Intriky

TÝDEN.CZ

22. 1. 2019
Rubrika: O politice

Nalijme si čistého vína aneb aktuálně.cz píše jen to co se jim hodí.

Autor: Jan Piegl

15.12.2010 06:00

Jsem zastáncem toho, že každé noviny ať jsou sebevíce soukromé, by měly dbát na to, aby nebyly cenzurované. Aktuálně.cz se tváří, jako slušné noviny, které však mají jednu vadu. Píší jen to co se jim hodí. Nejvíce v tom vyniká slečna nebo paní Martina Machová, která je vskutku ukázkou toho, jak se dá vytvářet obraz nepřítele. Byla to právě paní Machová, která psala o Litoměřicích a ne vše co napsala bylo pravdou. Byla to právě paní Machová, která přijela do Litoměřic a jak mi bylo řečeno těmi, co se s ní sešli, dostala jasné informace o tom jak to ve skutečnosti nejen v Litoměřicích, ale v celém kraji vypadá. Výsledek? Napsala další článek proti Litoměřicím.

Jak je vidět paní Machovou zajímají jen určití lidé a určité organizace. Znamená to tedy, že Litoměřická organizace je pod lupou paní Machové, ale např. Ústecká, Děčínská, Chomutovská, Teplická a Mostecká nikomu nevadí. V Litoměřicích proběhla přeregistrace. Můžeme si o ní myslet co chceme, ale proběhla. Muselo odejít přes 200 lidí V žádném jiném okrese Ústeckého kraje se nestalo vůbec nic. A právě tyto okresy nesou největší odpovědnost za to, že se začali nabírat černé a mrtvé duše, včetně dalších podivných členů. Proč se neudělala přeregistrace ve všech okresech je mi záhadou.

Paní Machová popisuje Vrbu, jako pravou ruku Petra Bendy, čemuž já nevěřím, neboť Vrbu přivedl do organizace Pavel Kouda. Paní Machová si neustále nechce uvědomit jednu věc, že podmíněné odsouzení není odsouzení, které je zaznamenáno v rejstříku trestů, pokud pan Vrba podmínky dodržel. Rejstřík trestů je jediné podle čeho se můžeme řídit ve chvíli, kdy se rozhoduje, zda byl někdo odsouzen za úmyslný trestný čin nebo nebyl. Nic jiného neexistuje. Toto by měla paní redaktorka vědět. Stále však tvrdí, že se jedná o odsouzeného Vrbu. Paní redaktorko v Chomutově žije jeden sociální demokrat, který nebyl odsouzený, ale Krajský soud řízení zastavil z důvodu zbytečných průtahů po 13 letech. V rozsudku je napsáno, že došlo k vydírání a vyhrožování se zbraní v ruce. Ale další jednání se musí zastavit pro naprosté selhání a vědomé protahování ze strany soudu i obžalovaných. Žádné zproštění viny ba naopak kritika soudů v Chomutově a Mostě za jejich nečinnost. Rozsudek je normálně k dispozici a nikoho vůbec nezajímá. A není se čemu divit, neboť tento sociální demokrat nebyl odsouzen. Zajímalo by mě, kdo rozhoduje o tom, kteří sociální demokraté budou hájeni a proti kterým se povede ve vašich článcích kampaň?

Nabírání členů v Ústecké krajské organizaci je fenomén, který znamená, že na Krajskou konferenci i Sjezd pojedou lidé zvoleni těmito osobami. Nabírání členů se nevyhnulo ani Děčínu a Foldynovi. Nemůže říkat, že s tím nesouhlasí a přitom tuhle situaci donekonečna v Děčíně udržovat. Přeregistrace musí proběhnout v celém Ústeckém kraji. Bohužel její odklad se někomu moc hodí, protože na Sjezdu budou lidé, kteří nikdy nepřijmou změnu stanov. Druhou věcí, které u Foldyny nerozumím je, že mu vadí 3 miliony, které měli přijít na Bendův golf a vůbec mu nevadí 80 milionů firmě Ústeckého primátora Mandíka.

A jsme u jednoho z největších dacanů ČSSD a tím je Arno Fišera. Není to tak dávno, co se v tisku objevila zpráva o hotelu Corrado u Teplic. Policie tam objevila pěstírnu konopí. A zase se hodila špína na Bendu. Pravda je však úplně jiná. Hotel Corrado byl asi před rokem prodán a prý ho koupil Jan Vaišner nevlastní bratr Jiřího Duška, který je pravou rukou Arna Fišery na "čistou" práci. Napsaný je však na přítelkyni pana Vaišnera. Toto všechno Fišera věděl ve chvíli, kdy se o Corradu psalo. Řekněte mi co to je za dacana, který nechá plivat na svého spolustraníka i když ví, že hotel už dávno vlastní někdo jiný a hlavně napojený na jeho osobu? Divím se některým redaktorům, že si toto nezjistí. Stejné problémy jsou s miliony naší hejtmanky a mnoha dalšími kauzami, které je snad lepší ani neotevírat. Napsal jsem jen málo z toho, jak se k sobě chovají členové ČSSD v Ústeckém kraji. Popsat všechno co se tady u nás děje, by bylo na román. Mě ovšem zajímá jediné. Proč zrovna Benda je ten, kdo je neustále napadán a jiné kauzy paní Machovou nezajímají?

Vrážení kudly do zad je naším stranickým zvykem. My se neumíme chovat ani k naším předsedům, kteří chybovali, ale udělali ve své době pro stranu více, než všichni ti, kteří se dnes tváří, jako kdyby za nic nemohli. Jsme prostě špinavci, kterým jde jen o zlodějny, podvody a svinstva. Odpovědnost neseme všichni. Přestaňme se spoléhat na novináře, mnozí píší jen to co se hodí jim nebo těm, kdo tyto noviny platí. Skutečná pravda je nezajímá. Udělejme si pořádek sami, vždyť to není vůbec složité. Dejme ve svých organizacích najevo, že nechceme, aby nám vládlo pár umolousaných mafiánů, kteří nemají jiný zájem než okrádat občany. Diskuze

Jan Piegl

Politika převážně vážně a jiná legrace.
portret.jpg
Oblíbenost autora: 8.43

O autorovi

Jsem starý a ubrblaný dědek, sociální demokrat, kterého štvou politici.

Kalendář

<<   leden 2019

PoÚtStČtSoNe
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

TÉMATA
 
OSOBNÍ TÉMATA
 
 
ODKAZY