Intriky

TÝDEN.CZ

22. 1. 2019
Rubrika: O politice

ČSSD uzavřela dohodu se smrtí nebo se vedení zbláznilo.

Autor: Jan Piegl

11.01.2016 07:00

Čas je běžec dlouhým krokem, chvíli pokoj nedá si se zpívá v jedné známé staré písničce a všichni jsme se přesvědčili, že se nikdy také nezastaví. Proto je třeba si připomenout, že volby a nejen do kraje se blíží mílovými kroky. Za rok v této době už budou sedět na krajích noví nebo staronové dámy a pánové a za dva dojde i na sněmovnu.. Že mě některá jednání ČSSD vadí a tvrdě je kritizuji je jedna věc, druhou věcí je, že ČSSD začíná prohrávat na celé čáře i přesto, že jediná ze stran a hnutí má program a kupodivu se jí ho daří vskutku úspěšně plnit. Mnoho lidí, které politika zajímá ať z důvodů čistě osobních nebo to mají jako povolání se začíná ptát jak je to možné?

Koalice, která nám vládne je složena z ČSSD, která v minulých volbách těsně zvítězila nad hnutím ANO a z KDU-ČSL, která se po malé přestávce do sněmovny vrátila. A právě v této koalici se daří ČSSD celkem úspěšně prosazovat svůj program. KDU-ČSL je taková neslaná nemastná už od doby co ji znám ještě z dob komunismu a její přístup je spíše veden snahou být v každé vládě za jakoukoli cenu. Jenže ANO je konglomerát, který bez zásadního programu pouze na vlně vzteku lidí vynesl do vlády oligarchu, který spíše reprezentuje Agrofert jehož majitelem je ministr financí Andrej Babiš, kterému také jde o to postupně utlumovat a likvidovat malé podnikatele a živnostníky různými cestami včetně podivných rejstříků, které údajně vymýšlí EU a my jako blbci je přebíráme i když se jedná o paskvil nebo o potírání právě těch co mají daleko do žlabu.

A tak Babiš a jeho parta, která byla zvolena naprosto bez programu, pokud za program nebereme výkřiky typu zatočíme s korupcí se veze na programu ČSSD k vítězství v příštích krajských a parlamentních volbách. Kolikrát se setkáte s lidmi, kteří říkají, že Babiš vrátil daně důchodcům, že Babiš přidá tisícdvěstě korun v únoru k důchodu a že to je Babiš, který zvyšuje nejnižší mzdu, podporuje rodiny s dětmi a bojuje proti korupčníkům. To je jen malý výběr toho jak posuzují splnění programu ČSSD lidé. Hodně se jich chystá volit právě ANO. Jsou kraje, kde je změna nutná, neboť se na nich usalašila oranžová verbež a škodí. Jenže někteří z nich už přešli nebo pomalu přecházejí právě k ANO. Ale jsou kraje, kde má ČSSD vynikající hejtmany. Mezi ně patří Hašek, Zimola a donedávna i Rozbořil. A právě proti těm úspěšným se začínají rozehrávat podivné hrátky. Vypadá to jako po roce 1945, kdy policii ovládali komunisté a ministerstvo spravedlnosti národní socialisté, Výsledek byl ten, že přišel únor 1948 a demokracie se poroučela aniž mohla po válce vůbec vzejít.

Dnes je plno různých útvarů v policii i mimo kterým velí premiér, ministr vnitra a dokonce ministr financí. A tyto útvary slouží každý jinému pánovi. V poslední době se stále častěji objevují zásahy právě tam, kde jsou hejtmani za ČSSD velmi úspěšní a je zde viditelná snaha o diskreditaci právě před volbami do krajů. Nejvíce však překvapuje postoj ČSSD a jejího vedení, které připomíná ovci vedenou na porážku. Není třeba být velkým myslitelem, aby právě vedení a členové ČSSD nepochopili, že jde o útok právě v krajích, kde ČSSD v preferencích vede, Je to útok zákeřný už proto, že je to útok od koaličního partnera, který si dělá z ČSSD své béčko. Mnozí rebelové najednou zmlkli a dokonce ve chvíli kdy by bylo třeba vystoupit a zastat se svých kolegů si hrají na mrtvé brouky. Proč? Na otázku není jednoduché odpovědět. Parta kolem Sobotky přistoupila na smrtelnou dohodu s ANO. My budeme podporovat váš program a vy zavřete obě oči když se jedná o Agrofert. A my vás k vládnutí možná po našem vítězství také pustíme. Legální převzetí moci se podařilo i nacistům v Německu za tichého přihlížení všech demokratických stran. Vše závisí na voličích zda uvěří tomu, že jeden z největších korupčníků minulosti nám zajistí zářnou budoucnost Jen pro zajímavost ocituji z rozhovoru časopisu Týden s hejtmanem Rozbořilem. To zní jako velkolepé spiknutí. Sociální demokraté navíc mimo záznam tvrdí, že má Šlachta k Babišovi blízko….Slyšel jsem, že by měl být na vnitru pokud bude Babiš premiérem. Ale to jsou jen řeči, které se vedou…. Konec citátu. Jen dodávám, že dohoda se smrtí je poslední sbohem ČSSD nejen v krajích. Nastává poslední krátký čas na záchranu. Sobotko a všichni členové probuďte se. Babiš není pravice ani levice, ale Babiš je jeden velký Agrofert v celém státě a s totalitou za zadkem.

 Nelíbí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Líbí
   Hodnocení  10

Diskuze

Jan Piegl

Politika převážně vážně a jiná legrace.
portret.jpg
Oblíbenost autora: 8.43

O autorovi

Jsem starý a ubrblaný dědek, sociální demokrat, kterého štvou politici.

Kalendář

<<   leden 2019

PoÚtStČtSoNe
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

TÉMATA
 
OSOBNÍ TÉMATA
 
 
ODKAZY