Intriky

TÝDEN.CZ

22. 1. 2019
Rubrika: O politice

Boj o ovládnutí policie pokračuje.

Autor: Jan Piegl

28.06.2016 05:00

Když se psal rok 1947, tak začal boj o ovládnutí policie a skončil vítězstvím pracujícího lidu. Samozřejmě v té době nebylo po Babišovi a Sobotkovi ani vidu ani slechu. Oba byli ještě na houbách. Ale oba dva byli dobří žáci i učenliví a oba mají máslo na hlavě. Rozdíl je v tom, že jeden se stal podnikatelem a druhý vstoupil do politiky. Ani jednoho nelze počítat mezi ty, kteří by byli nositeli práva a pořádku. Spíše patřili k těm kdo se přiživili na velké kuponové zlodějně a stali se nositeli nových pořádků. Jeden se přiživil u kmotrů a druhý kmotry tvořil, formoval a živil. To se děje dodnes. Babiš nám osázel republiku řepkou a Sobotka nás prodal Bakalovi. Asi nebudu lhát, když mezi známé Babiše zařadím Mrázka a mezi známé Sobotky  krejčího Bakalu. To je však jen okraj ledovce a věřte nebo ne jak Babiš, tak Sobotka ač v koalici mají před blížícími se volbami strach a oba chtějí vládnout a ovládat. Jenže oba na sebe příliš vědí a oba nesou odpovědnost za to co se v této zemi dělo a děje.

Samozřejmě v našem státě, kde právo nemá mnoho místa je zcela jasné, že policie také ví a je rozdělena na hochy šéfa Agrofertu a hochy politiků v tomto případě Sobotky. Vůbec nejde o žádnou bitvu o demokracii, ale hlavně jde o to ovládnout policii a nedopustit, aby se začali vyšetřovat podivné aktivity jak Babiše a mnoha lidí, kteří jsou dnes v ANO a Sobotky spolu s mnoha kmotry v ČSSD. Jen pro připomenutí. Vražda Housky v Chomutově a její pohádkové vyšetřování včetně žaloby a soudu je ukázkou toho jak to jde, když policie politici a justiční mafie v jednom šiku budují republiku. Najednou se objevil Babiš a začal sypat písek do rozjetého stroje. Ne, aby změnil systém, ale proto, aby náhodou i na něho nedošlo. Najednou nám někdo tvrdí jak jde o demokracii. Já si myslím, že u nás je nějaká atrapa demokracie, ale ve státě, kde všichni kradů a sedí pár vybraných taky podnikatelů, kde se vraždí a za vrahy sedí náhradnicí, kde se podvádí a sedí bílí koně, kde kvete lichva a okrádání lidí, kterému se říká byznys a lumpové jsou na svobodě, v zemi, kde vládnoucí strana nemusí dodržet rozsudek a Nejvyšší soud ji dá k tomu ještě požehnání si o demokracii můžeme nechat zdát. Jediné co z demokracie zbylo jsou volby. U všeho jiného se všechno zase zakazuje a nasazují se náhubky všemu co je nebezpečné našim vládcům.

Především jde o to, aby vláda měla znovu klid na práci a lidi zase drželi hubu a krok. Každý z těch co nám vládnou nebo sedí v parlamentě mají strach, ale určitě ne o demokracii, ale o to, že by se mohlo začít skutečně vyšetřovat, žalovat a soudit stylem padni komu padni. Zatím se vymýšlejí zákony, které by udělaly další nedotknutelnou kastu lidí ze státních zástupců, když u soudců to funguje. A k takovým šmejdům musí lidé chodit pro spravedlnost. Není to k pláči a smíchu zároveň? Proto má Babiš zatím docela velkou podporu voličů, kteří kašlou na demokracii v českém podání a raději budou čichat žluté květy i na záchodě jen když se něco málo bude dít. Proto si vážím soudkyně, která se nedá zastrašit a rozhodla znovu o nesmyslné žalobě stejně a vynesla osvobozující rozsudek i když si myslím, že nikdo neměl zájem řešit skutečné lumpárny vlády ani Šlachta, ani Ištván nebo Bradáčová. Hlavně proto ne, že stejné se děje i dnes. Politikům i nepolitickým politikům nejde o nic jiného než o ovládnutí policie. Jestli důvodem pro Tuhého i ministra vnitra reorganizovat policii bylo vyšetřování Sobotky a jeho napojení na Bakalu pak jde o další svinstvo za které by měl být potrestán každý kdo se snaží vyšetřování torpédovat. Jestli jde o vyšetřování Babišových dobrodružství při akcích proti našim zemědělcům platí to stejné jako u Sobotky. Zákony by měly být pro všechny stejné a policie by se tak měla chovat. Jenže jak to udělat, aby to u nás vůbec bylo možné? Koho volit, aby byla aspoň malá naděje na právní stát? Zatím to bude o Sobotkovi a Babišovi. Nebo mají šanci i ti co nechtějí EU?

 Volby se blíží a změna může nastat jen tehdy, když půjdou všichni volit. Nebo ne? Zase ti co chtějí beztrestně krást a vládnout si upraví korespondenční lístky nebo dokonce zavraždí poslankyni, jen aby se volilo podle jejich představ? O takové demokracii mnozí mluví? Děkuji nechci. Nechci vládu, ani politiky, kteří reorganizují policii jen proto, aby si mohli dělat co chtějí. Nebo proto aby ji mohli hlídat jako psíka.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Nelíbí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Líbí
   Hodnocení  10

Diskuze

Jan Piegl

Politika převážně vážně a jiná legrace.
portret.jpg
Oblíbenost autora: 8.43

O autorovi

Jsem starý a ubrblaný dědek, sociální demokrat, kterého štvou politici.

Kalendář

<<   leden 2019

PoÚtStČtSoNe
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

TÉMATA
 
OSOBNÍ TÉMATA
 
 
ODKAZY