Intriky

TÝDEN.CZ

14. 12. 2018
Rubrika: O politice

Z neznámých důvodů se nám v Ústí nad Labem rodí nový Kájínek nebo se vražda vlivného sociálního demokrata zametá pod koberec.

Autor: Jan Piegl

15.09.2014 06:00

Krajský státní zástupce, který má na starosti vyšetřování vraždy Romana Housky pan Jan se rozhodl bouchnout do stolu a učinit konec různým pochybnostem, které toto celé dění provázejí. Hlavně zavřít huby různým pochybovačům o celém vedení vyšetřování v případě tohoto závažného trestného činu. Podá žalobu na neznámého vojína, který jen tak z nudy si naplánoval vraždu a zastřelil zrovna jednoho z vlivných politiků ČSSD v Ústeckém kraji.

Po několika měsících od vraždy se objevil paralyzér, který je jedinou a velmi podivnou indicií, která vede k údajnému vrahovi. Je na něm DNA vraha a potom prý také přiznání, které učinil neznámý vojín osobně. Přiznání možná,ale rekonstrukce na místě činu ukázala jak tato konstrukce včetně přiznání kulhá na obě nohy. Nepřipomíná vám to zahnutý louf od pistole, kterou měl údajně střílet Kájínek? Nepřipomíná vám to snahu zamést celý případ pod koberec? Sice máme dost důkazů, ale ještě více pochybností nad jejich pravostí i nad samotnou vraždou. S těmi pochybnostmi si pan státní zástupce Jan starost nedělá. Nějak bylo, nějak bude.  Možná, že se na Krajském soudu v Ústí nad Labem nebo na Vrchním soudu zase najde nějaký Tomáš Bouček, který ví, že si může dovolit všechno a nic se mu nemůže stát. 

A teď tedy k těm pochybám. Pominu snahu udělat z této kruté vraždy náhodnou rvačku, která skončila střelbou. Už jenom tuto verzi pustit do oběhu mezi lidi a vůbec se nestydět chce hodně drzosti od všech účastníků vyšetřování. Je však vidět, že této verzi mimo těch, kterým by se takový konec hodil nikdo neuvěřil. Rekonstrukce spíš dokázala, že tudy cesta z podivného kruhu nevede. Proto nastoupila na scénu úkladná vražda a dokonce plánovaná. Jenže proč by to neznámý voják dělal? Chybí to nejdůležitější co může dát odpověď vůbec a to motiv. Motiv není a tak proč si nevypomoci paralyzérem? Nakonec zůstávají jen dvě možnosti. Ta první je jasná. Neznámý voják není pachatel, ale nastrčená figura, která  má odvést pozornost od skutečných pachatelů, buď za peníze nebo z lásky ke kmotrům, aby pravda nikdy nespatřila světlo světa. Tou druhou možností je, že se jedná o skutečného pachatele, ale potom chybí scénárista i režisér celé kruté vraždy. Dokud nebudeme vědět proč, pak jde stále jen o spekulaci a ta před soud nepatří. Na Ústecku se nám rodí nový Kájínek, který čeká jestli si někdo všimne toho, že celá konstrukce je nebezpečně vratká. Zatím to vypadá, že nikomu nevadí nic a nikdo necítí potřebu něco zjistit. Proč, je tou nejdůležitější otázkou? Jedině proto, aby se na skutečné viníky nepřišlo. Ale to bychom se museli začít bát všichni, že kdykoli se komukoli zachce, tak nás zavře a už nikdy nepustí. Nejde potom hrůza z celé naší justice a soudů,ale z celého tohoto státu, kde musíme žít bez právní jistoty a jasných zákonů? Není to katastrofa, že k takovým soudům musíme chodit i když víme, že jdeme k nadlidem, kteří si ve své většině dělají co chtějí. Nemožnost soudce odvolat i za justiční zločin je nehoráznost. Spoléhat se na soudy vyšší nebo kárný senát je stejné jako se spoléhat na zeleného mužíčka.Nelíbí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Líbí
   Hodnocení  10

Diskuze

Jan Piegl

Politika převážně vážně a jiná legrace.
portret.jpg
Oblíbenost autora: 8.43

O autorovi

Jsem starý a ubrblaný dědek, sociální demokrat, kterého štvou politici.

Kalendář

<<   prosinec 2018

PoÚtStČtSoNe
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

TÉMATA
 
OSOBNÍ TÉMATA
 
 
ODKAZY