Intriky

TÝDEN.CZ

20. 5. 2019
Rubrika: O politice

Prezident a osm trpaslíků nebo ještě víc?

Autor: Jan Piegl

29.09.2017 06:00

Žijeme v zemi, kde ze všeho dovedeme udělat frašku, jen na lidi jsme jako hyeny. Kde jinde ještě daleko před prezidentskými volbami se to hemží kandidáty na prezidenta jako trpaslíky. Jen ta Sněhurka chybí a voliči mají o zábavu postaráno.  Na internetu probíhají soutěže o to, kdo zvítězí a kdo to ví a odpoví. Lidé se baví a hlasují jako diví. Zatím máme kandidátů víc než měla Sněhurka trpaslíků. Marek Hilšer, Igor Sládek, Michal Horáček, Vratislav Kulhánek, Otto Chaloupka, Jiří Drahoš, Karel Štrogl, Petr Hannig a Miloš Zeman. Možná se objeví další trpaslík. Uvidíme. Právě jen Miloš Zeman si zatím v klidu užívá své funkce a snaží se podporovat Babiše za každou cenu i za cenu svého hlubokého ponížení, které nikdy nebylo Zemanovi blízké, ba na hony vzdálené. Spíš ponižoval on a po pravdě řečeno někdy důvodně a někdy naprosto zbytečně jako Sobotku na jaře na Pražském hradě. I když si o Sobotkovi můžeme myslet cokoli.


Kdyby toho nebylo asi by nebylo nutné psát o tom, kdo bude příštím prezidentem. Jenže měsíce běží a Zeman se příliš vtělil do těla i duše předsedy ANO. Já pamatuji Zemanovu nechuť k Andreji Babišovi, když to podělal s Unipetrolem a Zeman to považoval za podraz. Proto mě spojení Babiše i Zemana velice překvapilo. Chápu, že po tom všem co zažíváme už nemá Zeman kam couvnout a musí věřit, že ho Babiš nepodrazí podruhé. Přicházející volby do sněmovny ukáží závislost obou osob stejného pohlaví na sobě. Ať už v počtu hlasů pro ANO nebo při jmenování Babiše premiérem za každou cenu i za cenu uznání práva těm, co jsou vyšetřováni policií za kriminální čin kandidovat a vládnout. O skutku rozhoduje soud a presumce viny nebo neviny může platit pro koňské handlíře, ale ne pro premiéry. Výmluva, že ho lidi zvolili je k ničemu neboť v normálním státě by normální politik do ukončení vyšetřování odstoupil sám bez hloupých keců nebo by ho nikdo na kandidátku nedal. Jejda to by u nás ubylo politiků a kandidátů.


Dopracovali jsme se k tomu, že ani jeden druhého nepodrazí a oba nám mohou vládnout. Ponechám stranou co se u nás bude dít protože sám nevím jak by to vypadalo, ale v jejich spojení je síla a moc. Jsou příliš chytří, aby to věděli. Proto mi přijde hloupé že do volby proti Zemanovi pokud bude kandidovat se postaví ne jeden kandidát, ale hned osm trpaslíků. Nějak moc sázíme na druhé kolo, ale mezi těmi kandidáty není nikdo, kdo by měl tak velkou podporu u lidí jako Zeman a sbírání podpisů je spíš atrakcí. Pochybuji velice, že za stávající situace se dá Zeman vůbec porazit. Spíš se zdá, že jepřání otcem myšlenky. Navíc stejně jako lidem nevadí Babišovy mafiánské praktiky, tak lidé odpouštějí Zemanovi mafiány kolem něho přímo na hradě. Co do ostatních kandidátů? Zajisté překvapil Hilšer. Na otázku jestli by jmenoval premiérem vyšetřovaného člověka řekl naprosto jasně, že kdo podvádí neměl by být premiérem. Ostatní už hledali různé výmluvy a kličky naprosto zbytečně a to docela potěší. Z čeho máme mít v demokracii strach? Z Babiše? To snad ne? Ale něco takového se kolem děje a to je nebezpečné možná víc než Evropská unie. Přesto si myslím, že nikdy není pozdě se pobavit. Před volbami po volbách a tak pořád až zase přijde nějaká sametová revoluce a s ní přijde i kouzelník. Nakonec o všem rozhodujeme sami i když se nad vším nedá mávnout rukou nebo se bavit.Nelíbí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Líbí
   Hodnocení  10

Diskuze

Jan Piegl

Politika převážně vážně a jiná legrace.
portret.jpg
Oblíbenost autora: 8.43

O autorovi

Jsem starý a ubrblaný dědek, sociální demokrat, kterého štvou politici.

Kalendář

<<   květen 2019

PoÚtStČtSoNe
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

TÉMATA
 
OSOBNÍ TÉMATA
 
 
ODKAZY