Intriky

TÝDEN.CZ

23. 3. 2019
Rubrika: O politice

Co Zeman ve svém inauguračním projevu neřekl.

Autor: Jan Piegl

18.03.2013 20:00

Prezidentem naší republiky je Miloš Zeman to je fakt, který ukázal osobnostní hodnotu Miloše Zemana. Dovolím si tvrdit, že jsem patřil k těm co podporovali tzv. zemanovskou platformu v ČSSD a rád jsem jezdil na Rybníček, kde jsme se pravidelně setkávali. Až odchod Zemana z ČSSD mě přiměl k tomu, že jsem odchod kritizoval a dodnes nejsem přesvědčen o správnosti rozhodnutí. I když pobyt na Vysočině Zemanovi prospěl. Ponechám stranou některé skutečnosti, které provázely cestu Miloše Zemana na hrad a ne vždy tato cesta byla čistá a bez ubližování lidem.

Miloš Zeman ve svém inauguračním projevu pojmenoval některé věci tzv. negativní deviací. Šel dokonce dál a řekl, že mezi ty proti kterým bude bojovat patří kmotrovské mafie, neonacistické bojůvky a podstatná část českých médií. Docela zvláštní spojení, ale nelogické i když se jedná o zajímavou společnost. Proto bych chtěl vědět jakým způsobem bude proti těmto třem negativním deviacím bojovat. Deviace znamená odchylku v češtině obvykle jednání člověka nebo skupiny, které se odchyluje od sociální, kulturní nebo morální normy. Nejsem si jist zda toto spojení s výše uvedenými skupinami lidí je správné i když na mafiány sedí.. A jsme u toho co bude nejzajímavější.

Prezident republiky Miloš Zeman řekl, že jako prezident musí bojovat proti kmotrovské mafii, která parazituje na těle české společnosti a vysává z tohoto těla krev a nevrací této společnosti přidanou hodnotu ať už formou nových investic nebo řádného placení daní. Jako nejdůležitější nástroj v boji proti kmotrovské mafii označil Zeman zákon na prokazování příjmu financí a majetku včetně možnosti zabavení nelegálně získaného, tedy nakradeného majetku. Tento zákon je nutný a měl by být v demokratické zemi naprostou samozřejmostí.  Ne proto, že se tímto zákonem dá bojovat proti kmotrovské mafii, ale proto že takový zákon do právního státu patří. Představa, že tento zákon bude jakousi pojistkou proti kmotrovské mafii je však velice nepravděpodobná. Za situace, kdy styk pana prezidenta s mnoha lidmi, kteří patří ke kmotrovské mafii je docela frekventovaný a některé má mezi svými blízkými je boj s kmotrovskou mafií neúčinný a nepomůže žádný zákon o majetkových vyrovnáních. Tito lidé jsou věční a neporazitelní, neboť si koupí politiky, policii i justici včetně soudců. Proti těmto lidem se bojuje velice těžko, neboť za nimi stojí parta advokátů, kteří jsou její nedílnou součástí. Kmotrovská mafie a její chapadla jsou rozlezlé po celé zemi a chrání je ti nejvýše postavení politici, státní zástupci, policejní šéfové a soudci.

Boj proti neonacistickým bojůvkám je spíše slovní obrat, než jasné vymezení o koho se jedná. V každé zemi i na západ od nás mají podobné skupiny a v mnoha zemích jsou dokonce i strany, které nejsou zakazovány soudem jako v této zemi. Ponechám stranou ty, kteří opravdu a skutečné ohrožují bezpečnost této země i občany. S těmi se však musí vypořádat ti, kteří jsou k tomu oprávněni včetně našich zákonodárců. Ale proti těm, kteří jsou organizováni ve straně, která není zrovna po chuti mnoha politikům a mnoha lidem není možné zasahovat způsobem, který nemá s demokracií nic společného. Tyto strany jsou indikátorem této společnosti a plodí je takové vlády jaká nám vládne např. dnes. Co mají dělat lidé ničeni v tomto exekučním koncentračním táboře, kde nemají možnost se bránit proti justiční mafii ani na to nemají peníze? Samozřejmě začnou slyšet na to, že v této zemi by mělo platit právo a pořádek a budou hledat nepřítele ne mezi politiky, ne mezi soudci a justicí vůbec, ale mezi různými menšinami, které sami tomu nahrávají.

Poslední na paškál přišla média jako taková. Kdo jiný než pan prezident by měl vědět, že svoboda slova je to poslední co ze sametové revoluce zbylo. Znovu poukazují na to, že se stačí rozhlédnout kolem sebe a vidíme jak se postupně i tato svoboda slova v této zemi oklešťuje právě mafií a mafiánskou justicí včetně soudů. Není přece možné zatracovat bulvár a dohadovat se s novináři o tom co a jak mají psát. U mnoha věcí novináři pravdu napsat nemohou, protože ji nikdo nechce říct. Pak vznikají zbytečné dohady. Jestli však se krade a podvádí naprosto veřejně a lidem je doporučováno, aby si dávali pozor, aniž by byly vytvořeny zákony, žijeme ve státě, kterému se říká stát bezprávní a nebezpečný a zde právě média bývají poslední záchranou pro lidi mafií postiženými. Pan prezident umí hezky hovořit a rozdělovat lidi do skupin. Co mu však schází, je hovořit i o těch, kteří z této země udělali exekutorský koncentrační tábor a nechali řádit mafii ve všem co je důležité pro lidi, aby se mohli domoci práva. O tom pan prezident nemluvil ani v inauguračním projevu ani na sjezdu ČSSD. Doufám, že to bylo proto, že zapomněl nebo je pravdou to co se povídá, že pan prezident právě s různými advokáty, justičními herci a exekutory je nejlepší kamarád. Jestli je to pravda tak Bůh nás ochraňuj.
Nelíbí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Líbí
   Hodnocení  6.63

Diskuze

Jan Piegl

Politika převážně vážně a jiná legrace.
portret.jpg
Oblíbenost autora: 8.43

O autorovi

Jsem starý a ubrblaný dědek, sociální demokrat, kterého štvou politici.

Kalendář

<<   březen 2019

PoÚtStČtSoNe
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

TÉMATA
 
OSOBNÍ TÉMATA
 
 
ODKAZY