Intriky

TÝDEN.CZ

22. 1. 2019
Rubrika: O politice

Země mluví a čeká na zázrak.

Autor: Jan Piegl

20.11.2015 05:00

Nevím kolik pátků a dokonce 13 jsem ve svém životě potkal a dokonce prožil. Asi se toho mnoho nestalo a nijak neutkvěly v paměti. Kéž by to tak zůstalo. Bohužel přišel pátek 13. listopadu roku 2015 a v Paříži ve městě lásky, krásy a naděje došlo k tragédii na kterou jen tak nikdo nezapomene. Pár zfanatizovaných nebo cynických příslušníků Islámského státu spáchalo děsivé střílení a vraždění jen proto, aby zlo, které již delší dobu i naší vinou existuje a žije mohlo znovu udeřit a vnést mezi lidi strach, ale také nenávist. Možná, že konečně se probudí všichni pravdoláskaři i sluníčkáři, ale hlavně politici a pochopí, že s katastrofou a zlem se nelaškuje. Proti zlu se bojuje. Ze všech stran bylo slyšet slova varování, odsouzení a slibů o jiném přístupu k uprchlíkům a Islámskému státu vůbec.

Když se v době vlády Hitlera hovořilo o tom, že v Madridě se bojuje za Prahu mnoho lidí nechtělo slyšet. Dnes došlo k tomu samému a v Paříži byla napadena i Praha. Neumím si představit co by se dělo u nás když vidíte plno švejkujících postaviček, které se usadili v politice a stále nechtějí pochopit, že migranti představují i pro naši zemi nebezpečí a bezpečnostní riziko. Nemám chuť diskutovat o tom, že jsou mezi nimi i dobří, neboť není povinností nás nad tím přemýšlet. Dnes kdy do Evropy proudí statisíce uprchlíku mezi kterými ne mohou být, ale jsou i vrahové, teroristé a nebezpeční zmetci, kteří jsou schopni s klidem cyniků zabít nevinné lidi včetně dětí není čas na zkoumání, kdo je dobrý a zlý. Nikdo nemůže být prorokem a vybírat mezi zlem to menší nebo hodné. Nic takového neexistuje a zlo je zlo. I z úst některých našich politiků je konečně slyšet slova o tom, že jsme ve válce, ale co dál pane Babiš?

Ano, ale tuto skutečnost lidé vědí už dávno a místo obrany a boje se těm co nechtějí zlo na svém území nadává do xenofobů a rasistů. I po tragédii v Paříži se ještě u nás najdou lidé, kteří říkají solidarita ano, ale bezpečnost především. Ne tak to nefunguje. Žádná solidarita s vrahy není možná a proti zlu se musí bojovat všemi prostředky. Proč bychom my měli hledat nebezpečí mezi těmi co k nám ilegálně přicházejí? Když na vlastní oči vidíte, že zajištění bezpečnosti není možné ani ve Francii. Myslí si někdo, že naše divadlo, které si říká BIS je schopno nás ochránit? Nebo věří někdo tomu, že Sobotka je ten pravý premiér pro těžkou dobu, která nás čeká? To si může myslet jen člověk slabomyslný nebo prevít, který nám nic dobrého nepřeje. Ano jsme ve válce a nastal čas válčit ne slovy ne podivně, to už tady bylo, ale tvrdě a ostrými. Ti mrtví, kteří zahynuli v Paříži jsou mementem i pro Prahu. Není možné i nadále jen mluvit a nedělat nic.  Bránit svou zemi je povinnost každého občana a ti kdo ji zrazují musí ustoupit. A ti kteří nám chtějí diktovat co bychom měli nebo neměli nosit či co by chtěli nosit a dělat u nás musí odejít. Toto je náš domov, naše vlast a s tím se nekšeftuje. Na závěr několik slov z básně Viktora Dyka Země mluví.  Na nás oba padal těžký stín. Matka tvrdá byla jsem, ty tvrdý syn. Matka syna prosí, slyšíš mě dnes? Haj si mne. Braň si mne ať shoří statky pole ať rozdupou zničí. Zítra zas símě vzklíčí. Neoslyš slova varující: Neprodej úděl za čočovici.  Nezahynu věčna jsem, ale žít budu s trapným úžasem, kterak si zapomněl dědičný na díl. Kterak jsi váhal a kterak si zradil? Jak můžeš kletý čin provésti vědomky? Sebe si zradit moh, ale své potomky? Prosím tě matka tvá: braň si mne synu.Nelíbí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Líbí
   Hodnocení  10

Diskuze

Jan Piegl

Politika převážně vážně a jiná legrace.
portret.jpg
Oblíbenost autora: 8.43

O autorovi

Jsem starý a ubrblaný dědek, sociální demokrat, kterého štvou politici.

Kalendář

<<   leden 2019

PoÚtStČtSoNe
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

TÉMATA
 
OSOBNÍ TÉMATA
 
 
ODKAZY