Intriky

TÝDEN.CZ

22. 1. 2019
Rubrika: O politice

Když se pravda někomu nehodí.

Autor: Jan Piegl

06.01.2017 05:30

Sobotka ke stíhání skupiny bývalých i dnešních členů ČSSD prohlásil, že kauza je pro ČSSD minulostí. Opravdu se stala v dobách minulých, ale u nás je normální, že se odloží do mrazáku a vytáhne se až se to hodí. Vždyť trestem je i ta nejistota. Nakonec Sobotka v tomto případě má pravdu a po celé volební období za Bubeníčka se podobné věci neděly. Je také fakt, že po zadržení Ratha a podivných průtazích hodně lidí začíná pochybovat o praktikách naší policie i o jednání státních zastupců a soudců. Stále více nás přesvědčují o tom, že toto jednání je naprosto shodné s mafií včetně střílení. K mafii střílení patří stejně jako vyšetřování do ztracena. Zatím se u nás nestřílí státní zástupci a soudci jako v Itálii. Ale co není může být a také naše mafie může vyrůst z dětských plenek a čtyři kule jako v Chomutově nemusí být poslední, když vidíte tu neschopnost nebo záměrnou neschopnost. Žijeme v podivné zemi, kde spravedlnost a právo svůj boj už dávno prohrály.


Docela mě však pobavil Babiš, když tvrdí, že Sobotka byl u toho, když se toto korupční chování provádělo. O Sobotkovi silně pochybuji ze dvou důvodů. Sobotka nikdy neměl vazby na Ústecký kraj, to měl jiný předseda a za druhé Sobotka tak umí žádat po svých soukmenovcích ať se snaží donést něco do hnízda nebo uždibovat z peněz, které dostává na provoz svého mandátu poslance, ale být u toho Andreji tomu nevěřím. Navíc ta tvoje jistota pramení z čeho? I já si pamatuji v dobách minulých, kdy začala kraj Ústecký ovládat mafie, že jsi byl u toho. A byl jsi u toho při některých setkáních, která se uskutečnila v Lovochemii, kam tvojí poddaní za tebou jezdili a s tebou v intimním prostředí mimo naše oči a slechy jednali. Tam se obyčejní členové nedostali.


Když už jsme tedy všichni u toho celá sranda s miliardami je založena na zlodějně a podvodu. Moc se toho nikdy nevyšetřilo a na mnohé se nepřišlo. I dnes stojí celé vyšetřování na vodě a připomíná mi dobře zrežírované divadlo, které je určeno pro uklidnění lidí, ale nic kloudného z toho nevznike. Jak je možné, že v této zemi se klidně dostane do zahraničí taková velká ryba jakou je Novák z Chomutova, kdy i jeho propuštění vyvolává otazníky nad profláklou a zkorumpovanou justicí? Nedávno se řešilo Čapí hnízdo, kde i ty Andreji jsi vystoupil a co jsme se dozvěděli? Že ti druzí kradou a korumpují. Co dělá Andrej? Možná pro někoho 50 milionů je pakatel, ale celá dotace zavání stejným podvodem jako u nás v kraji. A to mluvíme jen o jednom Čapím hnízdě. Kolik už za působení Babiše ve funkci ministra financí dostal Babiš a jeho Agrofert? A u kolika případu je to stejně podivné jako u Čapího hnízda? Možná, že se zase někdy Bradáčová probudí a vydá příkaz k pořádnému vyšetřování.


Já opravdu nevím jak to je s panem ministrem doopravdy, ale nemám rád, když se místo vysvětlení dočkám házení bláta po druhých. Už se tolik o politiku nezajímám jako v letech minulých a proto některé skutečnosti k posouzení nemám k dispozici. Ale mnoho věcí z minula, kdy vznikaly kraje až do roku 2013, kdy byl zákeřně zastřelen Roman Houska jsem sledoval podivné praktiky nejen zblízka, ale na některé jsem i veřejně poukazoval a stále o nich píši. Navíc mě ještě paměť slouží a vím, že v roce 2009, kdy ještě ČSSD měla šanci na vítězství v mimořádných volbách do sněmovny to právě ČSSD pod vedením Paroubka zazdila tím, že tyto volby neodsouhlasila a doslova to podělala. V červnu 2010 už bylo všechno jinak i když placení pseudohadači z různých výzkúmáků veřejného mínění ještě ukazovali kolem 30% pro ČSSD. Jenže ve volbách přišla nečekaná rána. ČSSD ještě za předsednictví Paroubka skončila na 22% a vládu sestavoval opět někdo jiný. Ještě je nutné říci, že oranžová mafie nezačala v Ústeckém kraji řádit za Sobotky, ale za Sobotky už si dělala co chtěla. Paroubek brzdil. Sobotka jen koukal jako tele na nový vrata. Nelíbí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Líbí
   Hodnocení  9.17

Diskuze

Jan Piegl

Politika převážně vážně a jiná legrace.
portret.jpg
Oblíbenost autora: 8.43

O autorovi

Jsem starý a ubrblaný dědek, sociální demokrat, kterého štvou politici.

Kalendář

<<   leden 2019

PoÚtStČtSoNe
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

TÉMATA
 
OSOBNÍ TÉMATA
 
 
ODKAZY