Intriky

TÝDEN.CZ

22. 1. 2019
Rubrika: O politice

Už vím, kdo by porazil ve volbách Babiše.

Autor: Jan Piegl

20.12.2017 06:00

V tento čas adventní jsou chvíle na setkávání s lidmi. Pořádají se předvánoční párty a setkání, kde jsou si lidé jaksi blíž a otevírají svá srdce nejen blízkým, ale i přátelům a jsou k sobě otevřenější než v jiné roční období. Měl jsem možnost účastnit se v jednom městečku tady blízko nás podobného předvánočního setkání starých i mladých u prostřeného stolu. Jak už to bývá začátek byl trochu rozpačitý a mnozí jsme se viděli znovu po dlouhých letech. Postupně se lidé začali rozehřívat a došlo i na politiku, která je bohužel u nás až příliš středem pozornosti. A v našich končinách volební dění ovládl naprosto a jasně Babiš, kdy nejen v Lovosicích kde je chemička atakoval hranici 50%, ale i v okolí se k této hranici velmi přiblížil. I o tom byla řeč, ale co říci, když desítky a stovky lidí v Babišově Lovochemii pracují a za svým živitelem stojí. Nepatří sice k těm co platí velmi dobře i když dobře ano a se zaměstnáním u Babiše souvisí i další benefity, které lidé chtějí a na Babiše nedají dopustit.

Já však seděl v místech, kde bylo více žen a tam se rozproudila zajímavá debata o surových Slovácích, kteří jsou horší než naši muži a dokonce tam padl návrh na zákaz vstupu pro Slováky na naše území. Když jsem podotkl, že i Babiš je Slovák byl jsem utřen tím, že Babiš se chová slušně k ženám, ale to slovenský zvíře, že týrá Zdenu Suchou bitím, svazováním a znásilňováním. Hned jsem si neuvědomil, kdo je Zdena Suchá, ale z dalšího hovoru jsem vyrozuměl, že se jedná o paní Morávkovou ze seriálu o nemocnici a ordinaci v Kamenici, která je chudák a Čenský hlupák, že hned nezavolal policii a nechal se tím slovenským kreténem odbýt. Přiznám se, že jsem i já někdy jen tak očkem koukal na ordinaci a mimo teroristů, kteří zabili Danielu, kterou hrála Šinkorová o žádné tragédii nevím, ale není to můj šálek kávy. Až po tomto setkání jsem neodolal a díval se. Doslova jsem žasl jak televize Nova i s normálního seriálu dokáže udělat akční až hororové drama.

Ještě více mě překvapilo jak se mnozí lidé a není jich málo ztotožní se seriálem jako s naprostou realitou a dovedou nenávidět nebo milovat své herce podle toho co hrají. Víte nenávist je lidská vlastnost, ale hrát třeba Bartoška Martynčáka tak se musí odstěhovat nebo mu někdo dá po papuli. Doslova a dopísmene jde o lidské splynutí s postavami ze seriálu. Pohádka je vydávána za skutečnost a to prosím u dospělých lidí. V té chvíli jsem si uvědomil jak lehce se dá manipulovat s lidmi a jak se z lidí stávají nejen ovce, ale naprosto nemyslící ovce. A to zrovna nejde jen o milovníky seriálu Ordinace v růžové zahradě, ale i jiných seriálů a jiných pořadů. Ne všichni sedí u takových seriálů, ale naprostá většina nás sedí u předvolebních i povolebních debat, politických diskuzí, zpravodajství i různých duelů. Jak lehké je přesvědčit lidi, že herec, který hraje v seriálu negativní roli je nebezpečný syčák i když je jen výborný herec a jinak dobrák od kosti, tak stejně jde přesvědčit voliče, že ten, kdo nejvíce korumpoval s korupcí zatočí. Babiše v této době těžko porazit, ale vím, že kandidovat někdo z Ordinace v růžové zahradě a za lídra mít např. Pálenici tak Babiš prohraje. A Pálenice s přehledem vyhraje. Mnoho lidí by jí dalo hlas kdyby vyhostila Martynčáka a slíbila, že s násilím a korupcí zatočí.Nelíbí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Líbí
   Hodnocení  9.2

Diskuze

Jan Piegl

Politika převážně vážně a jiná legrace.
portret.jpg
Oblíbenost autora: 8.43

O autorovi

Jsem starý a ubrblaný dědek, sociální demokrat, kterého štvou politici.

Kalendář

<<   leden 2019

PoÚtStČtSoNe
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

TÉMATA
 
OSOBNÍ TÉMATA
 
 
ODKAZY