Intriky

TÝDEN.CZ

22. 1. 2019
Rubrika: O politice

Pyrrhovo vítězství a krysí tance.

Autor: Jan Piegl

31.05.2010 06:00

ČSSD se stala vítězem voleb, ale toto vítězství lze nazvat Pyrrhovým. Nebudu zde provádět nějaké filozofování nad tím proč se tak stalo, to ať si analyzují ti co měli volební kampaň na starosti s těmi, kteří dělali průzkumy. Koupené agentury bych pro průzkumy zásadně nepoužíval. Proto upozorňuji jen na poslední průzkum před volbami od agentury Faktum Invenio, který něco podobného předpovídal. Ve skutečnosti se nestalo nic hrozného než to, že jsme v opozici a konečně nastoupí vlády silné a neupatlané z prodejných poslanců. Spojí-li se dohromady ODS, TOP 09 a Věci Veřejné, vznikne vláda silná, ale zároveň ponese i plnou odpovědnost za vše co se zde stane a nebude mít možnost se na někoho vymlouvat, když se věci nebudou dařit. ČSSD by se konečně mohla naučit dělat pořádnou opozici.

 

Ještě ani nebylo sečteno 100% hlasů a v Lidovém domě začaly krysí tanečky. Nejsem zastáncem Paroubka a nikdy jsem jím nebyl, ale nemám rád křiváctví některých našich představitelů, které se projevuje velmi často. Když se někdo postavil proti Paroubkovi, tak všichni se postavili proti němu a snažili se ho umlčet. Neustálé odkládání problémů po volbách muselo sebou přinést své ovoce. Vinu však nenesl jen Paroubek, ale i ti co s ním stáli v jednom šiku a nechtěli slyšet kritické hlasy. Nedělali to pro dobro strany, ale dělali to pro svoje koryta a posty.

 

Souhlasím s tím, že odpovědnost za situaci ve straně nese předseda, ale také vedení strany včetně ÚVV. Byli jste to vy pánové a dámy kdo jste připustili nekontrolovatelné přibírání členů a mezi nimi je spousta mrtvých duší. Byli jste to vy pánové a dámy, kteří jste mlčeli, když se páchalo křiváctví a podrazy na různých lidech a členech a tvrdili jste, že to děláte ve jménu ČSSD. Jen kvůli Litoměřicím jsem se obracel na Sobotku, Urbana a Škromacha. Co udělali tito pánové? Vůbec nic. Nemohu si pomoci, ale představa, že Paroubek odchází a ostatní beze změny zůstanou je hrůzná.

 

Mnozí členové a nebylo jich málo na situaci v ČSSD poukazovali dnes a denně. Všichni jsme táhli za jeden provaz a dnes chcete, abych uvěřil tomu, že za vše může jen Paroubek? Dokud se vám Paroubek hodil, táhl stranu nahoru a zajišťoval vám koryta a posty tak vám nevadil. Ve chvíli, kdy se to nepodařilo jste si umyli ruce a myslíte si, že jen změna jména na postu předsedy stačí. Ono nám totiž nedošlo, že se změnila podstatně politická scéna. Ale hlavně vy jste si mysleli, že se nás to nedotkne a všechno půjde svojí vyšlapanou cestičkou. Vyšlapané cesty jsou však zrádné hlavně v politice. Za to však nemůže jeden člověk. Za to můžeme všichni. Většina mlčela v době, kdy bylo nutné vystoupit na obranu proti zmetkům, kteří se vyrojili ze všech stran a začali si upevňovat své pozice nabíráním členů a mnoha dalšími podivnými praktikami. Dělo se to skoro v každém kraji. Všichni se cítili vítězi a chtěli si je pojistit před těmi, kteří s těmito praktikami nesouhlasili. V této chvíli jsem se dozvěděl, že po prázdninách bude mimořádný sjezd strany a o post předsedy se utkají Sobotka s Haškem. Jsem zcela jasně pro, aby nastoupilo mládí, protože ČSSD potřebuje najít svojí identitu a nový styl politiky. Jenže v mnoha krajích, ale i okresech se bude muset kopat, protože někteří jsou zabetonovaní.Diskuze

Jan Piegl

Politika převážně vážně a jiná legrace.
portret.jpg
Oblíbenost autora: 8.43

O autorovi

Jsem starý a ubrblaný dědek, sociální demokrat, kterého štvou politici.

Kalendář

<<   leden 2019

PoÚtStČtSoNe
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

TÉMATA
 
OSOBNÍ TÉMATA
 
 
ODKAZY