Intriky

TÝDEN.CZ

22. 1. 2019
Rubrika: O politice

Buď pozdraven, Donalde Trumpe, když s dobrým úmyslem přicházíš.

Autor: Jan Piegl

14.11.2016 05:00

Z úterý 8.listopadu na středu 9.listopadu 2016 se na chvíli  zastavil čas. 45 prezidentem Spojených států amerických se stal Donald Trump. Navzdory osudu i navzdory všem  nepřátelům ukázal jak jsou zbytečné všechny předvolební průzkumy a s většinou z nich si nejde ani vytřít zadek. Naprosto nečekaně a přes nelibost republikánské strany a většiny politického establishmentu dovedl Donald Trump své tažení až k vítěznému konci. Co bude dál ví jen Bůh, neboť i velice demokratická Amerika se chová jako ufňukaný harant. Přesto si myslím, že jakákoli nedemokratická akce by znamenala pro USA sebevraždu i když se střílením prezidentů mají v USA zkušenosti. Všichni víme, že v naší zemi je spousta těch, kteří dávali najevo, že by jim více vyhovovala Clintonová se svou militaristickou politikou plnou nenávisti a pravdy i lásky, která se vždy vytratí a zbude jen smrad. Koukám jako vejr jak lidé, kteří pro Trumpa neměli dobré slovo narychlo obracejí kabáty. V tom jsme mistři nad mistry. Vyhrál ten, kdo se nebál a nastoupil proti všem, kdo chtěli, aby se Amerika nezměnila a zůstala naprosto stejná něco jako chcíplá kráva.

Vyhrál a dokázal, že v USA je spousta voličů, kteří přišli a chtěli změnu. Dnes zase mnoho novinářů včetně ČT se snaží házet Trumpovi klacky pod nohy tím, že omílají stále dokola kolik kdo měl hlasů. To je o ničem a doufám, že USA neudělá nic co by ji posunulo do Afriky. Prý Trumpa volili ti zapomenutí a stejně jako u nás zahnaní do kouta. Střední třída a dělníci. Tedy ti samí, které nahání u nás Babiš jako škodnou. Také Babiš není Trump, ale malá čapí korouhvička na kterou se lepí ti zbabělí a ustrašení.. Čekají na zázrak místo toho, aby dali hlas také někomu, kdo přichází s novým programem i když pro mnohé se zdá populistický nebo dokonce rasistický. U nás žádný Trump není, ale populismus není to, že někdo chce řešit věci, které otravují lidem život. U nás například neustálé zdražování vody, zvyšování sociálních dávek a další exesy.  Člověk se musí smát, když vidí jak Češi už spřádají plány na dobytí Zlína odkud pochází bývalá manželka Donalda Trumpa Ivana Zelníčková a snaží se spekulovat o tom jak Trump se proto stane naším patronem. Nestane! Není to Babiš, který jen lavíruje a své voliče postupně ničí.

V Evropě nastala doba podivného strachu. Z čeho? Že už Trump nebude zadarmo chránit zbabělou Evropu za americké peníze?  Že Trump nechce podporovat zloděje, podvodníky a vládní korupčníky v Kyjevě a na Ukrajině vůbec? Nebo vadí to, že Trump se chce domluvit s Putinem místo vyhrožování válkou? To všechno Trump slíbil a vůbec by nešlo o špatné věci. Jenže tak to nikdy nechodí. Kolik z toho se podaří nebo bude dovedeno do konce je zatím ve hvězdách, ale jedna věc je jistá, že zvolením Donalda Trumpa přišla změna a přichází svět nový, kde se budeme muset starat i sami o sebe. Nebudeme moci ustupovat migrantům, cizákům a zrádcům. Minimálně budeme mít stále před sebou chlapa z Ameriky, který se vzepřel osudu bez koblihů a bez planých slibů a pro spousty dotací pro sebe, ale naopak v zájmu Ameriky a jejich občanů. Buď vítán Donalde Trumpe pokud s dobrým úmyslem přicházíš. Proto kolem sebe kopou všichni kterým zahnívající svět vyhovoval. A boj s nimi nebude lehký nikde.Nelíbí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Líbí
   Hodnocení  10

Diskuze

Jan Piegl

Politika převážně vážně a jiná legrace.
portret.jpg
Oblíbenost autora: 8.43

O autorovi

Jsem starý a ubrblaný dědek, sociální demokrat, kterého štvou politici.

Kalendář

<<   leden 2019

PoÚtStČtSoNe
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

TÉMATA
 
OSOBNÍ TÉMATA
 
 
ODKAZY