Intriky

TÝDEN.CZ

22. 1. 2019
Rubrika: O politice

ČSSD a kvadratura kruhu.

Autor: Jan Piegl

13.12.2016 05:00

Hledá se pro zchudlou nevěstu jménem ČSSD s věnem cirka mínus 500 milionů korun ženich něco jako český Chuck Norris za účelem sňatku a záchrany před katastrofou a bankrotem. Zn. ČASU MÁLO.


Asi tak nějak by měl vypadat inzerát na záchranu strany v oranžových šatech, která kdysi byla velmi bohatou nevěstou, ale postupem doby se nejen její předsedové přičinili o její velké zchudnutí. Oranžová strana ČSSD může navíc poděkovat i nadstandardní přízni našeho Nejvyššího soudu, který zabránil tomu, aby se ČSSD ocitla v chapadlech exekutorů a vymahačů stejně jako spousta spoluobčanů, které právě poslanci ČSSD ponechali napospas lichvářům, exekutorům a všem šmejdům. I když věřitel advokát Altner odešel do věčných lovišť, dluh zůstal a hyeny se už začínají šikovat. Kolik předsedů se chovalo hůř než ti nevzdělanci, kteří si půjčili a teď nemají na splácení. Tak mluvili o lidech v podhradí oranžoví chytráci, když přijímali zákony, které z lidi nadělali bezdomovce. Kolik to předsedů nechalo vyrůst dluh do závratné výše skoro 400 milionů korun českých. Byly to hlavy korunované a dokonce vysokoškolsky vzdělané. Od Zemana přes Špidlu, Grosse, Paroubka až po Sobotku se chovali jako kdyby žádný dluh neexistoval. Převážně u toho asistoval dnešní místopředseda a minulý sekretář ČSSD přes finance Starec. Je to jedna z osob, která nese velkou odpovědnost, že dluhy strany neplatil. A dotvořil je až do dnešní velikosti. Divná logika strany, která na lidi poslala všechny šmejdy.


Dalším problémem ČSSD je vyřešení kvadratury kruhy. Musí najít mezi svými ovečkami nového předsedu a jak se zdá on nikdo takový, kdo by zbankrotovanou oranžovou stranu zachránil před katastrofou široko daleko není. Opravdu kde nic není ani smrt nebere a když je, tak je ještě někde mezi batolaty. Snaha vlísat se Zemanovi by pro Zemana při možné prezidentské kandidatuře mohla znamenat další kouli na noze a je spíše ukázkou vyčůranosti ČSSD než vážného mínění. Dokonce v některých hlavách se objevila snaha vrátit do hry bývalého buldozera Paroubka. To už se nedá nazvat jinak než nemoc šílených krav. Copak nikdo si nepamatuje, že skluz dolů nastal právě v roce 2010 a kdo byl předsedou? Byl to Paroubek. Ano podařilo se mu po Grossovi rozpadající se stranu pozvednout, ale také ji přivedl k 20% v době, kdy měla dostat 30%. Takže tudy cesta nevede a navíc vstoupit do téže řeky dvakrát se podaří jen někdy vyjímečným postavám v dějinách. Rozumím tomu, že se členům ČSSD nechce přepřahat lídra a předsedy před volbami do sněmovny, které se blíží a proto nechají Sobotku, aby si namočil čumák v několika prohraných volbách v řadě za sebou. Pak už to snad dojde i Sobotkovi a odejde sám nebo bude muset odejít. Nic se však tím nevyřeší jen se problém, kde najít předsedu o něco málo posune. Najde se někdo do roka a do dne kdo sestrojí k danému kruhu čtverec o stejném obsahu jen podle pravítka a tužky? Nebo se ČSSD stane nechtěnou a zchudlou nevěstou, která skončí skokem pod rozjeté Pendolíno?
Nelíbí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Líbí
   Hodnocení  10

Diskuze

Jan Piegl

Politika převážně vážně a jiná legrace.
portret.jpg
Oblíbenost autora: 8.43

O autorovi

Jsem starý a ubrblaný dědek, sociální demokrat, kterého štvou politici.

Kalendář

<<   leden 2019

PoÚtStČtSoNe
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

TÉMATA
 
OSOBNÍ TÉMATA
 
 
ODKAZY