Intriky

TÝDEN.CZ

22. 1. 2019
Rubrika: O politice

Poslední sbohem.

Autor: Jan Piegl

08.06.2016 05:00

Za chvíli to bude 27 let co komunisté bývalí i jsoucí za řízení tajných služeb uskutečnili sametovou revoluci. Nemá cenu psát o tom komu tato údajná revoluce prospěla, ale hodně se povídá, že to bylo komunistické repete za únor 1948. Jedno je však jisté, byl to první tunel na lidi, který přinesla sametová revoluce v Československu. A my jsme na to bohužel  skočili. Byl to další podvod od druhé světové války. Stejný jako Vítězný únor, dobudování socialismu nebo Pražské jaro. Všimněte si, že na tom vždy vydělali komunisté a vždy se zbavili některých nepohodlných ze svého středu. Už je nezavírali ani nestříleli, ale uklidili je kamsi do teplých krajů, do sněmovny, senátu, do vlády, médií nebo do vedení podniků, aby je znovu mohli použít až zase přijde čas. Přišel a dnes sklízíme plody, které zaseli právě komunisté.

Zůstává po nich rozkradená a zpustošená země, která nejenže není svrchovaným státem ani svobodná, ale začíná se vytrácet i ta svoboda slova spolu s ostatními co bylo hozeno lidem, když byl u nás sameťák. Netrvalo dlouho a nechali jsme Československo rozčtvrtit jako prase a z Československa vznikla Česká a Slovenská republika. Já osobně nechápu komu to prospělo? Jen zbylo více míst pro politiky, kariéristy, darmožrouty a stali jsme se slabšími. Komu vadilo Československo? Inu komunističtí inženýři typu Dlouhého a Kočárníka už sloužili jiným pánům, ale z pověření strany a vlády. Budiž přišla Česká republika a nastal právě čas i tento název vymazat z mapy Evropy. Pomalu se název naší země chystá na věčnost a mám obavu, aby tam nepřišla celá zmrzačená a okradená země. Ne nebojte se funus ještě nebude, ještě je brzy a tak se na nás chystá patvor v podobě názvu Česko. Nic proti tomu jestli si tak někteří říkají doma, ale brát tento patvor za oficiální název je opět nehorázné svinstvo, kteří mnozí u nás i mimo nás z neznámých důvodů chtějí.

Ta touha po pomstě a opovržení k našemu osudu i žití se prolíná s touto zemí už od jejího vzniku. Že by už ten den přišel? Pod názvem Česko vidím Prahu a plácek kolem ní. Není tam Morava ani Slezsko a to přece není žádné Česko. Proč se potom nemůžeme jmenovat Moravsko, Slezsko nebo dokonce Valašské království? Prostě znovu zmiznem jak vajgl co někdo někdo típ. Jenže už se nejedná jen o název, ale vstali noví bojovníci co nám chtějí diktovat co smíme jíst, pít, kde kouřit nebo nekouřit i když je to můj dům a mám v něm hospodu. Diktují za co utrácet peníze a co všechno musíme na sebe prozradit, aby byla vláda v obraze a na každého měl Babiš nebo Sobotka složku, které si sebou bude brát Belobrádek při každé cestě za řídícím důstojníkem do USA. Není na čase těm podivným tvorům připomenout slova Winstona Churchilla, která pronesl v roce 1947?

 

„Přijímáme v nejplnějším smyslu slova stálou a vytrvalou vůli lidu. Celá ta myšlenka nějaké skupiny supermanů a superplánovačů…., kteří mají bez jakýchkoli zábran a oprav přimět lidové masy, aby dělaly co oni pro ně považují za dobré, je narušením demokracie.“

Toto řekl Winston S.Churchill v Dolní sněmovně

11. listopadu 1947

 

 

Co vy na to Andreji, Bohůšu a Pavlíku? Co na to naši poslanci a senátoři?Nelíbí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Líbí
   Hodnocení  10

Diskuze

Jan Piegl

Politika převážně vážně a jiná legrace.
portret.jpg
Oblíbenost autora: 8.43

O autorovi

Jsem starý a ubrblaný dědek, sociální demokrat, kterého štvou politici.

Kalendář

<<   leden 2019

PoÚtStČtSoNe
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

TÉMATA
 
OSOBNÍ TÉMATA
 
 
ODKAZY