Intriky

TÝDEN.CZ

23. 3. 2019
Rubrika: O politice

Kdo se bojí pravdy o popravě Romana Housky?

Autor: Jan Piegl

26.01.2015 06:00

K vraždě vlivného člena ČSSD Romana Housky jsem se vyjádřil již v říjnu po rozhodnutí Krajského soudu v Ústí nad Labem. Popsal jsem veškeré skutečnosti i dohady a věděl jsem, že dříve či později odsouzený Krnáč pochopí svojí roli, kterou sehrál v absurdním dramatu. Někdo z něho udělal hejla, který to všechno odskáče. Nikdy mě však nenapadlo, že to bude tak brzy. Věděl jsem, že slova o novém vyšetřování, které pronesl soudce Bednář při vynášení rozsudku nejsou myšleny úplně vážně. Bylo zcela jasné, že se někdo snaží za každou cenu nevyšetřit a nezjistit o skutečném pozadí Houskovi vraždy a jeho vrahovi vůbec nic.

Když jsem psal, že něco v režii plánovačů popravy nevyšlo a nikdo nepočítal s tolika lety, které Krnáč dostal, tušil jsem, že přijde chvíle a Krnáč svojí účast na vraždě popře. Ale soudy, které u nás slouží mafii umějí kouzlit a zařídit všechno. Rozsudek Vrchního soudu v Praze, který trest snížil o čtyři roky se pomalu, ale jistě přibližuje k číslu 5 milionů, které údajně za vraždu měl někdo dostat. Po polovině odpykaného trestu se odsouzený ocitne doma nebo ze zdravotních důvodů se tak může stát i dříve. Může se také stát, že ti co mají miliony na zaplacení vraždy a podplacení policie, státního zastupitelství a soudů mají i na to, aby si koupili další vraždu tentokrát samotného odsouzeného.

Ten velmi rychle pochopil, že ho mají v rukách lidé velice nebezpeční, kterým jde o všechno a kteří se neštítí ničeho ani kruté popravy. Není vůbec složité pochopit, že teď může přijít na řadu on sám. Najednou je tady Krnáčovo odvolání svého přiznání a tvrzení, že on Romana Housku nezavraždil. Vrchní soud mu sice snížil o 4 roky trest, ale zůstal u stejného tvrzení jako Krajský soud, že Krnáč se sám přiznal a novému tvrzení odsouzeného, že vraždu nespáchal nevěřil. Kdyby šlo jen o to, co si Krnáč říká dalo by se nad tím mávnout rukou, ale tady jsou i fakta, která říkají, že se zase děje jedno justiční svinstvo a jako vždy se soudci ať z blbosti nebo za peníze na novém svinstvu podílejí.

Ten kdo popravil Romana Housku ho velmi dobře znal, neboť při vraždě projevil tolik nenávisti a zloby, že se nezdá vůbec pravděpodobné, aby zabíjel Krnáč. Údajně je Krnáč z vojenského zpravodajství, ale nic se nemluví o tom, že by měl být zabijákem. I kdyby tomu tak bylo byl by Housku zabil a nezdržoval se krutou popravou, která spíše připomínala mafiánskou vendetu než vraždu. Já netvrdím, že s tím Krnáč nemá nic společného nebo že u toho nemohl sám být, ale způsob této kruté vraždy spíše ukazuje na člověka, který neměl vůbec žádné zábrany a ruku mu vedla nenávist nebo velký strach. Když jednou zasáhl Housku do hlavy ze zadu, tak proč ještě musel vypálit další tři rány z toho dvě do hlavy a jednu do břicha? Když v podstatě vražedné byly minimálně tři výstřely. Proč by takovou krutost vůči Houskovi  projevoval Krnáč, který  Housku osobně vůbec neznal?

O motivu není vidu ani slechu a přesto to nikomu nevadí. Soud vynese rozsudek a veřejně zesměšní sám sebe i celou soudní stolici. Proč soud nehodí  stupidní žalobu státnímu zástupci na hlavu a nedoporučí policii, aby pokračovala ve vyšetřování nevyřešeného zločinu? Krnáč může být ve vězení a policie může vyšetřovat. Zatím to spíše vypadá, že se nikomu do toho vůbec nechce. Mnohé stopy vedou k ČSSD, ale k té z roku 2005 – 2010. Ještě jednou se zastavuji u bývalého ředitele Krajské policie generála Vorálka, který po svém odchodu z této funkce kandidoval za dva subjekty, které k té bývalé ČSSD jaksi patří. Je to Lev 21 a sama ČSSD. Za ty chtěl být senátorem. Nebylo to proto, že chtěl mít imunitu? Nebo takoví lidé jsou u nás nedotknutelní? Zatím to vypadá tak, že je lepší další Kájínek v kriminále než skutečný vrah venku. A lidi? Těm je to jedno, ale jen do chvíle než špinavá spravedlnost od našich soudů zasáhne je nebo jejich blízké.  Nelíbí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Líbí
   Hodnocení  9.71

Diskuze

Jan Piegl

Politika převážně vážně a jiná legrace.
portret.jpg
Oblíbenost autora: 8.43

O autorovi

Jsem starý a ubrblaný dědek, sociální demokrat, kterého štvou politici.

Kalendář

<<   březen 2019

PoÚtStČtSoNe
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

TÉMATA
 
OSOBNÍ TÉMATA
 
 
ODKAZY