Intriky

TÝDEN.CZ

14. 12. 2018
Rubrika: O politice

Když první muslimský senátor zvolený za ČSSD doktor Hasan Mezian práší.

Autor: Jan Piegl

25.03.2015 06:00

Po teroristickém útoku na redakci týdeníku Charlie Hebdo v Paříži byl otisknut nebo vyšel na videu rozhovor s prvním muslimským senátorem za ČSSD v naší zemi doktorem Mezianem. I přesto, že jsem viděl jak žvaní, říkal jsem si, že nemá cenu ani odpovídat. Nedávno však přišla Lybie, kde se ztratil i občan naší země a nakonec Tunis, kde na to doplatili bezbranní turisté. A já jsem se rozhodl na pohádky pana doktora a prvního muslimského sociálně demokratického senátora reagovat. V prvé řadě musím říct, že buď je pan doktor naprosto hloupý nebo záměrně nemluví pravdu a lže.

Jedna z prvních otázek, na kterou byl tázán zněla: „Jak vnímáte týdeník Charlie Hebdo jehož redakci vystříleli teroristé?“ odpověď pana senátora zněla: Velmi silně odsuzuji zločin, zabili lidi pro jejich názor a to bez ohledu na to co karikatury značily. Potud se pan senátor choval jako hodný školáček na výletě, jenže hned dodal: Ale řeknu vám upřímně nesmál jsem se, když jsem to viděl. Nemám rád zesměšňování víry ostatních, ale neznamená to, že bych jim to vyčítal. Nerozumím úplně tomu. Komu by to nerad vyčítal?  Redaktorům nebo teroristům, ale už zde je vidět, že pan senátor je kdesi mimo. Prostě povídá a neví co. Na druhou otázku, která zněla: „A co jejich karikatura na titulní stránce po atentátu?“ Od muslimského senátora přichází další podivná odpověď: Ale když to udělali po druhé vidím, že to byla chyba. Oni štvali muslimy, že zesměšňovali jejich víru a to považuji také za druh extrémismu a ptám se kam až svoboda může zajít?  Tato odpověď už hraničí s drzostí a doslova nehoráznou drzostí. Pan muslimský a sociálně demokratický senátor doktor Mezian na jedné straně tvrdí, že to byl názor karikaturistů  a na straně druhé o nich hovoří jako o extrémistech, kteří si to snad zasloužili. To není odpověď senátora za naší zemi, ale pravověrného muslima. Pan senátor si plete dvě věci. Obrázky a víru. Víra je pane senátore něco co může mít každý v sobě a ta se nedá ani pošpinit, ani zesměšnit a už vůbec ne zastřelit. Zesměšňovat mohou  pouze ty obrázky, ale ty obrázky nikdy nemohou mít nic společného s vírou. Protože každý může mít úplně jinou představu o podobě kohokoli. Proto se nedá říct nic jiného než, že se to nemusí někomu líbit, ale za žádných okolností to nedává vrahům, kteří pocházejí právě z muslimských zemí a nacházejí fanatické zalíbení v zabíjení právo mstít se na lidech. Co je to vůbec za náboženství, které dovolí těm co je vyznávají, aby se dopouštěli takových zvěrstev na bezbranných lidech a dokonce dětech?

Další otázka, která mě zaujala zní: „Můžete nějak zaručit, že muslimové v Česku nebudou chtít začlenit do našeho práva své náboženské prvky?“ A muslimský a sociálně demokratický senátor doktor Hasan Mezian zase perlí: Je to hloupost. Je to uměle vytvářený strach z neznáma. V muslimských zemích dělají zákony kompatibilní s ostatními zeměmi. Šaría tam neexistuje. Pane Mezian já jsem se v této zemi narodil a na kecy nejsem zvědavý. Vy totiž lžete a já vám to mohu několika větami připomenout. Na vyšší odborné a střední škole zdravotnické v Ústí nad Labem tedy v tom kraji kde vy za ČSSD senátorujete studovala muslimská dívka, která nesložila maturitní zkoušku. Ona ji skutečně nesložila a ještě osočila učitele, že je antimuslim, neboť po ní vyžadoval znalost spisovatele Ivana Olbrachta  který se měl podle ní kdysi v knize, Žalář nejtemnější dopustit protimuslimské agitace. Když se komise shodla, že zkoušku z Českébo jazyka neudělala, což bylo naprosto po právu tak v prvé řadě přišel její otec jako správný muslim vyhrožovat a poté si tato muslimská dívka podala stížnost na Krajský úřad v Ústí nad Labem. Tento Krajský úřad, který by měl ctít a dodržovat naše zákony se zachoval jako zbabělec. Což mě neudivuje, když vidím co tam sedí za zbabělce. A odůvodnění? I chytrá horákyně by se musela červenat. Poslechněte si co řekla mluvčí Ústeckého kraje Magdaléna Hanáková: Přesto, že hodnocení komise bylo jasně ve smyslu, že žákyně nevyhověla podmínkám, úřad dle zákona vyhodnotil průběh tak, že mohlo dojít k jiným skutečnostem majícím vliv na průběh zkoušky a nařídil její opakování. Tolik odpověď Krajského úřadu. Jediné k čemu určitě došlo bylo to, že muslimská dívka nevěděla o Ivanu Olbrachtovi vůbec nic, jinak by nemohla povídat své nesmysly. Aby toho nebylo dost, dostal náš český učitel ve své vlastní zemi vytýkací dopis od ředitelky školy, kde učí léta a většina žáků proti němu nic nemá. Není to postavené na hlavu pane senátore?

Aby jste si nemyslel pane doktore, že to je nějaká vyjímečná situace tak vám chci připomenout další dvě muslimské dívky, které studují shodou okolností také střední zdravotnickou školu a stěžovaly si, že jsou diskriminované tím, že nemohou během vyučování nosit tradiční šátek na hlavě. Stejně jako se stalo ve střední zdravotnické škole v Ústí nad Labem i zde se tentokrát připodělala naše slavná ombudsmanka Šabatová a poplivala naše pravidla, zákony i školní řád tím, že zákaz nošení šátků je údajně diskriminační.  Nic není diskriminační. Ani naše děti nesedí ve škole v kloboucích, ani skautské čepice nemají na hlavě. Škola a ještě k tomu Česká škola má svá pravidla, která se zachovávají stále a platí pro všechny. Paní Šabatová nám prostě naplivala do očí. A řekla nám že nic z pravidel, zákonů, norem, řádů a zvyků prostě neplatí, neboť oni muslimové jsou v této zemi něco víc. Není to rasismus naruby? Jak je možné, že takovou osobu páni poslanci ze své funkce neodvolají? Dokonce se objevuje snaha vydírat naši zemi žádostí muslimů o zvláštní práva. Co to znamená zvláštní práva? Zvláštní práva u nás naštěstí neexistují a doufejme, že nikdy a pro nikoho existovat nebudou.

Jsem zastáncem maximální možnosti dát svobodně najevo to co mě je blízké nebo v co věřím. Proč ovšem naši lidé a kdo navštívil někdy o dovolené některou zemi, kde islám existuje mi to potvrdí se chovají jinak než doma? Neprovokují a nevydírají. Proč to naši lidé dělají? Protože přijeli někam na návštěvu a jsou hosty v této zemi stejně jako imigranti u nás. A jejich povinností je chovat se podle práva a zákonů té nebo oné muslimské země. A navíc by se se zlou potázali, kdyby si chtěli poroučet. Před dvěma roky byly uneseny dvě Češky. Bylo to v roce 2013 byly mladé a jedinou jejich vinou bylo to, že si dovolili přijet do takové země jako je Pakistán. Jedna se jmenovala Hana a druhá Antonie. Od té doby jsou nezvěstné a jak to vypadá jejich cesta domů je velmi nepravděpodobná. V Súdánu rodila křesťanka ve vězení jen proto, že byla křesťankou. Kde byli všechny Šabatové, obránci lidských práv a různí křiklouni o diskriminaci a rasismu? Není možné útočit proti naší vlasti, která  je tak tolerantní, že poskytne azyl i muslimům a ti se najednou v naší zemi začínají chovat jako pátá kolona, která nemá zájem dodržovat zákony této země a postupně si vynucují práva, která nám všem ubližují. Každý normální člověk řekne, když se ti u nás nelíbí běž domů. I naše babičky říkávali jez doma co máš a jinde co ti  dají. Doufám, že nám nikdo nevymyl mozky ještě úplně abychom se nechali dobrovolně zničit. Není možné pane senátore za žádných okolností připustit, aby terorismus mohl beztrestně řádit a lidé se stali lovnou zvěří muslimských radikálů. Musíme proti němu bojovat a to nejen u nás, ale i ve světě. Ten kdo hovoří jako vy si nezaslouží být senátorem v této zemi. Pro ty kteří zabíjejí bezbranné lidi nemůže být soucitu, pochopení ani tolerance.  Nelíbí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Líbí
   Hodnocení  8.57

Diskuze

Jan Piegl

Politika převážně vážně a jiná legrace.
portret.jpg
Oblíbenost autora: 8.43

O autorovi

Jsem starý a ubrblaný dědek, sociální demokrat, kterého štvou politici.

Kalendář

<<   prosinec 2018

PoÚtStČtSoNe
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

TÉMATA
 
OSOBNÍ TÉMATA
 
 
ODKAZY