Intriky

TÝDEN.CZ

22. 1. 2019
Rubrika: O politice

Po bitvě každý generál, tak to zkusím i já.

Autor: Jan Piegl

29.10.2013 06:00

Stalo se v naší zemi zvykem, že po volbách je každý generálem. Co je daleko horší, že ještě nejsou potvrzeny oficiální výsledky a už mnozí lídři plánují nové předčasné volby. V bludu, že by to dopadlo lépe. Opak je pravdou. Možná daleko hůře. Volby dopadly tak jak dopadly a pro mnoho stran dopadly katastrofálně. Představa, že dovezeme jiné voliče je hloupost. Šokující je fakt, že skoro 42 % lidí k volbám nepřišlo. I to je vzkaz politikům. Je to vztyčený ukazováček ne na hrad, ale směre k poslanecké sněmovně. Otázkou, kterou se musí politici zabývat je proč tolik voličů nevěří volbám ani stranám a už vůbec ne politikům?

Podíváme-li se blíže na výsledky hlavně u ČSSD zjistíme, že pro tuto stranu dopadly volby katastrofou. Ne proto, že dosáhla 20,45 %, ale proto, že takový výsledek dosáhla  po vládnutí Nečase a Kalouska, kdy tady zůstala velká nenávist vůči pravicovým stranám. Něco je špatné v samotné ČSSD a přátelé by si to měli vyříkat. Co by však měli určitě, označit důvody a viníky. Vyříkávání by však mělo být konkrétní a jasné bez přátelských podrazů a ne podle not, které přicházejí z hradu. Zatím to vypadá, že vychází ta druhá alternativa a tou je podraz. Hašek ani Sobotka nejsou žádní vůdci. Jejich strach z řešení situace v ČSSD je známý. Bojí se kmotrů, bojí se Zemana a bojí se voličů. Nic nechtějí řešit a z ČSSD se stala divočina bez vedení. Nakonec dochází k podivnému puči, který z ČSSD dělá chcíplou kozu. Každý kraj je samostatná jednotka a každý si dělá co chce. To není strana, to je stádo divokých koní. Nevadí mafie ani osobní selhání. Většina mafiánů a kmotrů nechce odejít a sami si určují kdo bude sedět v parlamentu. Přes tuto mafii neprojde nikdo koho si nepřejí.

K čemu taková partaj, která sice slíbí, ale nemá sílu uskutečnit ani desetinu z toho co slíbila? Provázanost se šedou ekonomikou je úzká. Co se stalo v Ústeckém kraji po prohraných volbách do Krajského zastupitelstva v roce 2012? Nic, vůbec nic jen nastalo hluboké ticho a mafie jede dál jen se přesunula do jakéhosi podzemí. Takovou stranu nemá cenu volit. Druhou katastrofou je, že před volbami i po volbách zuří v ČSSD boj mezi lidmi, kteří mají blíže k Zemanovi a těmi, kteří ho nemusejí. Bral bych to jako normální jev, který tak moc nevadí. Jak se ukázalo tak přátelé z ČSSD tento jev dovedli do stavu, který vyvolává válečnou zonu. Jednota strany vystavovaná na obdiv vzala hned po volbách za své a z ČSSD se stala strana, která přestala být silná a suverénní. Opět zvítězil podraz a zbabělost.

Co říci na závěr? ČSSD prožívá krizi a chce to změnu. Změnu, která očistí ČSSD od kmotrů, změní celé vedení a vrátí důvěru v tuto stranu. Jinak ČSSD bude už pouze paběrkovat. Velkou chybou bylo, že volební kampan si přivlastnilo vedení ČSSD v Lidovém domě a rozhodovalo o všem. Již v té době kdy se tak stalo mohlo předsednictvo ÚVV žádat Sobotku o odstoupení. Nic takového se nestalo a všichni s tím souhlasili. Volbní kampan se skutečně stala mdlou a nečitelnou. Vzdálila se lidem a stala se naprosto zbytečnou. Navíc se vytratila motivace pro kandidáty a dnes je naprosto správné hovořit o tom, že za tento faul ve volební kampani může celé vedení ČSSD. Je samozřejmé, že by se měli vyvodit důsledky ze zpackaných voleb. Způsob jakým se to děje je hrůzný a opět ukazuje, že největším nebezpečím pro sociálního demokrata je jiný sociální demokrat. Slovo přátelé, které se v ČSSD používá je ironií i výsměchem. Bohužel toto nejednotné vedení svým rozhodnutím o vynětí Sobotky z vyjednávacího týmu a požadavku na jeho odstoupení potvrdilo, že ČSSD je slabá strana, která má velký problém sama se sebou.Nelíbí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Líbí
   Hodnocení  10

Diskuze

Jan Piegl

Politika převážně vážně a jiná legrace.
portret.jpg
Oblíbenost autora: 8.43

O autorovi

Jsem starý a ubrblaný dědek, sociální demokrat, kterého štvou politici.

Kalendář

<<   leden 2019

PoÚtStČtSoNe
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

TÉMATA
 
OSOBNÍ TÉMATA
 
 
ODKAZY