Intriky

TÝDEN.CZ

22. 1. 2019
Rubrika: O politice

Pane soudce nejste běžným občanem.

Autor: Jan Piegl

25.09.2010 06:00

Jízda na červenou je jeden z nejvážnějších přestupků, kterého se může řidič dopustit. Diskuze se nevede a může být odebrán i řidičský průkaz. V Praze si to mašíroval na červenou také jeden šofér a byl zastaven policejní hlídkou. Jeho jízda prokazovala podezření na alkohol a hlídka požadovala dechovou zkoušku. Tu řidič odmítl. Jak by dopadl běžný občan netřeba popisovat. Zde se však nic nestalo a řidič i auto byli s úctou propuštěni. Z předložených dokladů vyplynulo, že v autě nesedí  nikdo jiný, než český nadčlověk - soudce.

Jeden z našich soudců zase prokázal svoji aroganci a pohrdání právem a zákony. Pravdou je, že u policie by neměli dělat zbabělci, kteří se zaleknou skutečnosti, že zastavili soudce, který porušil pravidla silničního provozu. Nežijeme v zemi, kde by jsme měli mít strach z toho, že auto řídí sám soudce. Bohužel ze soudců jsme nadělali zvláštní rasu nadlidí a ti se také podle toho dnes chovají. Stále nám dokazují, že označení justiční mafie je naprosto oprávněné.

V této chvíli se pan soudce hájí tím, že je běžný občan a může odmítnout dechovou zkoušku. Ubohost této obhajoby je právě v tom, že ji používá ten, který by měl dodržovat zákony a právo. Měl by to být právě sám soudce, který by nikdy nedopustil, aby z něj policisté dostali třesavku, ba naopak by sám navrhl vyřešení celého případu včetně dechové zkoušky. Tedy pokud nemá pan soudce co skrývat, třeba půl litru slivovice ve své krvi.

Pane soudce vy nejste běžným občanem a dáváte to lidem najevo dnes a denně. Nejen vy, ale spousta vašich kolegů zneužívá výsad, které soudcovskému stavu dali naši zákonodárci. Mnoho z nich je neoprávněných a naprosto nepochopitelných. Sami jste se vyřadili ze společenství běžných občanů. Mnozí z vás už dávno nehájí spravedlnost a zákony jsou vám k smíchu. Běžným občanům pane soudce nikdo  nedává na výběr, zda chtějí nebo nechtějí, aby se jejich přestupek řešil. Běžných občanů se pane soudce nikdo neptá zda souhlasí se snižováním platů a běžní občané se nemohou prokazovat jinou průkazkou, než řidičským nebo občanským průkazem.

Vaše provinění je o to horší, že se chováte jako malý kluk a nechcete vzít na sebe ani špetku odpovědnosti. Zvykli jste si žít na vysoké noze z nadprůměrných platů, které dostáváte a plodíte jeden zmetek za druhým. Dodržování zákonů této země je pro vás velký problém. Nejenom pro vás, ale i pro mnohé další vaše kolegy, kteří se chovají  v talárech jako nadpřirozené bytosti a bez taláru jako zbabělci, kteří se schovávají za průkaz soudce. A co na to naše politická a soudcovská elita?

Pan ministr Pospíšil hovoří stejným jazykem jako hovořil když, dostal na starost Plzeňskou sorbonu. Jazykem kmene Buru, kterému nikdo nerozumí. Je tam plno kdyby a hlavně naprosté ticho k jednoduché otázce: Slučuje se s morálním kreditem soudce odmítnutí dechové zkoušky při silniční kontrole? K této otázce zachoval naprosté mlčení i  prezident Soudcovské unie.

Pokud ani vy, jako ministr spravedlnosti ani prezident Soudcovské unie Lichovník neumíte odpovědět na takovou jednoduchou otázku, měli by jste svoje funkce opustit. Největší nebezpečí totiž hrozí od lidí, kteří jsou buď hloupí nebo ze sebe hlupáky dělají.Diskuze

Jan Piegl

Politika převážně vážně a jiná legrace.
portret.jpg
Oblíbenost autora: 8.43

O autorovi

Jsem starý a ubrblaný dědek, sociální demokrat, kterého štvou politici.

Kalendář

<<   leden 2019

PoÚtStČtSoNe
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

TÉMATA
 
OSOBNÍ TÉMATA
 
 
ODKAZY