Intriky

TÝDEN.CZ

23. 3. 2019
Rubrika: O politice

Nemoc šílených krav (BSE) dorazila do našeho Senátu.

Autor: Jan Piegl

06.03.2013 20:00

Nikdy jsem moc nevěřil na povídačky kolem nemoci šílených krav a myslel jsem si, že jde o hrátky různých mafiánských spolků ve prospěch farmaceutických firem. V této době jsem pochopil že BSE dorazila až k nám a největší ohnisko epidemie se vyskytlo v našem Senátu. Prezident republiky Václav Klaus vyhlásil 2.1.2013 amenstii, která vyvolala vlnu nevole a kritiky. Je naprosto k ničemu dneska diskutovat nad tím kdo za touto amnestií stál a jestli někomu posloužila nebo ne. Amnestie byla vyhlášena podle Ústavy a prezident republiky má na tento akt plné právo.

Senátoři pokud by byli zdraví a myšlenkově v pohodě by na to mohli zareagovat tím, že by iniciovali návrh zákona včetně ústavního, který by pravomoci prezidenta republiky k udílení amnestie omezil. Nějaký akt milosti musí být zachován, aby mohl posloužit aspoň těm, jejichž odsouzení nese podivný nádech soudní a justiční zvůle nebo dokonce zvůle policejní a tím je třeba případ Kájínek. Pro takové případy je nutné vytvořit možnost udílení milosti. Zákonem je také nutné omezit možnost různých vyšetřování a tahanic na dobu co nejkratší a nepřipustit, aby lidé čekali na odsouzení zkorumpovaného soudce Berky 8, 10 nebo 12 let. I o tom byla amnestie prezidenta republiky, která poukázala na naší zkorumpovanou justici. 

Místo tohoto rozumného způsobu a hledání řešení pomocí Ústavy se senátoři rozhodli podat na prezidenta Klause šílenou žalobu za velezradu. Co tím 28 nemocných iniciátorů této žaloby a dalších deset, kteří je podpořili při hlasování mysleli je jasné. Byla to pomsta Klausovi, varování Zemanovi a ukázka toho, jak i Senát je manipulovatelný. Není přece možné si myslet, že 28 lidí, které postihla BSE je schopno ve svých hlavách vytvořit paranoidní představu o velezradě, která musí vyděsit lidi tím, čeho jsou tito lidé schopni. A to už nemluvím o tom čeho budou schopni až se u nich nemoc BSE rozjede naplno. Proč může nějaký podivný miliardář, který se vydává za bojovníka proti korupci zmanipulovat lidi zvolené voliči jako hejno koťat? O velezradě se dalo hovořit u protektorátního prezidenta Emila Háchy nebo prezidenta Pražského jara Ludvíka Svobody. U prvního k projednávání žaloby ani nedošlo, neboť zemřel na staří ve vězení a Ludvík Svoboda byl prezidentem až do roku 1975, kdy odešel pro své stáří a zdravotní stav.

Dle mého názoru ani jeden z nich velezradu nespáchal, neboť v době kdy vládli neměli na výběr. Protektorát svíral wehrmacht a Pražské jaro skončilo vstupem půl milionů vojsk Varšavské smlouvy na naše území. Pod hlavněmi děl a tanků šance na odpor jsou minimální a spíše žádné. Přesto se oba dva zachovali velice odvážně. Ten první v případě generála Eliáše, kterého svým způsobem chránil dokud to šlo. Ten druhý se tvrdě postavil proti jmenování dělnicko-rolnické vlády. Na svou dobu obojí chtělo odvahu. V takových kauzách lze spatřovat akt velezrady a ne v tom, že prezident vyhlásí amnestii nebo nejmenuje soudce, jak by se hodilo nám. Ti co zvedli na podporu žaloby proti Klausovi ruku jsou nebezpeční lidé, kteří mohou v budoucnosti vymyslet další špatnost a zlo, které může ublížit jiným lidem. Nejhorší je, že většina z nich je z ČSSD. Z Dientsbiera čiší nenávist a zlost proti Klausovi a Zemanovi. Kde se vzalo tolik vzteku v jednom člověku, který v Praze místo ODS preferuje TOP09? Místo aby Klausovi senátoři za jeho funkční období poděkovali a Zemanovi popřáli štěstí dělají na oba tytytyty. Nevypadá takto opravdu nemoc šílených krav? Senát sídlí v bývalém konírně, škoda, že z ní senátoři udělali kravín.  

 Nelíbí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Líbí
   Hodnocení  7.29

Diskuze

Jan Piegl

Politika převážně vážně a jiná legrace.
portret.jpg
Oblíbenost autora: 8.43

O autorovi

Jsem starý a ubrblaný dědek, sociální demokrat, kterého štvou politici.

Kalendář

<<   březen 2019

PoÚtStČtSoNe
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

TÉMATA
 
OSOBNÍ TÉMATA
 
 
ODKAZY