Intriky

TÝDEN.CZ

14. 12. 2018
Rubrika: O politice

V ČSSD jsou všichni proti všem.

Autor: Jan Piegl

24.02.2015 06:00


Zažil jsem v ČSSD jako bývalý člen skoro celou desetiletku. Bývalo to různé, ale nikdy to nebylo tak hrozné jako nyní. Nejen v kraji Ústeckém nebo v okresech Ústeckého kraje, ale vůbec v celé ČSSD. Z ČSSD se stala jakási rohožka, kde si Babiš čistí svoje boty. Na ČSSD svádí Babiš vše co mu vyčítají pravičáci i levičáci, chytří i blbí, věrní i nevěrní. Nechci tvrdit, že to je až tak hrozné, ale faktem je, že se ČSSD stává stranou podivnou, ušpiněnou, rozhádanou a prázdnou. V dnešní době v ČSSD bojují všichni proti všem a někdy velmi nemilosrdně. Úplně se vytratilo přátelství, kamarádství a aspoň malá snaha po kompromisu. Zuří tvrdý boj o koryta, která začínají ubývat, o funkce, vliv a moc a hlavně o prachy. Ano něco takového bylo vždy, ale dnes přibylo zákeřnosti i více podrazů a to zrovna v době, kdy se blíží Sjezd ČSSD, ale kdy jde také o všechno.

Jen pro zajímavost něco o některých okresech v kraji Ústeckém. Např. okres Most je rozdělen na dva tábory a ty požadují po OVV odpověď asi na 20 otázek. Co se to tam vlastně děje po odchodu Koudy? Proč je tolik nespokojenosti v této organizaci? Kdo to tam rozděluje a kdo to tam řídí? Vždyť to byla tak schopná organizace a teď je na pokraji rozpadu. V blízkých Lounech se dokonce vylučují členové, kteří neví proč jsou vyloučeni. Členové jsou vylučováni bez toho, aby obdrželi pozvánku na tu schůzi, ve které se o nich rozhoduje. Ústeckou organizaci ČSSD prý začíná ovládat Jan Růžek, toť nový Lounský šéf a kandidát do ÚVV. To že se jedná o advokáta mafiána Nováka z Chomutova a prý i milionáře z podivných zdrojů snad patří ke koloritu Ústeckého kraje. Z vyprávění mnoha členů ČSSD v Ústeckém kraji podlehl tomuto řízení  i nový předseda KVV Andrt. A teď ještě k okresu, který dobře znám, k okresu Litoměřice.

Jde doslova a do písmene o učebnicovou ukázku boje všech proti všem. Po dlouhých letech se začalo pro okres Litoměřice blýskat na lepší časy a člen ČSSD z tohoto okresu se stal předsedou Krajského výkonného výboru ČSSD Ústeckého kraje. Když se ta možnost objevila, docela to vypadalo sympaticky, ale jak už to bývá nic dobrého z toho zatím nevzešlo. Okresní organizace ČSSD v Litoměřicích, ale i jiné okresy jsou na tom stejně jako byly jen moc se předala do jiných rukou. Ti co byli vůdčí osobnosti předtím byli uschováni, jiní byli hozeni přes palubu a přišli noví možná více nebezpeční, než ti co byli dříve. Já už nejsem člen a může mi to být jedno, ale přesto si myslím, že určitě ČSSD neprospěje, pokud za zády nového předsedy Mgr. Ing. Andrta musí stát ještě mafiánský advokát a podivný správce konkurzní podstaty pan Růžek z Loun. Mnohé z toho co se člověk kolem dovídá se začíná jevit jako předávání kolíku ve štafetě. Ukazuje se v plné nahotě, že ČSSD nejde o program ani o lidi, ale pouze o prachy. Pan Andrt velmi rychle zapomněl, že bez delegátů nejen okresu Litoměřice by zvolen předsedou nikdy nebyl, neboť velmi rychle zdomácněl v Ústeckém chlívěl, což potvrzují i první zprávy o pokusu nutit členy KVV při dovolbě ženy, aby hlasovali pro paní Havlovou, která na Krajské konferenci neprošla ani do kontrolní komise a byla doslova delegáty utopena. Zase se obchází členové a dělají se z nich ovce.. Naštěstí ne všichni ovce jsou.

Štětí, ze kterého pochází nový pan předseda bylo jedním z větších měst na Litoměřicku, kde ČSSD vyhrála volby. Je však třeba říci i B, že v tomto městě nepostavil Babiš  kandidátku nebo neměl jistotu, že dopadne dobře. Pravdou však je, že kdyby se rozhodl kandidátku postavit, tak i ve Štětí by volby dopadly asi jinak. ČSSD ve Štětí po tomto vítězství narostl hřebínek a tento úspěch pomohl Andrtovi také do funkce v kraji nejvyšším. Tentýž Andrt prý na Krajské konferenci sliboval jak dá dohromady rozdělenou stranu a utne boje a hádky o koryta, moc a prachy. Nestalo se tak a boje se rozhořeli s plnou parádou. Co je nejsmutnější, že dokonce i v jeho okrese. Začalo to úplně nenápadně, když se dovolovala jedna žena do KVV nevěděli o tom okresní organizace skoro nic a upekli si to zase ti noví mafiánští vůdci mezi sebou. A opět bez členů a bez okresních organizací. Ještě nepřestaly bolet ruce co se zvedly pro Mgr. Andrta a už se v okresech mluví o tom, jak se dělí to co ještě k dělení zůstalo. Jedna paní dostane funkci u jedné ministryně, jiná u jiného ministra a do Krajských voleb půjde na čele kandidátky znovu jasný favorit, kterého si domluví pár lidí. A členové jako hlasovací mašiny zvednou zase ruce nebo budou ke zvednutí ruk donuceni jinak je vyloučí jako v Lounech. Je to hezky vymyšleno, ale ono to nevyjde a to hned z několika důvodů. Tím prvním důvodem je Babiš a jeho ANO. Ještě pořád jsou lidé příliš do Babiše a jeho hnutí zamilovaní a nevěřím, že ta zamilovanost do příštího roku skončí. Dalším problémem je, že ČSSD se nejen v kraji Ústeckém, nechce rozloučit s mafií a praktikami, kde se objevuje i nebezpečné násilí. Jenže i v mnoha jiných krajích se ČSSD potýká se stejným problémem. Na jedné straně má ve svém středu plno lidí, kterým nejde o nic jiného než o moc a peníze a skuteční členové postupně odcházejí nebo jsou vylučováni za někdy údajné neplacení příspěvků a jiné blbiny. Vylučování za příspěvky se stává jakýmsi novým sportem, kdy se dá zbavit těch nepohodlných. Ale i na to dříve nebo později ČSSD doplatí. A do třetice všeho je naprosto zjevné, že ČSSD v Ústeckém kraji dochází dech a zvyšuje se nedůvěra lidí k tomu co se ve straně děje a k ČSSD vůbec. Nikde a nikdo z čelních představitelů ČSSD Ústeckého kraje není schopen jasně definovat program strany a začíná boj, se zviditelnit každý sám a za sebe kde se dá a za každou cenu. Tedy ne o ČSSD a její program, ale o konkrétní poslance, zastupitele nebo funkcionáře, kterým nejde o dobro všech, ale jde jim jen o ně samé a jejich koryta, která se postupně ztrácejí v pustině, kterou tady dlouhá léta pěstovali. Úplně klidně se může v Ústeckém kraji stát, že při volbách do Krajského zastupitelstva, které se blíží bude mít ČSSD 5 mandátů nebo může skončit jako žebrák. Ukončete boje všech proti všem a začněte něco dělat, jinak v tomto kraji půjdete do řiti stejně jako šli v Ústí nebo jiných městech a obcích při komunálních volbách. Nelíbí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Líbí
   Hodnocení  8.44

Diskuze

Jan Piegl

Politika převážně vážně a jiná legrace.
portret.jpg
Oblíbenost autora: 8.43

O autorovi

Jsem starý a ubrblaný dědek, sociální demokrat, kterého štvou politici.

Kalendář

<<   prosinec 2018

PoÚtStČtSoNe
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

TÉMATA
 
OSOBNÍ TÉMATA
 
 
ODKAZY