Intriky

TÝDEN.CZ

22. 1. 2019
Rubrika: O politice

Na Babiše hezky Česky a zákeřně.

Autor: Jan Piegl

16.03.2016 12:00

Nejsem členem ani voličem ANO a už vůbec nejsem fanda Babiše. Před více než deseti lety jsem měl příležitost se s Babišem setkat. Bylo to v době, kdy v Lovochemii vládl jako ředitel Peleška a poslancem za Litoměřický okres byl Kopecký. Tehdy jsem byl docela unešen tím jak se Babiš vyjadřoval. Jako by patřil k nám a seděl s námi v hospodě. Docela tvrdě říkal co si myslel. Jinak jsem ho neznal, ale jako všude ani v ČSSD se nic neutají tak jsem se dovídal o jeho napojení na mnohé taky podnikatele a naše politiky. Někteří z tzv. podnikatelů už nebydlí v Česku nebo nejsou mezi živými. Léta běžela a najednou se v roce 2011 objevil Babiš a jeho hnutí s tím, že jde bojovat proti korupci. Bylo mi jasné, že jeho vstup na politické kolbiště může zamíchat stojatými a smrdutými vodami v naší politice, ale také jsem věděl, že není možné hrát si na nepolitického politika a šéfa Agrofertu zároveň. To opravdu dohromady nejde.

Přesto hnutí ANO dostalo v mimořádných volbách do sněmovny v roce 2013 18% hlasů a stalo se druhým nejsilnějším volebním subjektem v zemi. Nikdy by se tak nestalo kdyby Nečas a Kalousek tak moc nenaštvali lidi, že mnohým Babiš připadal jako Blanický rytíř a zatím zamilovanost do Babiše trvá. Ponechám stranou zásah ÚOOZ na vládě o tom už jsem psal dříve. Ale pravdou je, že  po pádu Nečasova a Kalouskova kabinetu si mnoho lidí oddychlo a začali věřit v Babišovy koblihy. Jeho protikorupční rétorika přesvědčila mnoho i vzdělaných lidí, kteří mu dali hlas. Když bylo po volbách a začalo vyjednávání, tak všichni věděli kdo Babiš je a mnozí i jaký je neboť mnoho politiků se s Babišem přátelilo. Museli také vědět, že pokud nedojde ke změně nastane v budoucnu problém. A tady nejde jen o Čapí hnízdo které já považuji jen za malou erotickou hračku, která se použila k naštvání a útoku proti nepolitickému politikovi.

K čemu takové legrácky, když naše justice se chová jako by v talárech seděli slabomyslní  absolventi Plzeňské Sorbóny. Všichni si ještě pamatujeme na Mrázka, Koženého, Krejčíře, Charouze Tvrdíka nebo Romana či Topolánka. Nedá se zapomenout ani na Dlouhého a Stehlíka v Poldi Kladno. I na jejich ukryté kmotry v pozadí nebo dokonce Kalouska, Bakalu,  Sobotku nebo Nečase. Nic hezkého co by stálo za pohled. Jenže příchod Babiše na jedné straně naši politickou scénu pořádně pomuchloval, ale také znamenal uklízení problémů, kolem Babiše, kterých bude stále přibývat. Nejhorší však je, že všichni věděli kdo je Babiš a kým je Babiš. Navíc Babiš právě tím, že poukazoval na zametání smetí pod koberec získával lidi na svoji stranu. Všechno se však mohlo řešit hned po volbách při tzv. koaličním jednání jenže to byla v ohrožení koryta o které jde politikům především. Kdyby se tak stalo bylo možné Babiše přesvědčit, aby se vzdal vedení Agrofertu, vždyť u nás to není problém nebo by přišly nové volby a lidé by se museli rozhodnout jak dál. Jestli by dali hlasy Babišovi a on se stal neomezeným vládcem už by se musel odkopat a ukázat o co mu vlastně jde a co chce. Dnes už by mohlo být všechno jinak. Vyhrabat zrovna Čapí hnízdo a lechtat jím Babiše na nohách je typická Česká hra, ale hlavně zákeřná. Připomíná to kreslenou pohádku, kde místo zajíce je Babiš. Jen počkej Babiši. Je pravdou, že tak jak to dělá dnes Babiš nemá do budoucna šanci, ale stejně nemá šanci křiváctví a zákeřnost těch, kteří Babišovi dlouhou dobu a jen kvůli korytům lezou do zadku.Nelíbí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Líbí
   Hodnocení  10

Diskuze

Jan Piegl

Politika převážně vážně a jiná legrace.
portret.jpg
Oblíbenost autora: 8.43

O autorovi

Jsem starý a ubrblaný dědek, sociální demokrat, kterého štvou politici.

Kalendář

<<   leden 2019

PoÚtStČtSoNe
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

TÉMATA
 
OSOBNÍ TÉMATA
 
 
ODKAZY