Intriky

TÝDEN.CZ

14. 12. 2018
Rubrika: O politice

Ve vyšetřování Houskovy vraždy se po sedmi měsících stal zázrak.

Autor: Jan Piegl

17.07.2014 06:00

Vražda politika Housky byla naplánovaná zjistila policie. Policisté a státní zástupce zpřísnili muži, který se k vraždě přiznal obvinění. Toto jsou nadpisy, které se objevily před několika dny v tisku. Nedělal jsem si žádné iluze ve chvíli, kdy policie sdělila tomuto národu, že Roman Houska byl zavražděn náhodným tulákem po vlastech českých. Nedělám si iluze ani dnes, kdy policie a státní zastupitelství údajně zjistili, že vražda byla naplánovaná a zpřísnili obvinění. Bez sarkasmu tvrdím, že tento fakt musel být policii zcela jasný už ve chvíli, kdy se vražda stala. Jestli je pravdou, že na paralyzéru, který se na místě činu našel, byly stopy DNA obviněného pak je jediná jistota, a to, že se tam obviněný nacházel a že mohl vraždu spáchat. Tvrdil jsem a tvrdím  i nadále, že náhodná vražda je totální nesmysl a přikláním se také k tomu, že někdo měl z Romana Housky veliký strach, který ho dohnal k činu, jenž byl dlouhou dobu plánován tedy k vraždě.

Pojďme se podívat na celou situaci blíže. Kdo tedy měl zájem na tom, aby byl Roman Houska zavražděn. Začneme od toho co se zdá být nejméně pravděpodobné. V té první verzi se tvrdí, že se jednalo o zavírání heren a různé licence kolem heren a někdo mohl se cítit poškozen a Housku zavraždit nebo si najmout vraha. Proč je toto nejméně pravděpodobné, protože tato skutečnost by nestála nikomu za to, aby Housku střílel. Mám některé známé v Chomutově, kteří říkají, že je to nesmysl a situace kolem heren nebyla ve fázi, která by někomu stála za vraždu. Druhá verze už ukazuje na sociální demokracii a já jí považuji za nejpravděpodobnější s tím, že ji nemusel spáchat nikdo z těch, kteří se dnes pohybují ve vedení kraje nebo okresů. A to i přesto, že se mezi lidmi mluví o tom, že měl údajně dostat Houska od někoho deset milionů za přihrání dotace, která se nepodařila a Houska odmítl tyto peníze vrátit. Mě se tato skutečnost zdá přitažená za vlasy i když se vraždí pro méně peněz než je deset milionů. Já považuji za nejpravděpodobnější i když také spekulativní možnost vraždy ze strany někoho, kdo už v ČSSD není, ale členem byl dříve.

Proč je tato verze ze všech nejpravděpodobnější? Představte si dobu, kdy přicházely na svět tzv. alternativní zdroje energie a vymýšlel se zákon, který udělal ze solárních elektráren zlatý důl. U všeho byli také sociální demokraté a o mnoha z nich si myslím, že kupovali přes různé firmy pozemky k této činnosti. Nebo si myslíte, že někdo zbohatne takovým nehorázným způsobem, že se z něho stane miliardář? Tomu nevěřte. A zde se zbohatnout dalo způsobem nevídaným. Jak já Housku znal tak vím, že i když se někdy jevil velmi podivně přesto byl velice pečlivý. Velmi dobře věděl, kdo, kdy a jak. On dobře věděl i o zkupování domů po celém kraji neboť jsem sám zažil jedno vážné upozornění, ještě v době kdy jsem jezdil do Chomutova k soudu, kdy se projednávalo přejetí strážníkovy nohy. Znamená to tedy, že Roman Houska byl v obraze a věděl o všem co se v kraji zajímavého dělo. Tak fungují přátelé a nakonec jsem měl tu možnost některé věci zažít osobně. Jestliže někdo získal na takovéto transakci spousty milionů, ne desítky, ale stovky pak se mu musí ještě dnes svírat zadek ze strachu před tím, že by to prasklo. A to mohlo viset ve vzduchu, neboť celá situace v kraji byla velmi vážná. Nejen ze strany sociálních demokratů, ale mafie vůbec. Začala se éra plukovníka Šlachty a akční hrdinky Bradáčové. Hodně lidí muselo nabýt dojmu, že tyto akce jsou myšleny vážně a může dojít i na ně. Co však hraje pro tuto verzi je prohra v Krajských volbách, která byla dávána za vinu skupině lidí, hlavně bývalých členů ČSSD a to docela mocných.  V případě, že by Houska promluvil už by nešlo o jakousi hru, ale o vážné obvinění, které by mohlo skončit několikaletým vězením.

Třetí verzí je odplata mafie v Ústeckém kraji. Zde sice existuje taková možnost, neboť Houska byl jeden z těch, kteří se dobře znali s Novákem, Oulickým, Šulcem včetně sociálně demokratických kmotrů. Navíc je mi známé usnesení Krajského soudu ve věci vydírání za které byl Houska souzen spolu s  Drbohlavem a Týcem. Celé toto projednávání skončilo ukončením ze strany Krajského soudu v Ústí nad Labem. Stejně tentýž soud ukončil i projednávání najíždění do strážníka městské policie za které po šesti letech dostal Houska podmínku a i tu Krajský soud zrušil. Všechny tyto fakta včetně kandidatury bývalého policejního ředitele Ústeckého kraje Vorálka, který po odejití z funkce kandidoval do Senátu prvně za Paroubkův Lev 21 a potom přešel na kandidátku ČSSD dává obraz situace v Ústeckém kraji, kde takovou dobu působila právě slavná vrchní státní zástupkyně Bradáčová. Propojení justice a mafie včetně vedení policie Ústeckého kraje se zde jeví jako nanejvýš pravděpodobné. Proto si i nadále myslím, že nejpravděpodobnější z verzí je ta druhá. Kdy se někdo nebo někteří dostali do takové situace, že jim stálo za to vraždit než nechat Housku mluvit. Samozřejmě bychom mohli dále rozebírat tyto věci protože se vše nedá shrnout v tomto prostoru. Myslím si, že to bude hlavně záležet i na těch co vraždu vyšetřují a slavné justici Ústeckého kraje jestli budou mít zájem dovést vyšetřování do zdárného konce. Přesto věřím na Boží mlýny, které se jednoho dne domelou i k pravdě.Nelíbí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Líbí
   Hodnocení  10

Diskuze

Jan Piegl

Politika převážně vážně a jiná legrace.
portret.jpg
Oblíbenost autora: 8.43

O autorovi

Jsem starý a ubrblaný dědek, sociální demokrat, kterého štvou politici.

Kalendář

<<   prosinec 2018

PoÚtStČtSoNe
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

TÉMATA
 
OSOBNÍ TÉMATA
 
 
ODKAZY