Intriky

TÝDEN.CZ

25. 5. 2019
Rubrika: O politice

Pět let od podivné smrti Romana Housky a zatím je ticho jako v hrobě.

Autor: Jan Piegl

16.11.2018 06:00


Jak ten čas utíká vidíme kolem sebe nejen v životě, ale i v politice, kde právě ta paměť je děravější více než v jiných oborech. Přesně před pěti lety 18 listopadu 2013 ukončily na severu Čech v Chomutově čtyři kulky život jednoho z vlivných členů ČSSD, který vládl nejen v Ústeckém kraji tvrdě a za podpory mnoha mocných ze všech stran, které s politikou, právem a podnikáním souvisí. Měl svoji ruku na ovládacím tlačítku vedení kraje. Jako člen ÚVV ČSSD patřil k vyvoleným Jiřího Paroubka, ale časem se stal Paroubkovým největším nepřítelem. Strana se rozdělila na dva nesmiřitelné tábory i když to byla práce právě Paroubka, Bendy a Housky, kteří dostali do funkce hejtmanky Vaňhovou a vyšachovali ze hry Foldynu, který získal v kraji nejvíce hlasů. Za držhubné dostal Foldyna po prvé v historii v naší zemi zvláštní funkci ministra zahraničí kraje Ústeckého s autem, kanceláři, sekretářkou a platem hejtmana. No neberte to a nedržte hubu, když u všeho jste zůstal a o nic nepřišel. Ale o to vlastně šlo právě Houskovi, neboť ne Vaňhová, ale Houska začal ovládat kraj po všech stranách včetně ROPu severozápad a byl na koni. Všichni, kdo se nechtěli zařadit nebo poslouchat museli odejít včetně Paroubka i Bendy. Možná vás trápí otázka proč? Jasné jako facka Houska věděl na mnoho lidí příliš mnoho věci, které se nemohly a nesměly dostat nikdy na veřejnost. Byla by to katastrofa nejen pro ČSSD. V ČSSD na Ústecku to vřelo jako v přetopeném kotli. Vaňhová hejtmanka a Houska velký šéf pracující v utajení s pákami na ÚVV ČSSD, poslanecký klub a poslaneckou sněmovnu jako asistent poslance Krákory a přes své přátele z ODS v Ústeckém kraji i na vládu. Karty jsou rozdány a dějí s věci v právním státě nevídané. V roce 2012 odchází Paroubek s Bendou a v kraji dochází k očistění strany od revizionistických a neposlušných lidí. Kdo nejde s Houskou jde proti všem.

V této chvíli je nastoupena krvavá cesta a musím po pravdě říci, že mnozí s ní nesouhlasili a odešli sami. Postupně dochází i na ty, kteří vyšlapávali Houskovi cestu k moci a instalovali černé duše, které je potom pomáhali likvidovat. Na jaře 2013 je zlikvidován jeden z nejchytřejších lidí na kraji Kouda a cesta se zdá pro Housku volná jako dálnice. Ano zdála se volná, ale stejně jako dálnice skrývala mnoho nedobrých překvapení. Navíc Houska udělal příliš mnoho chyb a příliš mnoho bylo ve hře. Najednou před politiky, policií, žalobci i soudci vyvstala Hamletovská otázka co s tím a co s ním? V dalších volbách na Ústecku ČSSD prohrála, ale měla štěstí v neštěstí, že na kraji zvítězili Bubeníčkovi komunisté a ti z vděčnosti, z hlouposti nebo se na ně také něco vědělo vzali ČSSD do koalice a Vaňhovou dokonce udělali vícehejtmankou. Ale čas už pokročil natolik, že i policie, státní zastupitelství a soudy si uvědomili, přicházející katastrofu a slíbené před volbami už se nemohlo nikomu splnit, neboť cely kriminálů se najednou objevily docela blízko krajského úřadu v Ústí nad Labem. Dodnes nikdo nepochopí proč se vlastně v kraji Ústeckám až na pár lidí, kde to nešlo hodit za hlavu nikomu nic nestalo a mnozí vládnou i dnes naprosto v pohodě. Byl to jen strach vyšetřujících orgánů a justice z toho co by vyteklo za špínu a která by mohla ublížit i jim? Nevím ale Houska začal vadit mnoha lidem v tomto mafiánském kraji a vadil moc.

Několik měsíců před listopadem 2013 se přestěhoval do Krupky vycvičený bojovník, prostě neznámý vojín o kterém nikdo nevěděl vůbec nic. Není to podivné? Kdo má v této zemi možnost posílat do terénu utajené pracovníky? Určitě ne žádný obyčejný smrtelník. Tu nastal osmnáctý listopad 2013 a tento neznámý vojín se prý nudil tolik, že sbalil svých pět švestek včetně paralyzéru a pistole pro strýčka Příhodu a rozjel se do Chomutova. Věděl do které má zajít ulice i když tato ulice nepatří v Chomutově k nejznámějším ona totiž nikam nevede. Do cesty mu jako naschvál vstoupil Houska, který si šel prohlédnout garáž a kdo ví, jak Houska se doma odíval připustí, že si ho mohl neznámý vojín splést s Talibáncem a začal pálit jako šílený. Nestačila jedna nebo dvě rány, ale museli přijít čtyři. Ne to nebyl omyl, ale tu šlo o krutou vraždu plnou zla a nenávisti. Pohádce, kterou upletli policisté, státní zástupci a uvěřil ji v nějakém divném opojení i soudce může věřit jen slabomyslný člověk a ti snad nedělají ani u policie natožpak v justici? Nebo ano? Já věřím, že ne, ale pak nám tu všem před očima řádí justiční a zkorumpovaná mafie. K tomu si přidejte oranžovou mafii a je vymalováno. Někde jsem nedávno četl, že za ČSSD se táhnou vraždy jako za smradem. Houska je do těchto hodin šestý v pořadí. Kdo ještě dnes vzpomene na Oldřicha Němce, který byl nalezen s kulkou v hlavě v devadesátých letech a policie skončila u sebevraždy. Snad ano, ale oranžová se tam mihla. Před svoji smrtí jen náhodou unikl Ivan Lhotský, který nechtěl říci, kdo financuje tehdy chudobnou ČSSD a měl za mlčení něco dostat asi v hotovosti. Jenže oranžoví se s tím nepářou a peníze nedávají a dluhy neplatí. Tím třetím a nejzajímavějším byl sám velký kmotr Mrázek, který měl údajně blízko ke Stanislavu Grossovi. Kdo ještě měl tak blízko ke Stanislavu Grossovi, že mu mohl zavolat i v noci? Už si nepamatujete? Vidíte jak ta paměť neslouží. Dostal to přímo do hlavy myslím Mrázek. Čtvrtý byl Kočka zastřelen Ďuriškem při křtu Paroubkovy knihy, ale tady to bylo příliš jasné. Pátý byl zbrojař Pavel Musela, který údajně spadl z posedu tak šikovně, že ani lékař nevěřil, že se taková zranění dají způsobit pádem z posedu. A nakonec 18. listopadu 2013 Roman Houska, který skonal rukou vraha plného nenávisti. Údajně neznámého vojáka, kdy motivem a to jediným je podivná slátanina. Nebo to bylo všechno jinak? Ale proč všichni mlčí včetně médií? Já si myslím, že vše co se dalo dohromady při vyšetřování, žalobě i souzení v Ústí nad Labem je sice hezká pohádka, ale jen pohádka. Nezdá se vám také, že hrob toho poví víc než ti co to celé upletli? Ať už to bylo všechno tak nebo jinak krvavá cesta zatím někomu prochází a nemusí to být jen ČSSD. Trest smrti vlastně vůbec nepotřebujeme, vždyť jsme demokratická země a zařídíme to naprosto demokraticky v klidu a bez zbytečného divadla.Nelíbí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Líbí
   Hodnocení  10

Diskuze

Jan Piegl

Politika převážně vážně a jiná legrace.
portret.jpg
Oblíbenost autora: 8.43

O autorovi

Jsem starý a ubrblaný dědek, sociální demokrat, kterého štvou politici.

Kalendář

<<   květen 2019

PoÚtStČtSoNe
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

TÉMATA
 
OSOBNÍ TÉMATA
 
 
ODKAZY