Intriky

TÝDEN.CZ

22. 1. 2019
Rubrika: O politice

Babišovi chyběl jen talár.

Autor: Jan Piegl

01.04.2016 05:00

Když jsem poslouchal Babiše ve sněmovně, která nemá nic jiného na práci a sešla se  dokonce mimořádně k Čapímu hnízdu,  přišlo mě vystoupení  Babiše nehodné šéfa ANO i ministra financí a miliardáře. Ze všeho nejvíce připomínal malé rozmazlené dítě, které žaluje na všechny kolem sebe jen, aby odvrátilo podezření od sebe. Jeden můj kamarád mi řekl. Cituji: Babiš mě akorát nasral, že tak s vervou a nadšením vyjmenoval vše co se u nás od revoluce přihodilo jako bychom ztratili paměť. Zapomněl však jmenovat kmotry socany a fláterníky protože s nimi zase uzavřel zbabělou dohodu o zachování koryt a Sobotka s Bělobrádkem ji znovu přijali. Prostě český hnus. Konec citátu.

Ano podobný pocit mám také. Proč toto Babiš vypráví ve sněmovně, která není ani policií, ani státním zastupitelstvím a už vůbec ne soudem i když Babišovi chyběl jen ten talár a našim mnoha soudcům se podobal. Když hovořil bylo jasné, že zkorumpoval koaliční partnery a ti ho znovu za koryta podrželi v jeho problémech. Jen za to, že je nejmenoval mezi lumpy co také rozkrádali republiku. K čemu nám to všechno bylo, když všichni ti co Babiše stvořili a které jmenoval jsou klidně na svobodě a mnozí z nich jsou také miliardáři, politiky, podnikateli nebo kmotry. Když konečně došlo na hnízdo Čapí, bylo jasné, že chlapi už v politice nejsou. Zůstala jen zbabělá parta korytářů. Chtěl bych napsat, že mě vůbec nevadí, že Čapí hnízdo vlastní Babišovi děti, jeho partnerka a bratr. Ba naopak přeji jim dobré pořízení v jejich podnikání.

Velice mi však vadí to zbytečné ohlupování, zapírání a samé tajnosti kolem jednoduché věci. Jako by se vrátily kauzy mnoha politiků ze všech stran, kdy před námi defilovali strýcové, odklony, manželky i švagři, ale nikdo nebyl schopen se postavit k problému čelem. Nechápu proč nepolitik Babiš to neřekl hned a bylo po šaškárně. Možná to nebylo všechno kolem dotace v pořádku, ale všichni jsme jen lidi co dělají chyby. Proč by miliardář a šéf Agrofertu měl být jiný? Proč by chybu nemohli udělat jeho děti, partnerka a bratr? Nic takového Babiš neudělal ba naopak oblboval jako kdyby se bál říci pravdu. Tvrdí, že měl strach o rodinu. Teď už ho nemá? Najednou strach zmizel nebo je to jen výmluva? Mnoho lidí i přes rozčapené hnízdo stále věří, že Babiš to zařídí i když mnoho lidí důvěru ztrácí. Nebude trvat dlouho a přijde změna s tím do budoucna nikdo nic nenadělá. Přeji Babišovi, aby se nestal hned po Kalouskovi druhým nejnenáviděnějším politikem. Kalousek v hroší kůži umí chodit, ale v případě Babiše by to ublížilo nejen jemu ale i jeho rodině, kterou tak moc chrání. Nelíbí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Líbí
   Hodnocení  8.25

Diskuze

Jan Piegl

Politika převážně vážně a jiná legrace.
portret.jpg
Oblíbenost autora: 8.43

O autorovi

Jsem starý a ubrblaný dědek, sociální demokrat, kterého štvou politici.

Kalendář

<<   leden 2019

PoÚtStČtSoNe
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

TÉMATA
 
OSOBNÍ TÉMATA
 
 
ODKAZY