Intriky

TÝDEN.CZ

14. 12. 2018
Rubrika: O politice

Proti nadlidem v soudních talárech není v této zemi odvolání.

Autor: Jan Piegl

26.05.2015 06:00

Vím, že mezi soudci jsou i slušní lidé, ale je jich čím dál méně nebo s příchodem mladých soudců nám přichází něco jako Plzeňská Sorbóna, kdy rychlokvašky na způsob těch z padesátých let nechtějí nic jiného, než zneužívat moc a obcházet zákony. Každému včetně prezidenta je naprosto jedno jaké idioty jmenuje soudci. Jim totiž škodit nemohou, ale lidem ano. Zákony, které tvoří námi zvolení poslanci se neustále upravují nebo novelizují a dají se vykládat jinak v Ústí nad Labem a úplně jinak v Ostravě. Dokonce i na stejném soudu posuzuje stejný paragraf soudce X jinak než soudkyně Y. Uvědomují si vůbec naši zákonodárci, že takto nevypadá právní stát ale džungle? Lidé však musí k těmto nadlidem v talárech chodit, oni totiž nemají na výběr. Jenže v naší justici vítězí peníze, korupce a svévole nadlidí. Najednou zjistíte, že lidé tahají za kratší konec provazu a nějaký nadčlověk usnesením proti kterému se nemůžete odvolat vám nedovolí předložení důkazů a dokonce se vám vysměje do očí. Když se odvoláte ke Krajskému nebo Vrchnímu soudu přijde sdělení, že je věc v pořádku, soudce nezávislý a řízení před soudem je nenapadnutelné. Říká se tomu, že svině svini nepotopí. Chyba je bohužel na vaší straně. Nemáte peníze, nemáte na advokáta a nadlidé se nemusejí nikomu zodpovídat, neboť soudcovský talár je ochrání. Je to nadčlověk a zvláštní druh českého šmejda. Něco jako moucha tse-tse.

Dnes si ukážeme jak nadlidi v talárech obcují s mafií a obzvláště s kmotry. Zářným příkladem budiž bývalý senátor Novák z Chomutova, korupčník a kmotr Chomutovské a vůbec Ústecké mafie. O tom by nám mohla povídat i naše Xena z Vrchního státního zastupitelství zvaná Bradáčová. Kmotr Novák se vlastní vinou nebo vlastní blbostí dostal do vězení. On totiž získal na úplatku cca 45 milionů korun a jeho jmenovec na Chomutovském soudu Ivan Novák mu dal za takovou prkotinu trest, ve kterém měl zaplatit 5 milionů a k tomu dvouletou podmínku. Proti této nicotě se Novák zastupovaný oranžovým mafiánem advokátem Růžkem odvolal ke Krajskému soudu. Ten kdo zná Krajský soud v Ústí nad Labem ví velmi dobře, že to na něm prochází mafiánům stejně jako na Okresním soudu v Chomutově. Jenže kmotr Novák podrazil i soudce a pěkně je naštval. Méně už se dát snad ani nedalo. Krajskému soudu nezbylo nic jiného, než v době boje s korupcí Nováka odpálit a poslat ho za mříže na pouhé 4 roky. Jestli toto rozhodnutí srovnáte s Rathem jde o nehoráznou lumpárnu nadlidí v talárech. Ponechám stranou fakt, že kmotr Novák snad ani ve skutečném vězení nebyl. Trest si převážně odseděl v Teplicích na Stínadlech, odkud klidně řídil svojí Cosu Nostru dál. Novák si užíval omezené svobody a léta ubíhala. Najednou přišla doba, kdy si mohl podat žádost o propuštění na svobodu. Samozřejmě, že si žádost podal a očekával, že mu bude vyhověno. Boj s korupcí zrovna vrcholí např. soudem s Rathem, kterému se o 40 milionech může jen zdát a probíhal boj proti údajné korupci Tluchoře a spol. včetně Nagyové. Soudci se snaží aspoň trochu vypadat jako ti, kteří se boje proti korupci také zúčastní. A proto Novák nepochodil. Nepochodil ani v Chomutově ani se svým odvoláním u Krajského soudu v Ústí nad Labem, který najednou ukázal ramena. Krajský soud zamítl Novákovu stížnost na usnesení Chomutovského soudu a tvrdil, že náprava kmotra Nováka ještě nebyla dokončena, aby ve své snaze ještě pokračoval. Navíc ani není jasné zda-li na svobodě povede kmotr Novák řádný život zafilozofoval si Krajský soud v Ústí nad Labem.

Jenže toto rozhodnutí trvalo pár týdnu a kmotr Novák je na svobodě. Ten kdo napsal tento scénář, jak dostat kmotra na svobodu by měl získat Oskara a vysoké vyznamenání České justiční mafie. O propuštění kmotra Nováka požádalo desetičlenné sdružení motorkářů Gryphoos, které prý bylo s kmotrem Novákem v úzkém kontaktu i před jeho odsouzením na Stínadla. Gryphoos sídlí v Mostě a záruku nabídlo proto, že citlivka kmotr Novák půjčil pípu na čepování limonády dětem. A to si přece uznání zaslouží. Proto Gryphoos bude s Novákem spolupracovat při jeho nápravě a naučí ho i tancovat u tyče nahoře bez. Což údajně patří také k náplni tohoto motorkářského spolku. Na tuto záruku Ivan Novák z Chomutovského soudu přistoupil a kmotra Nováka pustil mezi lidi. Nikomu nevadí, že zase nějaký šmejd dělá z lidí blbce a ti bezmocně přihlížejí, neboť nemají žádnou šanci něco proti justiční mafii dělat. Když navíc slyšíte předsedu Okresního soudu v Chomutově pana Šustra jak s naprosto vážnou tváří říká, že jde o rozhodnutí nezávislého soudce dochází vám proč se v Chomutově střílelo. A v duchu si člověk říká jestli existuje vůbec jiná cesta jak se zbavit šmejdů? Ale to všechno už tady bylo. Pocit ukrutné bezmoci a nenávist k mocným.

 Nelíbí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Líbí
   Hodnocení  10

Diskuze

Jan Piegl

Politika převážně vážně a jiná legrace.
portret.jpg
Oblíbenost autora: 8.43

O autorovi

Jsem starý a ubrblaný dědek, sociální demokrat, kterého štvou politici.

Kalendář

<<   prosinec 2018

PoÚtStČtSoNe
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

TÉMATA
 
OSOBNÍ TÉMATA
 
 
ODKAZY