Intriky

TÝDEN.CZ

22. 1. 2019
Rubrika: O politice

Zastaví se ČSSD nad hrobem nebo tam skončí?

Autor: Jan Piegl

28.11.2017 06:00

Nastala chvíle se na chvíli zastavit a říci si několik slov. Ve volbách, které do sněmovny, proběhly v říjnu letošního roku se ČSSD propadla bezmála k 5% a to je na pováženou. Naštěstí mimo Prahy trošičku přeháním. Zastavila se na 7% a několika desetinách. Prostě nehorázná blamáž a zbytečná prohra. Prohra o to horší, že se hned začali ozývat právě lidé co za porážku nesou také velkou odpovědnost a to jsou ti co jsou ve vedení MO, okresů a krajů. Začali volat po odstoupení těch co jsou ve vedení ČSSD v Praze a které si oni sami zvolili do čela strany. Nebo ne?

Nalijme si čistého vína o cestě ČSSD na kterou se vydala po nečekaném pádu v roce 2010 ve stejných volbách. Co to však bylo za pád, když přibylo stran a ČSSD nepočítala s tím, že uspějí i strany, které vznikly před pár měsíci. Stalo se, ale ČSSD pořád byla silnou stranou což potvrdila i v mimořádných volbách v roce 2013. Avšak odchodem Paroubka i přes jeho chyby a omyly se chopily vlády v ČSSD kliky lidí, kteří zničili opozici ve straně a odstranili fakticky slovo demokratická z názvu strany. Uzurpovaly si moc, začalo vylučování a lidově řečeno zavírání úst. Nastala doba, kdy už se nesmělo mluvit do toho jak členové ČSSD jednají ve funkcích, které získali díky ČSSD a mnozí si počínali jako utržení z řetězu.

Na krajích se postupně dostávali k moci oranžoví mafiáni, kteří bez ohledu na názor mnoha členů se začali chovat jako gubernátoři bez kontroly. Když se zlikvidovala opozice, tak v některých městech se dokonce uzavřeli i organizace, které odmítaly přijímat členy z obavy před tím, že by korytáři mohli přijít o funkce, koryta a vliv. Přiznám se, že jako bývalý člen vím o tom, že ne vždy bylo všechno v pohodě, ale nikdy nedocházelo k masívnímu vylučování, které mnohde přecházelo ve vyhrožování. Lidé, kteří přišli s vyloučenými začali odcházet a k nim se přidali i ti co zjistili, že je nikdo nepotřebuje a vůbec nikdo neposlouchá. ČSSD začala upadat, ale ještě byl čas věci napravit jenže kdo to měl udělat, když stranu už začali ovládat kliky funkcionářů, kteří si začali hlídat koryta a moc.

Když v roce 2011 přišel na scénu Babiš ČSSD stále bojovala proti pravici a neuvědomila si základní fakt, že Babišovi a jím založenému hnutí ANO je úplně jedno kdo je pravice nebo levice a začalo útočit proti mafiánskému vládnutí na krajích a ve státě, na korupční prostředí a klientelismus. Ponechme stranou fakt, že to byl právě Babiš, který se na zavádění tohoto nebezpečného a šmejdovského prostředí podílel a s mnoha mafiány i politiky spolupracoval a s většinou si i tykal a mohl jim volat i v noci. Byl a je to kmotr. Je to fakt, ale nic nezmění na tom, že z toho marastu vycouval tak, že začal ukazovat na druhé a sám se začal pakovat a ničit ty, kteří se mu postavili do cesty velmi nelidsky a nemilosrdně.

Ponechme stranou také fakt, že naprosto selhali orgány činné v trestním řízení a justice jako celek. To všechno mohli ti co léta vládli změnit. Neudělali nic a Babiš místo stíhání skončil ve vládě. Několik měsíců před volbami se Sobotka dopustil velké chyby. Udělal z Babiše mučedníka. Jak jinak to mohlo skončit než tak, že lithiová a udavačská strana prohrála co se dalo a to není konec. Babiš vyhrál letošní volby a není co dodat. Můžeme poukazovat na plno podivných novinářů, kteří se vrhli za penězi spíše než za dobrou prací a z médií v mnoha případech udělali prodejnou děvku, můžeme poukazovat na plno členů a sympatizantů jiných stran, kteří za koblihu a pivo zradili sami sebe, ale musíme si přiznat, že mnoho jich šlo potrestat ČSSD za její hrubé chyby a klientelismus, který stále vzkvétal. Když se v Lánech někteří členové po volbách v roce 2013 sešli s prezidentem místo zamyšlení nad situací a stavem v ČSSD se začalo mluvit o puči a aktéři byli až na výjimky vyobcování ze strany jako prašivé ovce. Členové neudělali zase nic a vůbec nikomu nevadilo, že hlasování v grémiu se střídalo jako podzimní počasí.

Sobotka byl a je prostě slaboch což dokázal i podrazem na Zemana při prezidentských volbách a jeho krok do vlády s Babišem byl posledním krokem před pádem mezi pidi strany. Právě tak to skončilo. Přišel nový začátek. A začalo se tak, jako by se nic nestalo. Ti co nesou vinu za stav ve straně začali volat po odstoupení těch nahoře. Ano každá ryba smrdí od hlavy, ale ti dole nejsou bez viny. Za každý kraj a za každý okres jsou ti co viděli, dělali a dělali špatně nebo nedělali nic. Není přece možné dát do pořádku hlavu a tělo nechat hnít. Na jedné OK vám ukáži jak se chovají ti co to podělali. Podle volebních výsledků není okres nebo kraj, či město, které by mohlo vyskakovat. Prohrálo se všude.

Tak ti co by měli odejít aspoň z funkcí a mnozí i ze strany vládnou na krajích a okresech dál jako by ČSSD hlavně jejich vinou nedostala na frak. Zavedené kliky se znovu sešli a domluvily koho zvolí do funkcí a do okresu i kraje. Na schůzích MO se znovu vybrali ti poslušní, kteří pojedou jako delegáti na konferenci a vědí kdo půjde do funkcí a jak se bude hlasovat. Vše je připraveno divadlo může začít. Ani jeden z čím dál menšího tábora kritiků nebo ze zbylých členů opozice v ČSSD nemá šanci. Takový strach a takoví zbabělci jsou v ČSSD. Strana zůstala stejná a šmejdi co prohráli volby na kraji i v okrese si zvolí jednoho z nich i do ÚVV a potom na sjezd.

Co myslíte nastane změna? Nenastane a dokud je z čeho brát neodejdou. Co mají dělat ti co chtějí straně pomoci? Mnoho toho neudělají i když dobře vědí, že se nic nezmění a svině zůstanou. Za všechno nemůže vedení, ale hlavně kraje a okresy. Bez toho, aby se oživili MO a přišli noví lidé je konec. Proč se nemůže vrátit Paroubek nebo kdokoli jiný, kdo byl vyloučen pokud chce a chce pomáhat ČSSD, aby se vzpamatovala. Samozřejmě máme stanovy, ale ty už se pošlapávají tak dlouho, že to nikomu ani nepřijde, tak proč si nad nimi nesednout a dát je do takového stavu, aby stranu nahoře ani dole nemohlo ovládat pár lidí, kteří neumí přiznat chybu a začít dělat něco jiného než ČSSD jenom vysávat. Nad všemi členy, sympatizanty a socialisty visí jedno velké nebezpečí. Příští rok jsou komunální volby a ČSSD se sama vyzmizíkuje pokud nedojde ke skutečné změně.Zastaví se ČSSD nad hrobem nebo do něj skočí? To je oč tu běží. S některými lidmi tomu vůbec nevěřím a nejsem sám.

 Nelíbí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Líbí
   Hodnocení  10

Diskuze

Jan Piegl

Politika převážně vážně a jiná legrace.
portret.jpg
Oblíbenost autora: 8.43

O autorovi

Jsem starý a ubrblaný dědek, sociální demokrat, kterého štvou politici.

Kalendář

<<   leden 2019

PoÚtStČtSoNe
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

TÉMATA
 
OSOBNÍ TÉMATA
 
 
ODKAZY