občanů je vidět, že s tímto zákazem nesouhlasí. Politici, kteří zde vytvořili právní marasmus a používají mafiánské praktiky si mnou ruce, jak se jim podařilo v době předvolební odvést pozornost od sebe samých. K zákazu DS jen dodávám, že je spousta zemí, kde extrémní strany existují a nikdo je nezakazuje. Bojuje se proti nim legálními prostředky, ale zároveň jsou lakmusovým papírkem, který nám ukazuje jaké jsou nálady mezi lidmi, v té či oné společnosti. Vždy se dostanou do parlamentu ve chvíli, kdy selžou „demokratické“ politické strany a chovají se jako nekontrolovatelní vládci samoděržaví. V době, kdy je v politice slušnost, zákony platí pro všechny a lidé svým zvoleným zástupcům věří, nemá extremismus šanci. Jediný výsledek rozsudku na politickou objednávku, je ten, že prohrála demokracie a v podstatě jsme prohráli všichni. Zavál opět vítr totality. Já s tímto rozsudkem nesouhlasím a nic na tom nezmění výsledky, žádné agentury, které si za peníze může koupit každý.Diskuze

Jan Piegl

Politika převážně vážně a jiná legrace.
portret.jpg
Oblíbenost autora: 8.43

O autorovi

Jsem starý a ubrblaný dědek, sociální demokrat, kterého štvou politici.

Kalendář

<<   březen 2019

PoÚtStČtSoNe
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

TÉMATA
 
OSOBNÍ TÉMATA
 
 
ODKAZY