Intriky

TÝDEN.CZ

25. 4. 2019
Rubrika: O politice

Falešné fňukání v Letech.

Autor: Jan Piegl

04.08.2017 06:00

Již několik let otravuje ovzduší v naší zemi falešné pofňukávání nad vepřínem v Letech u Písku. Za protektorátu tam údajně stával tábor, kde byli izolováni a vězněni Romové. Tan tábor tam skutečně stál, ale ani odborníci nejsou schopni říci zda zrovna na místě vepřína. Budiž někde tam stál a kdosi chce tam mít pietní a vzpomínkové místo. Nic proti tomu, ale proč vadí vepřín? Vždyť se dá postavit v Letech pomníček a zavzpomínat na zlé časy a lidi, kteří je prožili a mnozí už nežijí. Nikdo snad tam nechce stavět hotel nebo golfové hřiště. Už jsem si říkal jestli ty naše podrazácké neziskovky nefinancují z EU, abychom museli prasata dovážet z Polska nebo Německa. Snad ne, ale kdo teda jsou ti lidé co chtějí zase mouzoleum a kvůli tomu otravují život všem, nejen zainteresovaným.

Než jsem se rozhodl napsat svůj názor ptal jsem se každého z této menšiny všude, kde jsem měl možnost s nimi mluvit. Až na dva nikdo nevěděl ani o co jde natož aby věděl, kde je Písek nebo dokonce Lety. Prostě nezájem. Pochopil jsem, že vůbec nejde o mrtvé nebo utýrané, ale o prachy, které zase někdo potřebuje do své kapsy. Neziskovky, placené státem jsou největší vyžírky v této zemi a ještě nám všude škodí. Vláda zatím jen ustupuje a naši volení se jich bojí. Proč zase máme problém s něčím co jde vyřešit naprosto jednoduše. Vybudovat pomník a napsat jména pokud jsou známé, tak jako v mnoha jiných případech. Žádné miliony bych nikdy nedal na něco co se stalo soustem vyděračů a šmejdů, kteří kašlou na mrtvé, ale myslí na sebe.

Je mnoho míst v této zemi, kde se odehráli lidské tragédie a je mnoho míst, kde lidé vzpomínají stejně jako na své slavné rodáky. V mnoha vesnicích i městech dokonce udělali sbírku, aby mohli odhalit pomník nebo jen desku. Nevydírali, nefňukali, ale konali. Budiž jim za to dík a když jim na takovou věc přispěl sponzor nebo stát budiž dík i jemu. Jen skupina přisátá k státnímu penězovodu a někteří politizující Romové stále vymyšlí jak stát pumpnout a na tom se podílí i někteří ministři, poslanci nebo senátoři a jejich zaměstnanci. Nesouhlasím s tím, aby stát vykupoval za půl miliardy vepřín v Letech, ale nemám nic proti tomu, aby Romové udělali sbírku hlavně mezi sebou a vykoupili vepřín, kde si mohou postavit co chtějí. Nelze chtít od lidi pietu a přitom vydírat. Zavzpomínat se dá i u pomníku, sochy nebo u dřevěného křížku. Nejhorší na tom je, že když vidíte, že zájem mají jen lidé, kterých se to vůbec netýká vidíte jak falešně zní jejich pofňukávání. Ale tak je to u nás stále A pořád nás provází vlády zbabělců, které nebyly schopny říci NE! Pokud chcete můžeme vám pomoci, ale dělat musíte sami.Nelíbí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Líbí
   Hodnocení  10

Diskuze

Jan Piegl

Politika převážně vážně a jiná legrace.
portret.jpg
Oblíbenost autora: 8.43

O autorovi

Jsem starý a ubrblaný dědek, sociální demokrat, kterého štvou politici.

Kalendář

<<   duben 2019

PoÚtStČtSoNe
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

TÉMATA
 
OSOBNÍ TÉMATA
 
 
ODKAZY