Intriky

TÝDEN.CZ

22. 1. 2019
Rubrika: O politice

Kalašnikov a jiné kratochvíle.

Autor: Jan Piegl

29.01.2016 06:00

Prezident Zeman se znovu postaral o rozruch na naší politické scéně, když naprosto bezděčně zmínil ruského konstruktéra Michaila Kalašnikova. Není mě úplně jasné proč některé naše politiky i novináře postihla paranoidní představa o nabádání k atentátu na našeho premiéra, který se dokonce z toho snažil vydolovat na občanech aspoň kyblík slziček. To bylo pohádek o úplně něčem jiném než prezident ve skutečnosti řekl. Kalašnikov zemřel ke konci roku 2013 a proto nemůže Sobotkovi nějak škodit pokud by ho nechodil strašit jeho duch. Z čeho tedy celá ta kratochvíle vznikla?

Při návštěvě Tišnova Jihomoravském kraji dostal prezident otázku od jedné mladé dámy. Ptala se ho na petici o odvolání premiéra Sobotky, která politikům i některým novinářům unikla. A přitom se zeptala co zbývá občanům, kteří mají svého premiéra plné zuby? Pan prezident řekl, že zbavit se jakéhokoli politika se dá v demokratické zemi volbami a pak existuje nedemokratická cesta a ta se jmenuje Kalašnikov. Zajímavé je, že hned každý věděl, že jde o Kalašnikova s malým ká i když samopal se jmenuje AK-47.

Žádné nabádání k použití tohoto samopalu a už vůbec ne proti Sobotkovi se nikde neobjevilo. Premiér si doslova sám naběhl na pohozené vidle a s ním mnozí kavárníci i někteří novináři. Sobotka je hned po Kalouskovi politikem, kterého mnoho občanů nemusí, hlavně pro jeho zbabělost a změnu postojů. Poukazovat na demonstrace proti premiérovi je nehorázné pokrytectví, neboť jde o legální protesty proti politikovi, který si dělá z lidí legraci. Dokonce si myslím, že u nás jde spíše o protesty velmi mírné.

Takže shrnuto a podtrženo o Sobotku vůbec nejde, ale Sobotka sám udělal z toho všeho naprosto zbytečnou estrádu. K čemu by bylo pro kohokoli dobré, že by se střetl se zbabělcem, který dělá vše jen na oko? Myslím si, že Kalašnikov je příliš známá osobnost a AK-47 velmi známý samopal, ale vůbec nikomu by nevadilo, kdyby se kdokoli zmínil o Breberovi nebo Nobelovi. Oba dva také vynalezli něco co se dá zneužít. A semtex je stále v kurzu a je daleko nebezpečnější než AK-47. U Nobela všechno začalo. Jenže Kalašnikov je takové hezké, slovanské a libozvučné jméno, které si každý pamatuje. Kvůli tomu však není třeba dělat ze sebe šašky a jiné kratochvíle.Nelíbí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Líbí
   Hodnocení  10

Diskuze

Jan Piegl

Politika převážně vážně a jiná legrace.
portret.jpg
Oblíbenost autora: 8.43

O autorovi

Jsem starý a ubrblaný dědek, sociální demokrat, kterého štvou politici.

Kalendář

<<   leden 2019

PoÚtStČtSoNe
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

TÉMATA
 
OSOBNÍ TÉMATA
 
 
ODKAZY