Intriky

TÝDEN.CZ

14. 12. 2018
Rubrika: O politice

Obrácení Andreje Babiše.

Autor: Jan Piegl

25.06.2014 06:00

Od voleb do poslanecké sněmovny neuplynulo mnoho měsíců, od vyjednání koaliční dohody neuteklo mnoho vody v Labi a od jmenování vlády uběhlo o málo více jak sto dní a náš mesiáš se začíná přebarvovat. A nejen přebarvovat, ale dokonce se snaží měnit koaliční dohodu. A stačilo k tomu málo. Jedno varování ve volbách do Evropského parlamentu. Andrej Babiš dostal strach, že v příštích volbách už může přijít větší prohra a prohrávat Babiš neumí. Stále nám Andrej tvrdí, že není politik a nikdo mu to nechce věřit. On fakt není politik a když něco nevyjde začne se chovat jako majitel Agrofertu. Vymýšlet kraviny pro firmu. Stát se však nikdy firmou nikoho nestane.

Myslím si, že Babišovo hnutí se rozkročilo jako kobyla nad touto zemí a začalo slibovat všechno všem i když většina lidí věděla, že to nemůže vyjít. Něco jako převlečení oranžoví přátelé. Proto souhlas se zrušením poplatků v nemocnici za strany ANO i když zrovna poplatky už nebyly na pořadu dne, ale proč to těm ovcím neslíbit, že ano? ANO souhlasilo s řešením  církevních restitucí i když všichni věděli, že Nečas s Kalouskem zradili tuto zemi a podepsali se smlouvy kde se za církevní majetek prohlásilo i to co nikdy církev nevlastnila. Babiš stejně jako Sobotka dobře věděl, že už není cesty mimo nějaké manšestrové revoluce nebo vyhlášení referenda, aby došlo ke změně, to by však chtělo velkou odvahu. Ale proč to na lidi nevybalit ať se pokochají. Druhý pilíř důchodové reformy skutečně není tím pravým ořechovým a způsob jaký byl zvolen musí v této vytunelované zemi vyvolávat obavy nejen z toho jestli se peníze neztratí, ale byl by jen pro ty bohaté a to Babiš nemohl připustit. Vždyť vytáhl do boje proti korupci a kmotrovské mafii. Najednou zjistil sám co by se s těmito penězi dalo dělat za kouzla a tu najednou obrátil a druhý pilíř se mu zalíbil.

Aby toho nebylo málo prosadil místo pětiprocentní sazby DPH na pár věcí, kde třeba knihy nepovažuji za důležité neboť si člověk nepořizuje knihovnu, ale tu a tam knihu desetiprocentní DPH na dětskou výživu a na pleny včetně léků považuji sníženou DPH za rozumnou a ještě bych do ní přesunul nejnutnější potraviny. Např brambory, které stojí dnes jako mnohé léky a jejich kvalita je pochybná. To by majitel Agrofertu měl vědět. Lidem by ta pětiprocentní daň pomohla, ale díky za tu desetiprocentní. Jenže Babiš začíná chápat, že je tu pro ty bohaté a kmotry a ne pro obyčejné lidi. Začíná chápat, že lidi si zvykli na nesníženou sazbu DPH a nejsou v ulicích a říká si na co snižovat? Lidi si to nechají líbit a proč já mám podporovat ČSSD nebo být s nimi spojován?

TOP09 podle Babiše vstala z mrtvých a jak vidět lidi je volí i když je nemohli ani cítit. Proč tedy dělat pro lidi, kterým to nevadí. Najednou začíná jako malý kluk ustupovat. Už ví, že na všechno nebudou peníze a začíná se obávat aby ho lidé nehnali až na Slovensko. Začíná pomalu, ale jistě zkoušet kam až se dá zajít. Ještě má podporu kolem dvaceti procent, ale co za rok? Možná v Lovosicích a Valašském Meziřičí, kde lidé volí Babiše ne pro jeho program, ale ze strachu aby nepřišli o práci. A Babiš dobře ví, že může dopadnout jako veverky. Špatně! Proto začíná pošilhávat více napravo a možná, že dá pac a pusu Kalouskovi, teda pokud o to Kalousek stojí. Sobotka ČSSD přivedl do Babišovy náruče a stal se jeho poskokem. Proto to vypadá jak to vypadá a zdá se, že Babiš chystá podraz. Z programu ČSSD toho moc nezbylo a jestli Babiš prosadí i chameleonské změny nezůstane z programu ČSSD kámen na kameni. Je třeba říci Babišovi dost. Když chceš běž za Kalouskem, ale nedělej z lidí pitomce. Dříve nebo později skončí Babiš jako Bárta, ale to ještě musíme pana nezaměstnaného majitele chvíli vidět v akci za lepší zítřky. Jestli nepochopí, že lidi vydrží čekat na změny dlouho, ale určitě ne čtyři roky. Nebo ano?Nelíbí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Líbí
   Hodnocení  9

Diskuze

Jan Piegl

Politika převážně vážně a jiná legrace.
portret.jpg
Oblíbenost autora: 8.43

O autorovi

Jsem starý a ubrblaný dědek, sociální demokrat, kterého štvou politici.

Kalendář

<<   prosinec 2018

PoÚtStČtSoNe
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

TÉMATA
 
OSOBNÍ TÉMATA
 
 
ODKAZY