Intriky

TÝDEN.CZ

22. 1. 2019
Rubrika: O politice

Povídá se pohádka o úplatku a on to byl dar.

Autor: Jan Piegl

05.10.2015 04:30

Blíží se volby do krajů a už si zase na nás vzpomněli. My bychom také neměli zapomínat. A tak si tu a tam povězme pohádku o tom jak ti co nás zastupují pracují i jednají. Hned nám bude líp u srdíčka, že si ještě pamatujeme a víme kdo je kdo i když ta jména jsou pohádková. A kdyby náhodou vám děj připomínal skutečnost nebo osoby žijící je to podobnost čistě náhodná.

Když prý šéf holdingu GKR zaplatil a pozval na návštěvu Las Vegas radního kraje Ústeckého pana Sánta, jeho sekretářku a jako dalšího bývalou mlůvčí MÚ v Roudnici nad Labem bylo to z lásky nebo za odměnu kdo ví? Na venkově se spustila vlna pomluv na pana radního i šéfa GKR, který i po odsouzení kandidoval na kandidátce ČSSD a dokonce se stal zastupitelem Brozan. Nějak se to začíná dávat dohromady, ale úplatek prý vypadá jinak. Údajně šéf holdingu GKR úplatky dává jen soudcům a o nějakých milionech přihraných z Ústeckého kraje neví vůbec nic. Inu Azheimr je nebezpečný přítel. Jestli on také není členem ČSSD?  Navíc kdo zná radního za ČSSD v kraji Ústeckém přítele Sánta ví, že by si nikdy úplatek nevzal. To postavit dům nebo zajet si do Las Vegas je jiný kafé. Je to dar za věrnost.

 

Sociální demokraté jsou vůbec zvláštní sorta lidí. Klidně si na svoji kandidátku dají odsouzeného člověka i když si před tím odhlasovali stanovy, které to nedovolují. Jenže co je nedodržování stanov za problém, když ČSSD má problém s dodržováním zákonů. Právě Sánto pokračuje ve hře velkého přihrávače a konzumenta co se dotací týká. A nejpodivnější je, že se všechno děje za asistence policie včetně té Ústecké odnože Šlachtových zakuklenců. Kyhn je prostě Sántův živitel, který mu pomáhá k prosazení na kandidátku i ke zvolení včetně zajištění místa radního. No řekněte není ten patronát od Kyhna šlechetný? Na okrese i v kraji se přetřásá otázka Sántova vzdělání, jak údajně maturitu získal na jakési soukromé škole v Litoměřicích formou rychlokurzu. Na to však nemohu stoprocentně odpovědět, neboť všechno neví ani taková drbna jako jsem já. Sánto se prý umí i mstít, když neposlouchají přátelé. Hlavně přítelkyním nejen těm imaginárně oranžovým ale i těm co ho pustili k vodě, tedy skutečným dovede kazit pověst. Zavání to trochu hyenismem. Toto vše se děje za přihlížení členů v okrese i v kraji a v době, kdy je nám tvrzeno, že předsedou KVV ČSSD se stal pan Čistý.Kdo tomu věří ať tam běží a uvidí, že jde o nemístné laškování se členy i s lidmi. Předsedou kraje se stalo další nic, které řídí zase oranžoví kmotři. Ale na to také dojde a do voleb na to máme celý rok. Blíží se okresní konference, která se na Litoměřicku uskuteční na chlup a den přesně co v Petrohradě vystřelila před 98 lety Aurora.

A teď si namíchejme trochu nápoje, kterému můžeme říkat oranžové opojení. Je přece zajímavé jak Sánto i Kyhn budují v jednom šiku svoji milovanou republiku a z kraje Ústeckého si udělali vlastní zahradu. Komunisté jen zírají jak oranžoví makají by řekl Andrej Babiš. Sánto byl radním kraje už v dávné minulosti a měl na starosti zdravotnictví. Pamětníci tvrdí, že Kyhn nepřišel vůbec zkrátka, ale zdravotnictví se z toho v kraji ještě úplně nevzpamatovalo. Pan Kyhn nikdy nebyl členem ČSSD, ale litoměřickou organizaci si zkrotil už dříve. A Sánto, který byl už jeden čas předsedou okresního výboru toho moc nechtěl, jen tu funkci na kraji. Údajně kdyby se tak nestalo skončila by i podpora Kyhna. Vždyť Sánto byl již odměněn za působení ve vedení Ústeckého kraje v dřívějších letech funkcí manažera GKR nejen u nás, ale i v Beninu kam chtěla GKR proniknout. Jakým jazykem se tam domlouval s domorodci Sánto, nikdy nikdo nesdělil. V současné době je Sánto opět ve výboru ROP Severozápad a ovlivňuje rozdělování dotací včetně těch evropských. Zatím všechno jede dál jako dobře namazaný stroj i když lidé se ptají jak je možné, že to policii a hlavně státním zástupcům odchovaným Bradáčovou nevadí. Mají oprávněný strach, aby zase někdo neskončil s kulkou v hlavě a pracně se nehledal další neznámý voják, který to udělal.

No a na závěr jsme se dostali k těm uplaceným exsoudcům z Okresního soudu v Litoměřicích, kde je stále veselo. Kyhn dal úplatek jednomu soudci a ten zase flašku whisky jinému soudci a možná o tom věděla i zapisovatelka. U Jičínského soudu bylo rozhodnuto, že jsou vinni. Exsoudce dostal 5 a půl roku zatím natvrdo a ti ostatní podmínky. Kyhn 2 roky na 3 roky podmíněně. Nikoho nepřekvapí, že naše justiční mafie tresty za korupci moc nehýří. Ale pak nevím s jakou korupcí chtějí bojovat naši politici včetně našeho velkého kormidelníka, když všichni dělají všechno proto, aby se nic nezměnilo. Nakonec jak vidět něco pravdy bude i na té pohádce o cestě do Las Vegas a tvrdí, že to nebyl úplatek, ale dar za věrné české laškování s penězi, které nikomu neschází.Nelíbí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Líbí
   Hodnocení  8.25

Diskuze

Jan Piegl

Politika převážně vážně a jiná legrace.
portret.jpg
Oblíbenost autora: 8.43

O autorovi

Jsem starý a ubrblaný dědek, sociální demokrat, kterého štvou politici.

Kalendář

<<   leden 2019

PoÚtStČtSoNe
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

TÉMATA
 
OSOBNÍ TÉMATA
 
 
ODKAZY