Intriky

TÝDEN.CZ

22. 1. 2019
Rubrika: O politice

Lichváři a lichva dohonila ty, kteří ji zplodili a dodnes ji podporují.

Autor: Jan Piegl

18.04.2016 05:00

Přes 300 milionů korun má zaplatit ČSSD advokátovi Altnerovi za kauzu Lidový dům. Městský soud v Praze se vykašlal na lichvu i zákony a rozhodl jako kmenový šaman někde v Africe, který si může beztrestně dělat co chce. Právní humus a neslýchané opovrhování Ústavou i právním státem ze strany těch, kteří by měli zákony dodržovat a chránit. A do takové právní džungle a marastu musí chodit lidé z podhradí prý k soudu. Zatím se jedná o neslýchané bezpráví a aroganci. Nikoho nezajímá paragraf lichva a lidé z podhradí se nemají možnost nikde dovolat práva. V této zemi si každý hlupák v taláru může dělat co chce a nic mu nehrozí. Klidně se vysmívá lidem i zákonům a je v podstatě neodvolatelný jako císař pán. A to ještě ČSSD nekončí a motá se do toho notář Helbich a také chce kus krajíce a soudy to berou naprosto vážně. O tom, že u nás vládne justiční mafie víme. A ČSSD tomu dává ještě punc normálnosti tím, že říká ne my nezaplatíme, ale pro jistotu dáme prvně věřitelům i když každý trouba ví, že je to další plivnutí na právo v této zemi. ČSSD může být šumafuk kolika lidem Altner dluží a měli by platit svůj dluh. Nikdo z lidí nemůže říci, že se chce odvolat k Nejvyššímu soudu a proto nebude respektovat rozsudek. Exekutor by byl za dveřmi. Odvolání k Nejvyššímu soudu bohužel nemá odkladný účinek rozsudku nižšího soudu.

To je dnešní Česko, které stvořila i ČSSD svými zákonodárci-poslanci a senátory. Když se ve sněmovně projednávala lichva a hledali se pravidla pro tento důležitý paragraf ještě v době vlády Nečase byl to právě Kalousek kdo proti změně a úpravě pravidel nejvíce zbrojil a tak znemožnil aspoň úpravu tohoto paragrafu ve prospěch lidí a v neprospěch lichvářů v této zemi. Dnes už však třetí rok jsou u moci ČSSD, ANO a KDU a lichva kvete dál v nezměněné podobě. Navíc samotné vládnoucí strany zpochybňují rozhodnutí soudu. Najednou vidíte na vlastní oči, že v té mafiánské grotesce jedou politici i soudci. Nikdo jiný nemá právo měnit zákony či dokonce ústavu než zákonodárci. Jako vždy do doby než lichva a soudcovská mafie dostihla ČSSD nikoho z vrchnosti ani nenapadlo se tímto nehorázným stavem zabývat. Začne konečně koalice něco dělat místo neustálého dohadování o hnízdě čapím nebo návštěvě prezidenta ČLR. To není práce, ale výsměch zákonodárců lidem. Jen pro zajímavost odměna advokátovi činila 93 milionů a z toho už přes padesát milionů dostal. Už tyto částky jsou mimo lidské chápání a považuji je za vyděračské a odporují dobrým mravům. Své pohledávky vyčíslil údajně Altner na 19 miliard korun. To znamená, že 93 milionů je dluh z toho už víc jak z poloviny zaplacený a zbytek činí pokuty a penále. Navíc ČSSD si chce na zaplacení půjčit od Fio banky a zaplatíme to všichni penězi, které dáváme na činnost stran, ale ne na jejich dluhy.

Povím vám jeden příběh. Mám známého, který si půjčil od Kellnerova lichvářského spolku z Nizozemského království 80 tisíc korun v roce 2009. Když v roce 2012 přišel o práci ztratil i schopnost platit. Došlo na žalobu a tam nikdo neviděl, že za skoro tři roky bylo zaplaceno asi 50 tisíc na splátkách. Žalovaná částka byla 140 tisíc korun. Tedy skoro o 100 tisíc více než byl skutečný dluh. Lichva v malém, ale pro toho člověka byla likvidační. Soudy nezkoumají zda výše není nemravná nebo nezákonná, ale stačí jim podepsaná lichvářská smlouva. A tito lidé si nemohou vzít půjčku jsou v Solusu a od státu nedostanou ani haléř. A navíc jim hrozí exekutor pokud nezaplatí. Je to podobné a ČSSD poznala na svoji vlastní kůži co to je lichva a lichvářské ždímání ze strany šmejdů. Měla by se poučit a s takovými praktikami skoncovat nejen ve prospěch svůj, ale lidí, kteří jsou proti soudcovské mafii bezbranní. Altner je obyčejný zmetek stíhaný za zpronevěru a je na něho vydaný zatykač. Údajně podle jeho právníka byl u soudu osobně přítomen. Bohužel tam nebyl nikdo kdo by ho zatkl. Možná policii nikdo neinformoval, ale co potom dělá naše justiční mafie včetně soudů. Jsme opravdu tak prohnilým státem, že u nás neplatí Ústava a zákony stojí za starou belu? Kde je potom právo a právní stát? Jsme opravdu státem, kde vládnou šmejdi oděni v talárech a říkají si soudci? Co dělají ti, které si volíme, nedělají jim při  likvidaci lidí zeď? Tak co Sobotko, Babiši a Bělobrádku nenastal už čas skončit s tím, aby u nás zákony platily jen pro někoho a vládli nám šmejdi?

 Nelíbí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Líbí
   Hodnocení  10

Diskuze

Jan Piegl

Politika převážně vážně a jiná legrace.
portret.jpg
Oblíbenost autora: 8.43

O autorovi

Jsem starý a ubrblaný dědek, sociální demokrat, kterého štvou politici.

Kalendář

<<   leden 2019

PoÚtStČtSoNe
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

TÉMATA
 
OSOBNÍ TÉMATA
 
 
ODKAZY