Intriky

TÝDEN.CZ

22. 1. 2019
Rubrika: O politice

Jak lidé přicházejí o iluze.

Autor: Jan Piegl

15.05.2017 06:00

Když Sobotka přišel po několika měsících tahanic kolem Babiše s demisí kterou podá on a tím padne celá vláda nemohl jsem uvěřit, že takový nečekaný nápad pochází od našeho premiéra. Dokonce jsem podezříval Zemana. Každopádně mě příjemně překvapil a jak jsem viděl nejenom mě, ale mnohé, kteří už nad Sobotkou mávli rukou. Jenže ti co znají našeho prezidenta a Babiše dobře vědí, že Babiš bude dělat mrtvého brouka a zatloukat a zatloukat a náš prezident si bude chtít Sobotku vychutnat usmaženého ve vlastní šťávě. Myslím si však, že to Zeman docela přepískl a spíše si u lidí před svoji volbou ublížil. Když se proflákla past na které se dva dobrodruzi na Hradě domluvili, že Zeman potopí Sobotku a Babiš, který měl odejít se bude smát lidem do očí, došlo i Sobotkovi, že by to byla hloupast. A ti dva hokynáři by z něho udělali před celým národem úplného blbce tak rychle z celé pasti vycouval.

Hrad zase neposlouchal a nečetl co se na jeho adresu píše a povídá a připravoval vše na příjetí demise i když Sobotka už ráno dal na vědomí Zemanovi, že žádná demise nebude, dokud si se Zemanem nepromluví. Na Hradě se však odehrála neskonalá fraška, kde se mi zdálo, že prezident to podělal víc než Sobotka, který se zachoval naprosto klidně a s noblesou. Prostě jak se říká Sobotka utekl hrobníkovi nebo hrobníkům z lopaty. Zemanova kouzelná hůl, kterou namířil pěkně od boku na Sobotku už žádné kouzlo neměla a zůstane navždy ukázkou toho, kam až i chytrý a schopný politik je schopen klesnout, když se na celý život ponoří do své msty a nenávisti. Přiznám se, že se mi také nelíbil podraz 27 oranžových zákonodárců na Zemana i ČSSD, ale jak šla léta , tak čas sebou odnesl i zlo které se stalo. Zůstali jen nehezké vzpomínky na podrazácké přátele. Zeman všek nezapoměl a pro pomstu se pustil do zbytečného dobrodružství.

Vykašlal se na ústavu a začal páchat hlouposti. I když v roce 2013 Nečasovu demisi přijal jako demisi vlády o čtyři roky se zachoval jako justiční mafie a postupoval neprosto nepředvidatelně.Připadá mi to jako by si pan prezident ze msty udělal živnost. Proto tolik šaškování kolem demise, kdy každému musí být jasné, že kdyby Babiš byl chlap tak podá demisi sám Babiš. Jenže Babiš má ukrutný strach na co všechno by se přišlo a chlap není nebo nemá gule jak by řekl kmotr Topol. Proto ty zbytečné tanečky okolo demise. Nevím jistě jestli existuje pakt Babiš-Zeman, ale všechny indicie tomu napovídají a Zeman dobře ví, že bez Andreje prezidentem být nemusí a navíc jeho přátelství s Kellnerem dalším známým šejdířem ukazuje čí je vlastně prezident Miloš Zeman. Jediným faktem, který nikdo pořádně nevysvětlil je to, proč Sobotka s ČSSD a Bělobrádek s KDU-ČSL do koalice s Babišem vůbec lezly a proč hned hlasovali pro služební zákon, který sloužil jen pro Babiše, aby mohl být ministrem bez ohledu na lustrační zákon.

Takových jako je Babiš je kolem nás plno a pro takové co už by nikdo a nikde nevolil je zase ANO. Jde o lidi, kteří se potýkají sami ze sebou a pro mnohé strany by byli přítěží. A právě tato špína, která musela odcházet se díky Babišovi vrátila i s těmi dobrými zpět na výslunní. Vinu na tom mají modří i oranžoví kmotři, ale i justiční mafie, která dobře ví, že Kájínek byl možná vinen, ale nikdy to nemohlo být tak jak si to přemlely soudy. Proč neplatí staré známé v případě pochybností ve prospěch obžalovaného? Protože se to v Plzni a v rychlokurzech neučí? Jak může soud odsoudit neznámého vojáka a bez důkazů jen proto, že právě Ústecký krajský soud s mafiány jel v podivné shodě, která nejde dokázat, ale neuklidit Housku prasklo by to jako vřed. O Mrázkoví budou v blízké budoucnosti vyprávět babičky dětem jak se udusil špagetou. A v tomto státě, kde není právo a politici jsou ve spojení s mafií a beztrestně se pakují přece nikdo nevěří tomu, že prezident je lepší. Není jen je chytřejší a má na to kolem lidi. Nejedlého Mynáře, Kellnera, Babiše atd. Já stále věřím, že Boží mlýny melou i když pomalu. Už mnohé kolem nás to potvrdilo. Můžeme také říci dost a jít mávat čepicemi, ale kdo přijde tady po těch? A budou skutečně lepší nebo horší? Samá hádanka a sázka do loterie.Nelíbí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Líbí
   Hodnocení  10

Diskuze

Jan Piegl

Politika převážně vážně a jiná legrace.
portret.jpg
Oblíbenost autora: 8.43

O autorovi

Jsem starý a ubrblaný dědek, sociální demokrat, kterého štvou politici.

Kalendář

<<   leden 2019

PoÚtStČtSoNe
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

TÉMATA
 
OSOBNÍ TÉMATA
 
 
ODKAZY