Intriky

TÝDEN.CZ

14. 12. 2018
Rubrika: O politice

Ach ta paměť aneb máte slovo

Autor: Jan Piegl

20.06.2015 06:00

Nedávno vysílala ČT další díl diskusního pořadu Máte slovo s pani Jílkovou o kvótách EU na umisťování imigrantů v zemích EU. Nemá cenu psát o tom, že byl otřes se dívat na diskusi i na lidi, kteří přišli a diskutovali. Jak už bývá zvykem v tomto pořadu není možné se dobrat konce nebo nějakých rozumných závěrů. Ba naopak je to soutěž v překřikování a v tom kdo umí lépe a více skákat do řeči. Na druhou stranu je však nutné říci, že paní Jílková nemá vůbec lehkou úlohu a tento pořad se vymyká všem ostatním politickým diskusím. Na druhou stranu je vůbec rozumné něco takového vydávat za diskusní pořad? Co však zaráží nejvíce je myšlení některých lidí, kteří se dostali ke slovu a snažili se za každou cenu zastávat kvót i imigrantů. U některých hlavně těch mladších jsem to chápal, ale ti starší mi připadali jako kdyby ztratili paměť.

Ponechám stranou údajně profesora Kohouta stejně jako Jiřího Pospíšila. Jejich diskuse mi přijde naprosto zbytečná a vyvolávající spíše zděšení nad tím, že právě tito lidé se chovají velmi podivně. Jiří Pospíšil jako poslanec Evropského parlamentu se nezachoval zrovna jako zastánce práv našich občanů nebo bojovník proti kvótám. O panu Kohoutovi vím jediné, že je takový jaký je a ten kdo ho zval s tím dobře počítal. Z pořadu udělal show. Velice mě zaujala jedna paní z publika, která hovořila o tom, že ještě nevíme jací ti přidělení imigranti budou a jak se budou chovat a už je odmítáme. Měli bychom si podle ní v prvé řadě vyzkoušet s nimi žít a pak teprve říkat kdo je špatný a kdo dobrý. Zná prý hodně lidí, kteří u nás žijí a nejsou s nimi problémy.

Samozřejmě má paní v něčem pravdu a to v tom, že jsou u nás lidé včetně muslimů, kteří u nás žijí léta a není s nimi žádný problém. Zase naopak jsou u nás muslimové, kteří si stále stěžují a mají problém v této zemi žít a dodržovat naše zvyky i zákony. Ono totiž vůbec nejde o to jestli to tak je nebo není. V době kdy je mír a klid jsou kolem nás lidé v podstatě pohodoví, kamarádští a chovají se k sobě většinou slušně. Kdo jiný než my Čechové, Moravané a Slezané bychom měli vědět, že tohle už jsme zažili. Sám pocházím z pohraničí, kde mnoho let vedle sebe žili Češi i Němci v naprosté pohodě. Neměli žádné problémy, dovedli spolu posedět, povídat i pracovat. Ale jen do doby než nastoupil v Německu k moci Adolf Hitler. Do doby než se začali Němci vydávat za nadlidi, kteří potřebují větší životní prostor a nás začal Hitler označovat za méněcennou rasu. Postupně se horšila i situace v pohraničí a nakonec dospěla do stádia, kdy se začalo střílet. Skončilo kamarádství i přátelské posezení v hospodě. Až na výjimky zvítězila nenávist a zlo.

Nyní se podobné děje v Iráku, v Sýrii, v Jemenu i v jiných zemích. Najednou se dovídáme,  že muslimové jsou jakýmsi národem, který je pověřen k tomu, aby svět zbavil bezvěrců a lidí, kteří nevyznávají to pravé ořechové náboženství a to je korán. Zase přicházejí noví vůdcové nadaní prozřetelností aby vedli různé armády a bojůvky odhodlané vtrhnout do okolních zemí a postupně do celé Evropy i světa, aby šířili tu svojí jedinou pravdu. Aby ji šířili bezohledně, zákeřně a s úmyslem zabíjet. V takové době odmítám jakékoliv čachry Evropské unie s pravdou i s imigranty. Kde máme jistotu, že k nám v té obrovské vlně, která přichází nepřijdou i ti, kteří mají za úkol nám připravit peklo na zemi? Nenávist mnoha z nich proti nám je velká a nedělejme si iluze, bylo by to daleko horší než druhá světová válka. Proto si přestaňme hrát na humanisty ve chvíli, kdy nad námi visí Damoklův meč. Neztrácejme paměť ve chvíli, kdy ji strašně potřebujeme. Potřebujeme jí hlavně proto, abychom neopakovali stejné chyby jako naši dědové, babičky a rodiče. Nelíbí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Líbí
   Hodnocení  10

Diskuze

Jan Piegl

Politika převážně vážně a jiná legrace.
portret.jpg
Oblíbenost autora: 8.43

O autorovi

Jsem starý a ubrblaný dědek, sociální demokrat, kterého štvou politici.

Kalendář

<<   prosinec 2018

PoÚtStČtSoNe
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

TÉMATA
 
OSOBNÍ TÉMATA
 
 
ODKAZY