Intriky

TÝDEN.CZ

14. 12. 2018
Rubrika: O politice

Objevilo se velmi mnoho vůdců, ale nikdo neumí říct co vlastně chtějí.

Autor: Jan Piegl

19.03.2012 06:00

Lidé jsou naštvaní a vláda v hrůzné aroganci moci si dělá co chce. Vypadá to, jako kdyby měl někdo zájem o to lidi naštvat ještě více. Co za tím může být? Nastrčit provokatéry nebo donutit lidi, aby se pustili do násilných akcí? Před tím velmi vážně varuji, neboť by to zavdalo příčinu vládnoucí mafii k upevnění moci místo toho, aby musela odejít. 

U nás nežijí Řekové ani Španělé, ale Češi, kteří nemají rádi násilí, rozbitá okna nebo auta. Stále více sklánějí hlavu a nechávají na druhých, aby to za ně vyřešili. Neuvědomujeme si, že i naše místo je v ulicích. Čím více lidí přijde a bude proti této vládě demonstrovat, tím spíše bude muset tato vláda odejít. Vím, že mnoho lidí má daleko větší strach o existenci sebe i svých rodin. Zákony jsou ušité na míru vládnoucí mafii a justice jí slouží. Z exekutorů se stali nikým nekontrolovatelní loupežníci. Lichváři, podvodníci a zloději mají naprosto volné ruce. Tyto zákony vypracovali ti, které jsme si zvolili a dnes v mnoha lidech existuje obava, že přichází něco horšího, než bylo v době minulé. Je to podivná doba a tato vláda udělala z lidí lovnou zvěř.

Co ukázal čtvrteční protest a další dny následující? Hlavně rozkol mezi vůdci všemi a naprostou neschopnost říci zcela jasně co vlastně chtějí. Jediné co bylo vidět v demonstrujícím davu byla obrovská nenávist vůči všem stranám. Nenávist však není tím co by nás mělo provázet ve snaze změnit stávající pravidla. Demokracie je velmi nedokonalá, ale opravdu nikdo nevymyslel nic lepšího. Nějaké lidové jmenování, úřednická vláda, vláda odborníků a sestavování kandidátek lidovým hlasováním je cestou ke zničení demokracie. Můžeme si však vynutit demokracii ještě více demokratickou.

Ať si sestaví strany kandidátku podle abecedy, ale postoupí pouze ti co dostanou největší počet hlasů. Zrušme tedy procentní sazby pro preferenční hlasy na kandidátkách a o svých zastupitelích ve všech orgánech ať rozhodují lidé. Bez toho, aby jim někdo určoval nějaké kvóty pro jejich preferenční hlasy. Dalším důležitým prvkem je možnost obecného referenda a tím i možnost odvolání zvolených poslanců, senátorů, vlády a podobně. Sama vláda v této zemi se drží zuby nehty i když už jí skoro nikdo nechce. U nás nikdo za nic neodpovídá a také nikdo sám neodstupuje. Zde je třeba změnit pravidla. A nejen zde, neboť demokracie je vláda lidu, který je nositelem moci v této zemi, tak jak to říká naše Ústava. Hlavně bychom měli trvat na tom, aby si strany nemohli vytvářet mafiánské sekty, které nás ničí a okrádají.

Musíme je donutit, aby se konečně stal z této země právní stát a přišly takové zákony,  které budou lidi chránit a ne je ničit a dělat z nich štvance. Nemůže po nás nikdo chtít, abychom se neustále ohlíželi a každý z nás musel vystudovat právnickou fakultu, aby v této zemi mohl žít. Když bude nastolen právní stát, ve kterém bude platit padni komu padni nezbude těm co tunelují tuhle zemi nic jiného, než utéct jako Kožený nebo se konečně dočkají potrestání. Je hrozné žít v zemi, kde se stále musíte obávat, jestli vám nepřijde obsílka od soudu nebo exekutora za něco co jste neudělal nebo za něco co bylo obrovským podvodem na vás nebo někoho z rodiny. Musí skončit půjčky s úrokem skoro 100% a každý musí nést odpovědnost za to komu půjčí. Není možné aby jedna firma dala jednomu člověku 4 půjčky. Za každou chybu musí člověk zaplatit tak proč ne tito lumpové?

Popsal jsem několik skutečnosti, které podle mého názoru by měli být zcela jasné. Jde o taková pravidla a takové zákony, které nebude moci obcházet ani tak slovutný advokát jako je pan Sokol. Na závěr mohu dodat jediné. Je třeba vyjít do ulic a v pokojné demonstraci dát vládnoucí mafii jasně na srozuměnou, že už toho bylo dost. Musíme se však vyvarovat násilí, které by znamenalo, že ti co jsou u moci by mohli nastolit režim, který by byl novou a ještě hrůznější totalitou, než jakou jsme kdy zažili.Nelíbí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Líbí
   Hodnocení  10

Diskuze

Jan Piegl

Politika převážně vážně a jiná legrace.
portret.jpg
Oblíbenost autora: 8.43

O autorovi

Jsem starý a ubrblaný dědek, sociální demokrat, kterého štvou politici.

Kalendář

<<   prosinec 2018

PoÚtStČtSoNe
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

TÉMATA
 
OSOBNÍ TÉMATA
 
 
ODKAZY