Intriky

TÝDEN.CZ

22. 1. 2019
Rubrika: O politice

I ve zdravotnictví smrdí ryba od hlavy.

Autor: Jan Piegl

11.05.2016 06:00

Mám k Babišovi hodně daleko a s mnoha jeho aktivitami nesouhlasím, ale  souhlasím s ním, když hovoří o podivné díře, která se jmenuje zdravotnictví. Někdy jsem přemýšlel jak před tím než se zrušily poplatky bylo dost doktorů a ordinací, v nemocnici se nikoho nechtěli zbavit aniž by ho pořádně vyléčili a lékaři se snažili, aby člověk byl v co nejlepší formě. Zdravotnictví nejsou jatka, aby bylo jedno co bude potom hlavně když se prodají i droby, pacičky, kolena nebo hlava. Tady se neprodává ani nežertuje, ale jde o zdraví a někdy o život. Ptám se sám sebe, který s poplatky nesouhlasil jestli zrušení poplatků nebylo unáhlené a jestli nebyla jiná cesta jak těm chudým vrátit peníze zpět? Nedávno jsem byl na vyšetření v Praze a zastavil jsem se na oběd v jedné restauraci blízko nemocnice. Vedle u stolu seděli na obědě zaměstnanci nemocnice a bavili se o čem jiném než o situaci ve zdravotnictví. Nešeptali a já slyšel co říkají bez toho aniž bych chtěl. Velice jsem se podivil, že těm lidem nejde jen o peníze jak se mezi námi lidmi povídá, ale že znají problémy i z jiné stránky. Bohužel je nezná ministerstvo zdravotnictví nebo jsou ve funkcích lidé, kteří nemají zájem něco měnit a stále jen hrabou. . Dovolím si něco málo z toho odposlechnutého napsat.

Dozvěděl jsem se mnohé co vím také, ale i mnohé co by měl vědět každý, kdo pracuje v pojišťovnách nebo na ministerstvu zdravotnictví včetně Němečka, který také zná dobře realitu a tváří se jako kdyby nevěděl, kde tlačí bota. Ty neustálé kosmetické úpravy, které dělá ministerstvo zdravotnictví a vláda jsou naprosto k ničemu a jen se vyhazují další peníze z okna. U nás je prý sedm zdravotních pojišťoven a všichni jejich ředitelé a manažeři si platí statisícové ba dokonce milionové odměny. V Německu, kde je 8x více obyvatel jsou čtyři. Ryba smrdí i ve zdravotnictví od hlavy. Prvně by chtělo zredukovat u nás pojišťovny na dvě což by bohatě stačilo. VZP, která má za klienty největší počet seniorů, dětí i nezaměstnaných je na tom nejhůře a ty ostatní ani snad nejsou pojišťovnami, ale jakýmsi altánkem pro ty bohatší a bohaté. Na co vojáci, ministerstvo vnitra, banky a podobné instituce potřebují svoji pojišťovnu, když si vybírají jen zaměstnané a některé i dokonce podle výše výdělku? To je hyenismus na který doplácíme všichni. Když už chce někdo svoji pojišťovnu tak prosím, ale budete mít nejméně 40% klientů z chudších vrstev a pokud ne nemá ve zdravotnictví co pohledávat. To není odnož banky nebo ministerstva.

Za druhé jsem se dozvěděl, že obrovské částky stojí  provoz a přístrojové vybavení mnoha nemocnic a mnohé je mají jen na parádu. Bylo by nutné zajistit tepelnou izolaci nemocnic, výměnu oken a celkovou rekonstrukci nemocnic, která by do budoucna finance šetřila. Nemocnice by měly být v takovém poměru, aby to bylo účelné a hlavně potřebné. V místech, kde by se nemocnice rušily by na jejich místech stačily jen záchranné pohotovostní stanice, kde by po ošetření a stabilizaci byl pacient odvezen do nejbližší  nemocnice. Některé nemocnice si nejsou schopny vydělat ani na provoz, ale stále nechtějí pochopit, že nejsou peníze. Nakupování přístrojů by se mělo dít až potom co bude mít nemocnice odborné lékaře, kteří umějí s takovými drahými přístroji zacházet, neboť jsou přístroje, které by měly být v provozu po celý den a jen tak jsou smysluplné. Mnohé z nich nejsou v provozu ani 8 hodin a v některých nemocnicích mají např. CT na které se pacient nedostane i když by to potřeboval, jen proto, že je to drahé. Na co potom jsou tyto přístroje kupovány a vyhazovány miliony,když nejsou přístroje využívány. Aby se napakovali příživníci okolo? Někdy jde opravdu jen o prachy do vlastních kapes, ješitnost ředitelů nebo vedoucích pracovníků či správních rad. Všichni přece vědí, že lidi nebude víc a přístroj má nemocnice o 20 km dál. Nemocnice tvrdí, že nemůže objednávat, neboť má obsazeno a situace je taková, že nejsou lékaři a odborníci. Hlavně, že je přístroj. Lidé si myslí jak moc je v provozu a nemocnice si z nich dělají legraci. Přesto stát, vláda, poslanci a senátoři nedělají nic jen mluví. Aspoň ten Babiš dává najevo, že je třeba něco dělat a ví jak to vypadá.

Za poslední, každý doktor pokud si chce trochu vylepšit plat je zaháčkovaný u různých farmaceutických a jim podobných firem, které si z nich udělali poskoky a poslušné loutky. Proto i léky stojí u nás velmi mnoho a některé jsou pro ty sociálně slabé úplně nedostupné což považuji za katastrofu. Farmaceutické firmy platí příliš mnoho politiků, lékařů a manažerů nemocnic i lékárníků na co zase doplácíme všichni cenou v lékárnách. Cigarety dnes stojí všude stejně a jeden a ten samý lék v každé lékárně jinak. Navíc bych každého studenta medicíny nechal podepsat smlouvu, že když nebude např. deset let po studiích pracovat u nás vrátí peníze, které do něho stát a tím my všichni investovali a může jít kam chce. Mohl bych pokračovat dále, ale k čemu je to dobré?

Dokud se nebudou trestat podvody a zlodějny na nejvyšších místech a vládnout nám bude politická a justiční mafie s lichváři a podivnými podnikateli ve vzájemném objetí tato země musí čekat na novou revoluci bez sametu jestli se jí vůbec dočká? Lidi se bojí víc než dříve a už zase povídají po hospodách. Jen těch disidentů najednou není? Ale  je pravdou, že Boží mlýny melou pomalu, ale jistě a to je kolem nás vidět i když se musíme obrnit trpělivostí.Jednou to bouchne. Nelíbí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Líbí
   Hodnocení  10

Diskuze

Jan Piegl

Politika převážně vážně a jiná legrace.
portret.jpg
Oblíbenost autora: 8.43

O autorovi

Jsem starý a ubrblaný dědek, sociální demokrat, kterého štvou politici.

Kalendář

<<   leden 2019

PoÚtStČtSoNe
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

TÉMATA
 
OSOBNÍ TÉMATA
 
 
ODKAZY