Intriky

TÝDEN.CZ

14. 12. 2018
Rubrika: O politice

A zase ten Houska aneb kdo stojí v pozadí této kruté vraždy?

Autor: Jan Piegl

13.04.2015 06:00

Jen pro připomenutí. Roman Houska,vlivný sociální demokrat a šedá eminence sociálně demokratické politiky v Ústeckém kraji byl krutě zavražděn 18.11.2013 u své vily v Chomutově. Z počátku se mluvilo pouze o čtyřech výstřelech a později přibyl i paralyzér. Krutost této vraždy už byla popsána a jediné co člověk nepochopí je čtvrtá rána ze zadu do hlavy ve chvíli, kdy už byl Houska mrtev. Jenže divit se tomu v této zemi nemá žádný smysl. Což dokazují Mrázek, který byl zastřelen, mnozí, kteří skončili v betonovém obleku v Orlické přehradě, Krejčíř, který utekl do Jihoafrické republiky policistům přímo před očima, Kožený který si užívá na Bahamách a Ďuričko, který se nechal zastřelit přímo při křtu Paroubkovy knihy. A právě v té době, kdy ČSSD vládl Gross a Paroubek, začala Ústecký kraj ovládat mafie.O tom však příště. Od té doby se ČSSD z těchto chapadel nemůže dostat.

Rychlost vyšetřování, podání žaloby i soudů nabrala po vraždě Housky obrátek u nás nevídaných s výsledky nulovými a to už samo o sobě vyvolává podezření, že ti kteří stojí v pozadí ať už z politiků, kmotrovské mafie, Ústecké policie či Ústeckého státního zastupitelství, kde jen pro připomenutí působila i Bradáčová, včetně Krajského soudu v Ústí nad Labem nemají zájem zjistit pravdu a tuto vraždu řádně vyšetřit. Spojení bývalého šéfa krajské policie gen. Vorálka s politiky ČSSD není žádný blábol, ale fakt, který nikoho nezajímá a každý se tváří, že je to něco normálního. Jak dlouho byla Bradáčová naprosto tuctovou náměstkyní na státním zastupitelství v Ústí nad Labem, aniž by cokoliv kdykoliv vyšetřila a popravdě řečeno nebýt Ratha, tak dodnes by ničím jiným nebyla. Stejně jako v Litoměřicích nebo v Ústí nad Labem. Že k tomuto uskupení pravděpodobně patří i bývalý předseda Krajského soudu Kohoutek se dá dovodit z mnoha rozsudků Krajského soudu o jejichž smysluplnosti nebo spravedlnosti se dá s úspěchem pochybovat. Přiznejme si popravdě, že se to netýkalo jen Housky. Mnohé případy se vyšetřovaly tak dlouho až došlo k promlčení nebo se odkládaly jako na běžícím páse. Musím však říci, že se to bohužel netýká jen Ústecké kriminálky. Nakonec stačí se podívat na výsledky vyšetřování kauzy Nečasovy vlády a některých poslanců. Nestalo se vůbec nic a nakonec se soudí Nagyová za to, že údajně úkolovala generály a nechala si prát prádlo od úředníků ve vládě a podezřelí poslanci ještě budou fasovat peníze. Že se to všechno dělo na politickou objednávku je až příliš vidět. Výsledek naprosto ubohý a směšný. A proto se Nagyové přidaly i daně.Když se chce ono se vždy něco najde.

Vraťme se však k Houskovi. Netrvalo ani dva roky a případ je jakoby uklizen, čímž přibyl další kostlivec do skříně a všichni jichž se to týká se tváří, že to tak bylo i když dobře vědí, že sehráli s lidmi nehezké divadlo. Čím více se všichni snaží tuto vraždu zahrát do autu tím více se ukazuje, že bez motivu se jedná o snůšku nesmyslů a bájí. I tak se dá sestavit žaloba, i tak může skončit vyšetřování a i tak se dá vynést rozsudek. Jenže někdo stojící v pozadí tohoto krutého divadla a nemůže to být nikdo jiný než ti, co tento kraj ovládali a tomuto kraji vládli. Ti musí mít ukrutný strach, že se něco provalí a oni přijdou o všechno. Dříve či později mohou udeřit znovu. Nebo si myslíte, že na Ústecku řádí marťani? Já nejsem detektiv, ale kde se vzal Krnáč v Krupce u Teplic? Kde mělo tehdejší vedení ČSSD sídlo? V Lidovém domě nebo v Teplicích? Jak to bylo s mnoha pozemky a obchodními aktivitami mnoha vysokých nejen krajských funkcionářů? Co všechno věděl Houska, že proti sobě probudil takovou nenávist, že z vraždy se stala krutá poprava? A kdo měl tolik peněz, aby podplatil policii, státní zastupitelství a soud včetně údajného vraha? Nebo Krnáč skutečně není vrah? Motiv se docela nabízí, ale nikdo ho nechce znát. Co je to za vyšetřování, kdy se policie nezajímá o skutkovou podstatu, o motiv a stačí jí, že je někdo na koho se to dá hodit? Ví vůbec policie kdo je Krnáč? Přece nám nechtějí tvrdit, že se skutečně jedná o neznámého vojína.

Jestli se dá věřit Vrchnímu soudu, pak se ptám proč tato soudní stolice konstatovala, že se jedná o vraždu na objednávku a snížila trest o 4 roky což není vůbec málo?  Krnáč dokonce u tohoto soudu prohlásil, že on nevraždil a soud z neznámých důvodů toto tvrzení nepřijal a přesto snížil trest. Podivné rozhodnutí Vrchniho soudu. Spíše bych očekával, že tento soud hodí celou zkonstruovanou pohádku Ústecké justici na hlavu. Otázky zůstávají dvě. Dopadne tento případ stejně jako Kájínkův, kdy všichni vědí, že to tak být nemohlo včetně prezidenta a předsedy Ústavního soudu, ale strach nedovoluje žádnému soudu tento případ obnovit? Nebo se Nejvyšší soud pod novým předsedou pochlapí a vrátí celou podivnou kauzu tam kam patří? Můj osobní názor je, že by se mělo začít vyšetřovat znova a pořádně. Zajisté se nad tím dá mávnout rukou, ale nechápu proč bychom se měli tvářit, že je vše v pořádku, když to není žádná pravda. Ba naopak naše justice si s námi příliš pohrává a stejně jedná i s lidmi, kteří se s ní dostanou do styku v jiných případech.    Nelíbí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Líbí
   Hodnocení  10

Diskuze

Jan Piegl

Politika převážně vážně a jiná legrace.
portret.jpg
Oblíbenost autora: 8.43

O autorovi

Jsem starý a ubrblaný dědek, sociální demokrat, kterého štvou politici.

Kalendář

<<   prosinec 2018

PoÚtStČtSoNe
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

TÉMATA
 
OSOBNÍ TÉMATA
 
 
ODKAZY