Intriky

TÝDEN.CZ

26. 5. 2019
Rubrika: O politice

Byli jsme vždy papežtějští než papež.

Autor: Jan Piegl

22.01.2018 06:00

Ve čtvrtek 18. ledna 2018 jsem se zase podlouhé době podíval na pořad s paní Jílkovou: Můžete do toho mluvit. Zrovna jsem narazil na zákon proti kouření a zrovna se tam objevil jeho největší propagátor a předkladatel předseda sněmovny Vondráček. Je o tom, že Vondráček je hlupák a zase další zákon je paskvil. Snad už nepochybuje, a pochopil, že propagoval blbost. Každý zákon má své iniciátory a většina zákonů i vyhlášek je vedena dobrými úmysly. Bohužel výsledky jsou katastrofální. Mnozí z účastníků i diskutujících se podivovalo jak je možné takový patvor schválit a mnozí z nás si kladou otázku co jsme to zvolili do sněmovny i Senátu za lidi. Oni snad neumí číst a navíc nikdy ani když je to patrné i batolatům nepřiznají svoji chybu. Vondráček si dodnes myslí, že objevil Ameriku a nepochopí, že posloužil některým loutkovodičům jako užitečný idiot. V tomto případě to nejde shodit pouze na EU. Ta po nás chtěla protikuřácký zákon a ne absolutní zákaz. Přišla hrůza. Všude okolo nakouřeno jen hospody voní po konvalinkách.

 

Není třeba diskutovat nad tím, že v životě lidí plno věcí škodí zdraví, ale nejde přece přijmout zákon, který nadělá více zla než užitku. Je třeba dát prostor prevenci a vzdělávání než zákazům, které nic neřeší. O tom se přesvědčilo mnoho zemí před námi, kdy zjistili, že prohibice nebo absolutní zákaz je cestou do pekla. Musí se začít od dětí a postupně měnit myšlení lidí. Nikdo ani z kuřáků nebude mít nic proti tomu, když se zakáže kouření tam, kde se podává jídlo nebo se schází lidé za sportem a cvičením. Stát může zakázat kouření ve všech zařízeních, která spravuje. Ať to jsou vlaky, nádraží, zastávky, nemocnice nebo jiné instituce a může při nedodržení sankcionovat. Nakonec i v Rakousku a Německu neudělali ze zákona zmetek jako u nás a tam, kde lidé chodí na pivo nebo na kávu se kouřit může. Nechce se mi věřit, že naši poslanci se nedostanou ani do sousedních zemí a přesto stále cestují. Proč se neporozhlédnou jak pracují sousedé a dělají stále chyby? Velká většina poslanců si nikdy zákon ani nepřečetla, neboť žádný normální člověk by pro něj nezved ruku. Pak stačí malý okamžik a neštěstí je na světě.


Proč se tak u nás děje? Inu tato země má příliš lidí, kteří se chovají jako Pavka Korčagin z knihy, Jak se kalila ocel od Ostrovského a stále mají dojem, že je nutné lidi otravovat a hlídat jako zvěř. Není to žádná novinka a táhne se to s námi snad pořád. Když přišlo znárodnění, tak jsme se postupně dostali až ke znárodnění každého ševce i s verpánkem a hupky s ním do komunálu. Došlo na souzení lidí, kteří se pohybovali kolem tzv. Podvratného centra a všude už honička na lidi končila, ale u nás se soudilo dál. Přišla kolektivizace a znovu na to doplatil i poslední rolník s jednou anoretickou kravkou a kozou, která už sotva chodila a šups s nimi do družstva nebo státního statku. Chruščev vystoupil v roce 1956 na XX. sjezdu KSSS s odsouzením Stalinova kultu osobnosti a u nás se dělo jako by se nic nedělo a tak to šlo a buhužel jde dál. Myslíte si, že Vondráček je jiný než Pavka Korčagin? A takového nám předhodí ANO jako třetího nejvyššího představitele státu a stádo ho zvolí. Myslíte, že bude líp? Nebude a lidé podobní Korčaginovi budou s námi ve Vondráčkovi a mnohými ostatními poslanci a senátory žít dál. Znovu a znovu budeme kroutit hlavou nad paskvily, kterým budeme říkat zákony, které vždy jednou za čas budeme novelizovat a znovu se sejdeme u paní Jílkové abychom si ponadávali. A znovu půjdeme volit a zvolíme stejné blbce, kteří ani neví pro co vlastně hlasují. Bude prostě hůř až přijde chvíle, kdy lidi pochopí, že po dobrém a demokraticky to vlastně ani nejde a demokracie se musí proti Korčaginům také nějak bránit. Nelíbí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Líbí
   Hodnocení  7.5

Diskuze

Jan Piegl

Politika převážně vážně a jiná legrace.
portret.jpg
Oblíbenost autora: 8.43

O autorovi

Jsem starý a ubrblaný dědek, sociální demokrat, kterého štvou politici.

Kalendář

<<   květen 2019

PoÚtStČtSoNe
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

TÉMATA
 
OSOBNÍ TÉMATA
 
 
ODKAZY